Miris julske večeri - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Miris julske večeri

Oceni ovaj blog
.

Odsutno,u bezizražajnom mi pogledu ćuti još jedno bespomoćno veče.
Vreli je mesec juli u opustelom gradu.
Nevidljivi dim neskafe isparava ispred mene i opojnim mirisom mi golica nozdrve.
Za polupraznim stolovima kafea sedi još poneki usamljeni posetilac utonuo u misli.
U sećanju se prebira po porazima koji se na kraju prihvataju ravnodušno,sa neminovnom rezignacijom.
U sećanju se krije o ono što nas poslednje napušta,nada...verovanje u neka bolja vremena što čekaju na nas.

Tiho je...tišinu na momente prekida reski zveket čaša što ih u udaljenom baru pere mlada šankerica.
Pogledi okasnelih gostiju se ocrtavaju na osvetljenom izlogu kafeterije.
Izlog štiti njenu žmirkavu svetlost od crnila tame sa druge strane stakla.
Ljudi u kafeu izgledaju kao brodolomnici,čudno preživeli nakon potonuća "Titanika"...
Emotivni lomovi su najteže havarije...ne izlazi mi ova misao iz glave,dok posmatram ljude koji odvojeno sede svaki za svojim stolom.

Iza ledja mi se nečujno kroz vazduh šunja prepoznatljivi miris i grli mi obnažena ramena.
Zavlači mi se u kosu uredno cirkonskim šnalama pričvšćenu u poznati pundja-stajling.
Udišem ga sklopljenih očiju...moj najomiljeniji muški parfem,neodoljiv STR-8.
Poznata aroma treperi u vazduhu i nagoni mi srce da brže odkucava.
Sa unutrašnje strane očnih kapaka jasno mi se ocrtava tvoje masivno telo u kome kroz stisak snažnih ruku nestajem u tvom zagrljaju srećna...postajem vanvremenska.
Taj u meni zauvek sačuvan miris parfema požude moj osetljivi njuh registruje i kada je samo u tragovima prisutan.
Kada ti se nešto jednom zaista dopadne,ne oslobadjaš se tako lako njegove zavisnosti...urezuješ ga zauvek u svoj krvotok.

Prolazi neodoljiv miris pored mene,u figuri muškog lika koji se laganim,usporenimm pokretima zavaljuje u fotelju za susednim stolom.
Vitak plavokosi čovek svetlih očiju i dečjeg lica baca brz,letimičan pogled prema mom stolu.
Kratko me fiksira pravo u oči,a onda mu se,klizeći linijom mog tela,pogled zaustavlja na mojim prekrštenim nogama u visokim potpeticama.
San podstaknut čarolijom parfema koji još lebdi etrom,munjevito se prekida....

Ispijam kafu i žurno izlazim...nestajem kroz noć.
Bežim od uspomena,od vremena koje želim da zaboravim.
Bežim od sećanja,bežim od sebe...bežim od nas.

Ps.http://youtu.be/1_4_XeMoYYU

.....

Pošalji "Miris julske večeri" na Facebook Pošalji "Miris julske večeri" na Google Pošalji "Miris julske večeri" na My Yahoo! Pošalji "Miris julske večeri" na Live Pošalji "Miris julske večeri" na MySpace Pošalji "Miris julske večeri" na Twitter Pošalji "Miris julske večeri" na Digg Pošalji "Miris julske večeri" na del.icio.us

Ažurirano 22.07.2011. u 18:58, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    gde je tu wireless internet u kafeu. se to tako kaze

Zavlači mi se u kosu uredno cirkonskim šnalama pričvšćenu u poznati pundja-stajling.
    Udišem ga sklopljenih očiju...moj najomiljeniji muški parfem,neodoljiv STR-8.

nesto mi ovo nije... ne znam.. od tad mi nekako nije... malo je kozenski roman

asocijacija... suzan vega... znash ona pesma kad sedi u kafeu... mada nije isto

izbaci mozda samoljublje neko bice bolje izvini nisam preciznija sta tacno ne znam ... krace ta epizoda?
    el te taj podseca na tvog? zasto je bitno... el ti drago sto te gleda ili se razocravash

izvini

e i sto sede unutra ako je jul... valjda ce onda napolju... a ovaj ce da smrdi na znoj
    Ažurirano 19.07.2011. u 02:52, autor: hirajgoagain
  2. Zakasneli (avatar)
    .moj najomiljeniji muški parfem,neodoljiv STR-8.
    Moram priznati da mi je reč najomiljeniji ovde zagrebala uvo. Da sam ja ON mnogo bi mi bilo lepše pročitati omiljeni jer bi onda znao da je to taj i da sam ja taj.
    Ovako najomiljeniji............ima ih još......odaje kolekcionara... Brrrrr Kolekcionar!:
    STR-8. Nikada nisam koristio , jednom sam ga kupio Ćaletu za rođendan
  3. MPMcB (avatar)
    Beži Lej,
    spašavaj snove.
    Neko nema ni to.

e i sto sede unutra ako je jul... valjda ce onda napolju
    Programerska posla
  4. Trinito (avatar)
    od tetovaze na dusi se me moze pobeci.
  5. coviax1 (avatar)
    Pa stvarno...To me izjedalo sujetu kad ženska se digne i zbriše mi.a evo šta se mota po tim lepim glavicama...:(
    Naravno,kad sam bio mlađan...;)
    Koristim i ovu priliku da pozdravim onu čuvenu bakicu koja izjavila da se kaje što nije i nudila...:heart::klap::klap::klap:
  6. slutnja @ (avatar)
    prelepo...nezno, osecajno
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio hirajgoagain
    nesto mi ovo nije... ne znam.. od tad mi nekako nije... malo je kozenski roman
    Ukapirala si,OvdeDošlaPonovo....

Ovaj blog jeste ženski roman...u nastavcima,naravno.

8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Zakasneli
    Moram priznati da mi je reč najomiljeniji ovde zagrebala uvo. Da sam ja ON mnogo bi mi bilo lepše pročitati omiljeni jer bi onda znao da je to taj i da sam ja taj.
    Ovako najomiljeniji............ima ih još......odaje kolekcionara... Brrrrr Kolekcionar!:
    STR-8. Nikada nisam koristio , jednom sam ga kupio Ćaletu za rođendan
    Volim kad te malo zagrebem....pa makar i po uvetu.
    Da si ti On,to ne bi bilo ništa dobro po tebe,tako da nemaš razloga za potencijalni očaj,Z....

A pravi muškarci ne koriste samo jedan parfem...zar to nisi znao,dragi?
    Reč "kolekcinoar" upotrebio si u alegoričnom značenju,a to meni kao dami zaista ne pristaje....brrrrrr!
    Kupi STR 8 ovoga puta za sebe,možda načini veliku promenu u tvom životu,Zakasneli..

De gustibus non disputandum est...poznata stvar,ali veruj mi da je jedan od najboljih...zar sumnjaš u moj ukus,dragi?

9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio MPMcB
    Beži Lej,spašavaj snove.
    Neko nema ni to.
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Trinito
    od tetovaze na dusi se me moze pobeci.
    Definitivno,Trinito..
    Ali postoji i gore nešto...neko nikada neće imati takvu "tetovažu".
    Ona je dokaz da umemo da volimo,a to je i smisao života,zar ne?

MPMcB je u predhodnom komentaru to lakonski naglasio...

11. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio coviax1
    Pa stvarno...To me izjedalo sujetu kad ženska se digne i zbriše mi.a evo šta se mota po tim lepim glavicama...
    Naravno,kad sam bio mlađan...
    Koristim i ovu priliku da pozdravim onu čuvenu bakicu koja izjavila da se kaje što nije i nudila...
    Konačno si saznao,Covi.....

Al` dobro,imaš opravdanje..reče da to beše "kad sam bio mladjan momak ja"....

Za čuvenu izreku još čuvenije Bakice.......zasluženo!

Ništa meni nema bez tvog optimizma,moj Covi.......
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio slutnja_z
    prelepo...nezno, osecajno
    Zahvaljujem,mila...
    Uvek mi je drago kada svratiš....

Posebno i zato što su retki ženski komentari na Lejlinom blogu.
  13. Zakasneli (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    De gustibus non disputandum est...poznata stvar,ali veruj mi da je jedan od najboljih...zar sumnjaš u moj ukus,dragi?

In concreto
  14. lejla.al.dbuni (avatar)
    In concreto
    In brevi...?
  15. Zakasneli (avatar)
    Lingvistički uslovljeni refleks. = Refleks na zatvoreno pitanje.
  16. lejla.al.dbuni (avatar)
    In dubio.......ipak!
  17. lejla.al.dbuni (avatar)
    Lingvistički uslovljeni refleks. = Refleks na zatvoreno pitanje.
    A kada smo već kod refleksa,uslovnog ili odnog drugog svejedno....

Evo,Zakasneli,zašto treba isprobati moćni STR 8 :

http://youtu.be/JxYCCHRA1uo