o pravdi i... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Trinito's blog

o pravdi i...

Oceni ovaj blog
... dodje seljak kod kadije u ona vunena i turska i kaze, svetli kadijo, tvoja krava ubola moju kravu i moja crkla. kadija ce , sta zna hajvan. ma nije svetli kadijo , moja krarava ubola tvoju kravu pa ona crkla.... e da vidimo sta tefteri kazu. da li se arsin promenio?

Pošalji "o pravdi i..." na Facebook Pošalji "o pravdi i..." na Google Pošalji "o pravdi i..." na My Yahoo! Pošalji "o pravdi i..." na Live Pošalji "o pravdi i..." na MySpace Pošalji "o pravdi i..." na Twitter Pošalji "o pravdi i..." na Digg Pošalji "o pravdi i..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. grommm (avatar)
    sta je ovo nista ne kontam
  2. Trinito (avatar)
    i nemoj grommme, mozes da napravis kurcsulis izmedju dve neupotrebljene mozdane vijuge...
  3. Tijara (avatar)
    Uh Trinito pravda se ni do danas nije promenila, cak mi se cini da je turski kadija bio i bolji od ovih kadija danas...
  4. Trinito (avatar)
    znam tijara ,metod vlastite koze...
  5. otacstole (avatar)
    Kadija je u ovoj narodnoj priči "Ero i kadija" eksoponent države i prava. Nasuprot njemu je postojao manje više konstantan pokret otpora koje su sačinjavali- hajduci. (Na početku da se ogradim hajduci su na prvom mestu bili pljačkaši a tek na drugom ili trećem borci protiv Turaka). Bilo kako bilo hajdučija je bila jedna od retkih institucija koja se borila za kakvu takvu pravdu među narodom. Naravno da je današnje vreme gore nego tursko jer je oružje maltene zabranjeno. A bez oružja nema ni demokratije a kamoli pravde. Ako mislis da sam suviše radikalan pročitaj drugi amandman Američkog ustava koji kaže da je samo dobro naoružan narod garancija demokratije!