Tajne hronike 8. deo 1/2 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

U potrazi za ravnotežom

Tajne hronike 8. deo 1/2

Oceni ovaj blog
„One same su osetile po kretanju vode u potoku da je Ars Vicisti krenuo ka njima....“

Prethodni nastavak: http://forum.krstarica.com/entry.php/25438-TAJNE-HRONIKE-7.-deo

Kako je samo lako obećati, ote mu se uzdah, ne bi bilo prvi put da su one osetile pre nego što je on išta i naslutio. Ali zavaravanju nije bilo mesta. „Svuda po šumi ima tog nečeg crnog i svi su slabi“, nije nego. Slabimo mi već milenijumima i ne bi to bio neki problem. To se zove starenje i to pogađa sve, istina, ne sve podjedenako, šta je uopšte na ovom svetu podjednako. Problem je što to nešto crno nije samo u staroj dobroj Šumi, nego posvuda i to sve više. Video je on. To sada vide i iluzari, neki, ne svi. Problem je što iza toga stoji namera da ih isprovocira. Problem je što ta namera gađa tamo gde su oni najslabiji. U njih same. A zar je moglo drugačije, upita se. Nije, ne bi bilo pomena vredno. Zlo bitku vodi uvek istom taktikom. Ako išta volimo to postaje naša najslabija tačka i tu će da padne prvi udarac. Uvek je počinjalo sa željom da sruši i uništi bez traga ono što volite, jer tad nema više ljubavi, ostaje samo mržnja, onda smo isti, ali to je njen teren, a bivši dobri su autsajderi. Bitka otvorena na poznatom terenu je upola već dobijena. Znao je on to jako dobro. Da bi ga sačuvao moraće da napusti ovaj grad. Moraće ovaj biser, kome se nesebično davao sve ove godine da prepusti varljivoj sudbini i još varljivijim nadama, da se nada najboljem. Samo da se nada, jer drevni su davno upoznali veru i kada je za to došlo vreme prepustili je iluzarima.
Posle toliko vremena ništa više nema šansu da bude prvi put.
- Ili skoro ništa. – progunđa.
- Sinjore?
- Oh Serđo, al’ si me iznenadio.
- Pa, zvali ste me.
- A da. Naplati molim te, moram hitno nešto da sredim, da bih još doveče zatekao tvoju mamu radnji.
- Ne morate večeras da žurite. Ostaće u radnji do kasno.
- Neki poseban povod?
- Ne, javila mi je samo da joj posle zatvaranja dolazi donna Lilla na sravnjenje.
- Sravnjenje?
- Knjigovodstvo, sinjore donna Lilla je naš knjigovođa.
- Ah, sad kapiram, ali ona se zove Ljilja, ako se ne varam, dama sa velikim vučijakom.
- Si sinjore. Ali mi je ovde zovemeo donna Lilla. Mnogo nam pomaže.
- To ti verujem. Onda je ipak bolje da svratim kasnije. Nego da krenem. Kaži koliko sam ti duž..
- Sinjore nešto vam je ispalo u kanal!
- Ne, zašto?
U mirnoj vodi kanala, tačno ispred njih, nešto je vrilo.
- E nećeš. – prošapta i brzo ispusti neki mali predmet u vodu.
Serđo je za tren uspeo da primeti odsjaj kristala. Vrenje se polako smiri.
- Hvala ti Serđo.
- Doneću mrežu, dno je šljunčano. Ako se brzo zahvati može da se izvadi.
- Nije važno, u redu je. – to je bilo dosta, da Serđo više nikad ni ne pomisli na čudnovato vrenje u kanalu.
Osim toga, „uredu je“ odnosilo se na kusur od poveće novčanice, koju je upravo naplatio, bio je skoro siguran, a ko još u takvim prilikama gleda u kanal?
Žurno se udaljavao od mosta uskom stazom koja je vodila uz vijugavi kanal. Iza jedne krivine spustio se na mali plato koji je upravo potapala nadalozeća plima. Na taj plato je preko kanala gledao samo jedan prašnjavi do pola zazidan prozor. Oivičeno visokim zidovima starih kuća koje se uz kanal vekovima stiskaju jedna uz drugu. Mesto je bilo skrovitije nego u u najdubljem podrumu.
Okolo njih Voda.
Ispod njih Voda.
Voda, samo što im ne ne teče kroz spavaće sobe, mada ima i toga ponekad.
Od nje žive sa njom žive, i za nju žive, a svi joj okreču leđa.
Ej, iluzari.
Skupim cipelama odvažno na klizav beton obrastao morskim zelenilom u vodu do članaka. Uz blagi pljusak, svetle pantalone, ukvasiše se kao u malog deteta kad u inat skoči u baru. Šljapkjuči po platou polako je prišao do njegovog samog kraja. U tom trenutku na površini pred njim pojavi se opet ono vrenje.

Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na Facebook Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na Google Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na My Yahoo! Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na Live Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na MySpace Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na Twitter Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na Digg Pošalji "Tajne hronike  8. deo 1/2" na del.icio.us

Ažurirano 17.07.2011. u 23:04, autor: MPMcB

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Biće tu i ojha na kraju kad vučko uleti u mašinu...:D
  2. LJILJA MMM (avatar)

dakle...ne mogu da verujem...
    Pametan čoveke...pa-me-tan....lepo ja kažem sve je knjigovodstvo....duguje-potražuje-saldo....bilansiranje je ravnoteža.....no mi ne veruju bre
    Ažurirano 18.07.2011. u 14:01, autor: LJILJA MMM