VND, prvi deo

VND, dame i gospodo, je Njeno Visocanstvo, HRH Veza Na Daljinu.

Prvo definicija. Koju nemam. Da li je to svaka ona veza u kojoj dvoje ljudi zive u razlicitim gradovima? Na razlicitim kontinentima, cak? I gde je granica izmedju VNB (Veze Na Blizinu) i VND? Granica prve zone? Pozivni broj? Registracija? Recimo da li je veza na relaciji Visnjicka Banja - Surcin veza na daljinu? Trebalo bi, jer bi nasim potencijalnim ljubavnicima trebalo negde oko sat i po da se nadju, kod njega ili kod nje, na veceri. Mirijevo - Ostruznica? Beograd - Pancevo?
Mozda mozemo da postavimo integralnu definiciju - VND je svaka ona veza u kojoj ljubavnici zive, prema obostranim shvatanjima, previse daleko jedno od drugog i vidjaju se previse retko. Sto moze biti karakteristicno za bilo koju novu vezu.
Ali neka bude da smo pravilno definisali.

Prvo obelezje VND je ceznja. Duga, iscrpljujuca, beskonacna ceznja, ceznja koja se rastegne kroz citav period razdvojenosti.
Zudnja za njim/njom nikada nije losa stvar sama po sebi. Postaje losa ako je neispunjena, neostvarena, ako nije nagradjena necim mnogo divnijim od onoga za cime zapravo zudimo. Svaki put kada dugo iscekivani susret ne ispuni nasa ocekivanja, ceznja pocinje da zamara, ispunjava nas pitanjima sta mi to zapravo zelimo, i za cime zapravo ceznemo, da li gubimo vreme ili sa pravom sve svoje vreme posvecujemo samo njemu/njoj. Koje imamo priliku da zagrlimo samo tokom nesrazmerno malog vremena.

Onda poverenje i njena suprotnost - ljubomora. Koliko simpaticna i potrebna, jer upozorava da ne treba da uzimamo zdravo za gotovo ono sto imamo, toliko i otrovna, jer ume da bude neizdrziva. Onda opet kruzenje po istim pitanjima, zasto, kako, dokle... Potrebno je onda dugo graditi bezuslovno poverenje, i tom se zadatku posvetiti sa velikom odlucnoscu i strpljenjem. A za to je potrebno vreme.
 
Gadna rabota, u svakom slucaju. Male sanse za uspeh. Srecno bilo svima koji se uhvate u tako nesto.
Sto se tice ljubomore, rekao bih da je to pitanje poverenja(kolicine).
Nemam sta specijalno da dodam. Definicija ti je prilicno losa, ali i namera se ceni. I skracenica mi se svidja.
 
imao sam tu cast,da imam vezu na daljinu..razlika je bila nekih 600 km..i ziveli smo jedno vreme zajedno,oko 7 meseci...ali...daljina je daljina..a i ne mora da znaci..ako je istinska ljubav,to moze i da opstane..ako je cisto zadovoljavanje nekih unutrasnjih i telesnih trenutnih potreba,onda je lepo dok kratko traje...
 

Back
Top