Uvesti porez na nezdravu hranu ????

‚‚BEOGRAD, Srbija razmišlja o uvođenju poreza na nezdravu hranu, kao što je to uradila Mađarska i druge evropske zemlje –
rekao je srpski ministar zdravlja Zoran Stanković.Navodeći da su svi svesni da postoji veliki broj namirnica koje po sastavu
i svim kalorijskim vrednostima štete zdravlju stanovništa."

Reče čovek i osta živ!

E pa sad će vidimo ko će jede čvarci kad poskupe.Pasulj biće klot bez rebarca suva, pošto su skupa.Slaninica i jaja.....
hahaha na to zaboravite jer će to biti skupo pošto to nije zdravo.Kljucaćemo mi zrnevlje pošto je to zdravo a i najjeftinije.
Umesto što sedim ovde i blejim po forumu bolje da idem ja na vreme da se najedem vrućeg bureka dok ga nisu rebnuli sa porez.
Opasan je i kajmak ....da da nema više da ga vidite u lepinje.Neće valjda i meso da bude nezdravo???Sa čime da punim sarme?
Sa pirinač!!A torte i kolači.Naćiće oni i tu nešto što nije zdravo, pa će nam ogule kožu.
Lepo što država vodi računa o našem zdravlju, kad nećemo mi.Narod ima para da se hrani zdravo.

Prijatno
 
Kada bi drzava od para koje "ubere" porezom finansirala proizvodnju zdrave hrane, to bi bilo super.

Zalosno je sto ce tim parama finansirati izgradnju nove klanice, ili kupiti nove automobile za potrebe vladinih sluzbenika.
Ili "grinfild" investicije za potrebe fabrike radosti na Vlasinskom jezeru.
 
a drzava je neka velika mama koja sedi negde gore i daje onima na budzetu.

pa sta ocete konacno cemo biti zdravi i kako treba i nema niko da se zali da su ljudi ovde coskasti. a kao neko se pa zalio bolelo ih uvo.

valjda privatnici koji rade za crnu silu drze drzavnike koji onda moraju da muce ljude a sve u cilju resavanja.

a crna sila i ljudi gushteri.... (ljudi gusteri ok, a crna sila je moja interpretacija nekih negativa demoni itd...teorije zavere sa mistikom i bozanstvima i to)

medjutim deluje mi da nije cela prica to...
al ebiga gde sam u tome sta te pridrzi.
nije to bas tako nekad imam neko prosvetljenje ali moram se sakriti a nema vise mesta za sakrivanje.
da li biste ziveli u njujoskom bivsem metrou?!?!?!?

jeste nesho jedino ti preostaje da se odvalis od bureka dok jos moze. a pazi smra.dovve uvedu to na leto, a leti bas i neces previse da jedes bureka. da si znao zimi pa da krenes lepo da brstis burek po burek.
mislim da treba protestvovati na tu temu. ako neko hoce. mada sta vas huskam a ja neuc. ali eto.

a mozda je ovo da te upute lakse ka drogi... nema cigareta nema alkohola nema masti... znachi...
a ocajanje je u top 100
droga ili manijakalni sport
internet gde se odajesh
ebiga vrzino kolo.
!!!!!!!
ako ovako razmisljam tek je gadno...
odala sam se.
izvini sto ti pisem ovoliko po blogu. ti vlajda mozes da ispravis !!!!
 
Poslednja izmena:
Uvešće državati i porez na konzumiranje vazduha, samo još malo da sagnemo glave.. :dash:

Iskreno, ja bih volela da je zdrave hrane malo više i da nije toliko skupa. Ne znam kako je u napolju ali nas kao da je pogodila "moda" zdrave ishrane i života, ali na potpuno primitivnom nivou. Na sve strane marketing udara po masnoćama i šećerima, k'o fol imamo zamene za sve i svašta a zamena često još nezdravija od izvorne namirnice. Prave zdrave hrane kao igle u plastu sena, a skupaaa....

Umesto da oporezuju pljeskavice (i ko kaže da to nije zdravo?! samo ne treba jesti tri puta dnevno) neka uvezu malo više zdravih namirnica, pa ćemo se možda i zdravije hraniti bez poreza..

No, ovo je ironija: http://www.koznazna.com/dijeta/tekstovi/besplatne-operacije-gojaznosti.html

Besplatne operacije za gojazne?!! A za obolele od raka..? I sve ostale..?

:dontunderstand:
 
Prvo pozdrav svima i hvala na poseti blogu.:bye:
Zdrava vs. Nezdrava hrana.Pitanje je sad.Da li je to samo marketing da bi se prodala zdrava hrana?
Ljudi sa sela dožive duboku starost, a ovi u gradu veoma retko.E sad ovi na selu jedu kajmak, sir, suvo meso, mast.....i vitalni su.
Mnogi dušebrižnici bi rekli da to nije zdrava hrana.
Najvažnije je biti umeren u svemu.
 

Back
Top