Najteža odluka

Kako se odlučiti za manje zlo? Gdje ljudi nađu snagu za takve odluke? Sve druge odluke su lakše. Pregrmite, presiječete i to je to.

Znam, kažu da je ljepše biti sam nego sa bilo kim, ali da li je baš tako? Ako volite, dakle niste zaljubljeni već volite, to neće nestati samo od sebe, a teško da će vrijeme izbrisati osjećanja. Možete se pomiriti sa tim da niste zajedno, ali ne prestanete da volite nekoga koga ne gledate i ne čujete, samo iz ta dva razloga. Ili zato što je on srećniji bez vas.

Pa ni zato što ćete, možda, vi biti srećniji bez njega.

Ono lijepo što vas je vezalo, i ljubav koju osjećate, će vas vjećno podsjećati da je, možda, moglo biti drugačije.

Samoća i nesreća ili brak i nesreća?

Ne mogu da povjerujem u to da će vrijeme iscijeliti rane jer bi to značilo da je svejedno koju ću odluku donijeti. Ako ostanemo u braku i budemo nesrećni vrijeme će učiniti da ne budemo nesrećni (svako će naći svoj način).

A ako se raziđemo, opet će vrijeme ublažiti nesreću zbog rastanka sa nekim koga volite i svako će naći sreću na svoj način.

Je li ta sreća druga osoba, drugi mi, bijeg?! Obje opcije su primjenjive u obje varijante.

Možete voljeti i trpjeti ili voljeti i trpjeti.

I kako odlučiti.:dash:
 
Ne znam zasto kazes -Kako se odlučiti za manje zlo? Nije zlo biti u braku i isto tako nije zlo biti sam. Mislim da bi trebala razmisliti i naci druge opcije...biti sam ne mora znaciti samocu i nesrecu, pronadji u sebi ono sto zaista volis,cini ono sto te cini sretnom,pogledaj svet malo drugacijim ocima, jer ako volis, voleces bez obzira bio taj neko sa tobom ili ne,nema trpljenja u voljenju.
 
@hirajgoagain, lako bi bilo odlučiti da znam da imam 7 dana života, ali kako se odlučiti kad znaš da ćeš patiti više dana i godina...

@Tijara, Nije zlo nijedno samo po sebi, ali u uslovima o kojima sam pisala oboje je zlo. Ja znam šta volim i radim to sve vrijeme, i to je u psihologiji pomagač. Možda i jeste ženama koje ne vode računa o sebi i svojim potrebama. Ali šta ako ti i u toku braka i prije njega radš sve što voliš, ali nisi ispunjena i srećna bez sreće u ljubavi? Kako biti nesrećan u ljubavi, u braku ili van njega, iliti voljeti nesrećno, a biti srećan. Mislim da nije moguće.
 
Mogla bih mozda da ti kazem da moze, ali ispasce da popujem ili sta ja znam, ali mnogo sam u zivotu izgubila NEPOVRATNO a i dalje volim i to se nikada nece promeniti,a mozda bas zbog toga i razmisljam drugacije od tebe, ali to ne znaci da sam ja u pravu, da ne boli, da nije tesko...ali je neminovno, i sa tim sam naucila da zivim...eto
 
Poslednja izmena:

Back
Top