Ima nešto što ne umire za ljudsko srce - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

* * * * * nl

Ima nešto što ne umire za ljudsko srce

Oceni ovaj blog
More će ti govoriti o beskrajnosti, nebo o čistoti, a mračni čempresi o tuzi. A ti ćeš reći moru i nebu i čempresima: ,, Moja ljubav ima u sebi vašu beskrajnost, i vašu čistotu, i vašu tugu. Jer, zato što vas je moja duša obožavala, ona se sazdala od onog što je obožavala.''
Zvezde će ti govoriti o večnosti, a zore o svetlosti. A ti ćeš odgovoriti i zvezdama i zorama: ,, Iz moje ljubavi se rađaju mlečni putevi i nebeska kola, i mirna svitanja na planini. Jar vaša večnost i vaša svetlost nisu drugo nego atributi ljubavi.''
Večernji sutoni govoriće ti o smrti, a tišine o zaboravu, a ti ćeš odgovoriti i sutonima i tišinama: ,, Ima nešto što ne umire za ljudsko srce, a to je nerasudna ali nenadmašna vera u nerealno i nemogućno. I ima nešto što stoji iznad sudbine čoveka, a to je ljubav koja je, kao i smrt, uvek slepa moć prirode, a ne cilj čovekove sreće ili nesreće''.
Dučić

Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na Facebook Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na Google Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na My Yahoo! Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na Live Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na MySpace Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na Twitter Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na Digg Pošalji "Ima nešto što ne umire za ljudsko srce" na del.icio.us

Oznake: dučić citat
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. *pustinjakinja (avatar)
    Odlican izbor...
  2. 123loncar (avatar)

3. pink. (avatar)
    sjajno....
  4. Aribi (avatar)
  5. pely (avatar)
    Citat Original postavio *pustinjakinja