Kad padaju maske?

Vjerovala sam da postoje ljudi koji ne lažu, koji nisu sposobni da u sekundi smisle izgovor, optuže vas u samoodbrani i izvuku se iz laži novim lažima. Ali vjerovala sam, a skoro trideset godina imam. Nisam mnogo bistra, izgleda! :)


Da li treba nekoga da naljutite da biste vidjeli njegovo pravo lice? Mislim da je to dobar način. Kad cvjetaju ruže nije teško biti blistav, ali ono na šta ste spremni u ljutnji ste vi, ono potisnuto, ono što jeste iznutra. Ne može ljutnja roditi neku osobinu.

Ja sam u ljutnji impulsivna, samodestruktivna, riječi su mi oštre kao mač, ali ostajem iskrena.

Znala sam da će mi iskrenost doći glave. Majka me je učila pogrešno. U životu ne prolaze dobro iskreni i otvoreni ljudi, naprotiv.

Treba umjeti lagati, varati, skrivati se iza hiljadu maski i u sebi se smijati naivnima. Zašto dozvoliti da budeš gažen, kad možeš da gaziš? Ko može da te povrijedi ako znaš da si ti njega već prodao, samo što on to ne zna.

Zašto se predavati jednom biću i biti sav njegov, kad kad-tad dođe do rušenja snova? Ko nas to uči da postoje srećni ljudi! Treba od djece praviti objektivne ljude, ne sanjare, buduće budale.

Ma kako ludo zvučalo, ogorčeno, kako god, istina je. Da se opet rodim, živjela bih skroz drugačijim životom. Nema pravde, ako je sami ne stvorimo.Nažalost, ali tako je. Možda su vremen kriva, možda smo indigo djeca, ali to je manje bitno. Jedina istina koja je vrijedna jeste: istina ne pomaže.
 
Zar bi ti bila sretna da postanes neko ko gazi druge, ne ne bi sigurno, ti nisi od tih, ti si jedno divno osecajno bice koje bole nepravde i ljudi koji lazu. Ostani takva kakva si. Pozdravljam te.
 
R.Welch, upravo tako!
Ja više ne znam kakva želim da budem. Ako trideset godina dobijam po nosu od svakoga kome sam bila iskrena i otvorena, biće da je greška u meni.
Istina, nemam šlif, a i teško ga je imati ako te uče da je važno biti fer i pošten. Pitam se za koga važno!
 
Budi srecna sto si takva kakva jesi. Budi srecna sto si na vreme otkrila lazova u njemu, zamisli da si to otkrila tek posle 30-40 godina braka, a to se mnogima desilo. Ti si mlada, i mozes mnogo toga da popravis. Zivot je cudo i nikad neznas zasto se neke stvari desavaju, a mozda je to bas i dobro sto se desilo:) videces vreme ce sve pokazati. I molim te !!!! nemoj trositi svoje zdravlje, mladost i srecu na nebitne stvari . OPUSTI SE I MISLI NA SEBE i seti se da uvek posle kise, ponovo sija Sunce:zag:
 

Back
Top