citati - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мишкони

citati

Oceni ovaj blog
Prijatelje odabiramo po odgovarajućoj spoljašnosti. Znance po dobrom karakteru, a neprijatelje po dobroj pameti. Čovek ne može biti dovoljno oprezan u odabiranju svojih neprijatelja.
Oskar Vajld

Pošalji "citati" na Facebook Pošalji "citati" na Google Pošalji "citati" na My Yahoo! Pošalji "citati" na Live Pošalji "citati" na MySpace Pošalji "citati" na Twitter Pošalji "citati" na Digg Pošalji "citati" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Sjajno..kao i sve Vajldove mudre reči!

Nije te dugo bilo,Miškoni....nedostajao je tvoj sjajan izbor antologijskih bisera.
  2. 123loncar (avatar)
    ... nešto je on tu pobrkao ( sem ako pod "mi" populističko ne svrstava sve živo pa i sebe sama ) ... naime , plemenska filozofija : " mi svo veliki onoliko koliko je velik naš neprijatelj " - dovela nas je u klasičan treći svetski rat ( kad smo otvoreno zaratili ' 99 sa celim svetom ) ... verovatno je velik ( pučki da se izrazim ) , onaj čovek koji nema neprijatelja ... dakle onaj , ko sve oko sebe razuveri svih sumnji i zadobije ih kao svoje saveznike i saputnike u rešavanju životnih nepoznanica na putu očovečenja .. a za ovako nešto, spoljašnjost je važna tek kad proverimo vrednosti same unutrašnjosti koja je baza prijateljstva ...
    ... ( ili ja grešim kao što grešim svaki put )..