dame i gospodo, cenjeni blogeri - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Trinito's blog

dame i gospodo, cenjeni blogeri

Oceni ovaj blog
dozvolite mi da vas pitam nesto, dakako da zadrzavate svoje diskreciono pravo da ni ne odgovorite, pa ipak postavicu pitanje . zasto ljubavni bol i patnja moraju biti glavnainspiracija vasih pesama i vase proze...zasto jedan sasvim obican suncan dan ili mozda oblacan ili mozda suncani zrak koji je sasvim slucajno provirio iza zavese u vasu sobu, lupam gluposti, nebi bio inspiracija za za vasu poeziju ili prozu?,mene Bog nije obdario smislom da napisem nesto lepo,da se igram sa recima, talenat je naprosto nesto sto pripada izabranima, zato vas izabrane i pitam.

Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na Facebook Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na Google Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na My Yahoo! Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na Live Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na MySpace Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na Twitter Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na Digg Pošalji "dame i gospodo, cenjeni blogeri" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. grommm (avatar)
    ti uvjek nesto pitas ))

nije ni meni bog dao talenat za "ljubav" pa volim ipak da citam ove blogove
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Pu, prva.....pa da begam na posao
    Pa ima i onih koji pišu o svačemu....doduše manje....ali, ljubavna bol i patnja jesu preovladjujuća ispiracija...ko će ga znatu Trinito zašto je to tako. Ja bar ne znam, mada sam sebi postavljala isto pitanje kao i ti.
  3. Valeria (avatar)
    Svako ma svoju muzu koja mu šapuće tajne, a od muze zavisi kakve će mu plodove doneti .

Inače, mene lično smara da pišem o ljubavnom bolu, ali zato trpim kritike "kako su moje pesme previše mračne".
  4. faraonn (avatar)
    ..ne odgovaram na pitanje zato što sebe smatram 'izabranim' nego što smatram sebe 'prozvanim' i to po trenutnim reakcijama , opravdano prozvanim...
    Zašto emocije ?
    Zašto kompezacija ili frustracija?
    Zašto krik a ne osmjeh ili Oda...?
    Umjetnost kao i nauka , književnost i poezija, jesu izrazi pobudjenosti u pojedincu ili grupi ako je umjetnost u pitanju a, ako je poezija ili književnost u pitanju onda unutrašnji nesklad prenosi se vani ili projektuje u vidu riječi izrečene ili napisane a njena jačina je više vrijednosti ako je sa patosom ili u probijanju patosa stvarnog i pojavnog...Poezija je rodjena iz treagedije ili bar njen obilježavajući indikator ali i komedija nosi onaj dio koji dozvoljava sebi i primjese tragedije ali sažvakane u svojim kuhinjama...Miljković je rekao da jedan nesretan čovjek ne može biti pjesnik i sam je požurio da svoj stav životom svojim i pisanjem,-obori...
    Pjesnik i ako ima sretan na oko život ili nekakvu harmoniju on je izazvan samim statusom Čovjeka u prirodi kao usamljene jedinke da ide u sfere koje sam postavlja i proziva sve dok ili izlije ili pokunjen zaćuti do sljedećih explozija ili porinuća svojeg brodovlja gdje je često ulog tog njegovog 'harmoničnog života'...
    Mozda bi haiku-pjesnik mogao se braniti sbojim lakonizmima tj. tkanicom od predjela, godišnje draperije i trenutnog holograma u krajoliku ali , i on će 'pasti' ipak u polje 'prokaženo'...
    Ažurirano 19.07.2011. u 12:09, autor: faraonn
  5. Tol (avatar)
    Ne osećam se prozvanom ali volim da kometarišem

Svako bira način da olakša svoje nesreće ili privid koje one nalažu..Ovim putem je nekako lakše no glasno reći BOLI !
    SRETAN SAM, VOLIM...UŽIVAM...ŽELIM..DODJI...USAMLJEN/A SAM...IZGUBLJEN/A SAM itd..

Ne smetaju mi načini olakšavanja zgužvane duše tek ako to nije isključ
    iva tema koja prelazi u patetiku..jer to stanje ne može da traje dugo obzirom da postojimo, živimo kako-tako. Tugaljivost NIJE olakšanje kada se dopadne uloga ucveljene cmizdre i na taj način učestvuje u masovnom kukanju..no kao terapija može da pomogne( ako nije utopija).

Biramo način eksponiranja i uživanja u trenutku..nije to haiku i kigo (ovde i sada) niti senryu..sonet , niti je deseterac ili slobodna forma važna...TEMA je šarenilo naše maštepišem-dakle živim i dišem neka je floskula za sve kojima potreba nalaže ovakav vid druženja...svi će već pronaći puteve koji su im dopadljivi.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Za razliku od Tol,ja se osećam "prozvanom"...

Pišem po trenutnim osećanjima.
    Period "tuge i ucveljenosti" mora da "odradi" svoje...
    Prelistaj moj blog (umorićeš se od njegove bespotrebne obimnosti,da naglasim ako to zaista i uradiš ),pa ćeš naći pesme "srećnih ljubavi",a ima (pošto voliš prirodu) i nekih gde su "ovde potok,onde cvet"..

A trenutno,situacija na mom blogu nije baš "svetla"...
    Ali,uskoro posle kiše stiže sunce...već ga slutim.
    U prevodu,na vidiku se već pojavljuje razlog za "veselu" prozu i poeziju.
    Sačekaj malo,kad se vratim sam mora,pun kofer radosnih pesama i pričica donosim specijalno za tebe.

Tamo leži motiv koji će ih napisati...on izgleda kao nešto...hmm...ovako,u grubim crtama: visoko,kršno,crno,dlakavo,brkato...i u tom smeru naznačeno Muško...

Jel` sam položila,Trinito..mislim,dala tačan odgovor na tvoje pitanje?

.
    Ažurirano 19.07.2011. u 16:45, autor: lejla.al.dbuni
  7. hirajgoagain (avatar)
    pa stvarno ne moras biti izabran da bi pisao blog, dovoljno je da imash dovoljno interneta i vremena (za bacanje), tastaturu, nesto cime kucash, nesto cime citas... mozda zato sto: u pop muzici je najcesca ljubavna tema, pa i u mnogim drugim ... ? sta znam i knjigama mozda ne znam ali u pop muzici sigurno... ono mozda to boli... ne znam
  8. coviax1 (avatar)
    Pa vidi šefe (svi smo izabrani za grobarčine),ja inače pišem ribolovačke i svakake samo ljubavne nič...Ali dok sam napisao "polu"ljubavnu "polu"pecarošku -frka!Mari napisala,uz moje odobravanje (i aplauz!)repliku priče na "ljubavni način" koja duplo (nisam brojao ali tako nešto) čitanija i komentarisana...
    Ovo ti je,šefe,jednostavno izraz najjačih ljudskih emocija koje stižu hormonima iz testisa ili jajnika!I ko se tome podsmeva ili to ruži-za mene je budala.I ne samo za mene.Ljubav je najprecizniji i najefikasniji motor ikad sazdan,a uz to -prirodan i ekološki neškodljiv te tako veoma zdrav!
    Tako da je i normalno da navijača ljubavi ima najviše!Kao Zvezda ili Mančester...:D
  9. hakim bej (avatar)
    Ono jes, lakse se za uvo lepi sevdah nego ašik.
    Najjace ljudsko osecanje nije ljubav nego tuga.
    Svako zna za tugu, veze se za nju i nikome je ne da.
    A za ljubav malo njih zna. Nismo je svesni dok je imamo, a kada ode, ostaje nam tuga.
    O njoj pevamo, secajuci se ljubavi.
    Pesnici zive u proslosti.

Postoje i oni koji pevaju o revolucijama, podvizima, oni koji traze smisao, i oni koji pokusavaju da ga se oslobode.
    Ali njih puk ne slusa. Zato sto ih ne razume. Zato sto ne oseca tudju emociju.
    Jedino je tuga univerzalna, globalna, i, tesko mi je da priznam, trajna.
  10. 123loncar (avatar)
    ...nezavisno od ovog pitanja , osećam se izabranim i bogom danim .. šta god vi mislili , milijarde i milijarde - milionima gadina se rađalo i umiralo ( čak se rodio i umro Hrist ) da bih se ja rodio ..i šteta je ovo ne istaći ... dakle voljen sam pre Hrista .. i ne zanimaju me oni koji ne vide ovu očiglednost .. dakle , ja koji jesam : izabran ; poseban ; jedinstven i kosmički neponovljiv - odgovoriću iz jednog ugla ( samo zato što o svemu imam stav - pa čak i onda kad neznam ništa o tome o čemu govorim .... a u takvim situacijama govorim, jer tad počinjem da išta saznajem o tome što ne poznajem - učim od nule )...
    .. dakle : žalopojna poezija ...
    .. ( samo da kažem : pesništvo se uči i savladava kao svaki drugi posao --- školski / knjiški ; samouko nabadanjem i iskustveno savlađivanjem ; a gotovo uvek kombinovano ) ....( oće reći : muze mačku o rep ; tako to ide ... a priča o muzama potiče od manipulacije koja treba da ubedi puk kako postoji neka nebeska moć koja deli neke sposobnosti i umeća - pa se to dodeljeno zove jošte i dar ) ...

.. čovek je na ovaj svet došao bez ikakvog oružja , da izbori sebi opstanak, rast i razvoj ( ako izuzmemo njegov um i njegovu promišljenost ) ... svremenom je zaratio sam sa sobom ; ali više jedan s drugim i svako sa svakim ... svremenom je otkrio uspešnu strategiju : čopr protivu pojedinca ... i tu može biti zec ... kako opstati protivu čopora -- nemilosrdne ratne mašinerije, koja sve pred sobom ubija ... verovatno samo promišljenim moćima koje mogu iskoristiti moći govora i ništa drugo ... znana stvar : dva loša ubiše sve živo pa i čoveka ... ova strategija je izrodila taktiku retoričke mimikrije ... a ta taktika , izrodila je između ostalih i tehnologiju pevanja ... dakle , poezija nastoji da uvede ratničku rulju u pasivne trenutke -- prvi cilj je da ratnici zastanu i odlože oružje .. drugi cilj je da se zaokupi njihova pažnja .. treći cilj je , da se javno kaže ono što je njihova frustracija i tabu tema za njih same ( jer oni su zaboga ratnici bez srca i mana - nisu neke plačicmizdre ) - i da im se olakšaju jadi posredno ... četvrto , da se zadobiju simpatije kod njih na sopstvenoj nesreći i bolu / jadu( koji imaju i oni ali kriju ).. peto , da im se dodvori pevač i odloži svoju pogibiju .... sad je posao obavljen .... svremenom je stvorena društvena navika , pravilo da se ima simpatija za žalopojce i da imaju poseban društveni status ...

... dakle , svaki žalopojac vapi za publikom koja će nasesti na njegovu mimikriju i sa žaljenjem i nekim uvažavanjem izgradiće pijedestal na kome će njega podići --- i kome biće podnošeni aplauzi i hvale ( hrana za njegovo častoljublje i tronoljublje ) ........ čista taština ... iz koje kao virus širi se društvena beda ( ovo je za Coviaxa -- nastavak na njegov tekst : Nije za raspravu )....

... ovo je samo jedan ugao iz koga je sagledavana poezija žalopojka ... kad je reč o retoričkoj mimikriji , može se sagledavati iz mnogo uglova ... recimo iz potrebe da se manipuliše publikom i zadobija vlast nad njom ... možda drugi put ?

.. večeras slušam velikog muzičkog manipulatora ( HakimBej me izazvao ) , pa preporučujem i Vama poštovani publikum :

Ažurirano 19.07.2011. u 21:14, autor: 123loncar
  11. Tijara (avatar)
    Svakome kada je lepo, kada je radostan, a isto tako i kada mu je lose i kada je tuzan dodje trenutak da to sa nekim podeli. Svi mislimo da nam je bogom dan obican dan, suncan ili kisan...tako treba da bude, ako smo povredjeni, onda nas to boli i to nije uobicajeno...ne znam, valjda kada smo tuzni misli koje nas okruzuju, emotivniji smo...ma sta ja znam, samo znam da je Loncar izabrao divnu pesmu i Hendrix-a koga bas volim...
  12. 123loncar (avatar)
    ...hvala ... pesma je stvarno dobra ...