7+1

7+1... Шта уопште значи 7+1... Ако се сабере то је 8... А зашто није речено одмах 8 него се компликује са 7+1... Зато што то није 8... Или бар ја тако не мислим кад додам то +1... То је исто као да сам рекао бесконачно +1, значи 7+1 једнако је бесконачно +1.. А зашто тако? Па кад вас неко нешто пита, кад ћете нешто урадити и ви почнете да отежете и кажете за минут, за сат, или за дан годину, не битно што значи никад... Е кад ја мислим да се нешто урадити неће никад ја на све то додам +1. као оно лепо н1, н2, н3....па до н+1.... А зашто то радим? Па ето тако што мислим да мора тако да буде, а и да буде обрнуто опет ће на крају испасти исто... Велика ми је мана што покушавам одмах да сагледам крај ствари које нису ни почеле... Да предвидим шта ће људи да ураде. И за дивно чудо полази ми за руком... Некад је све то досадно, а некад је веома забавно гледајући људе како се труде да убеде и вас и себе, у нешто а у ствари не верују у то, нити имају било какву тенденцију да тако нешто ураде... Зашто онда то раде... Зато што су себични? Да би мислио неко нешто позитивно о њима? Да се поиграју с вама? Или нешто педесето?
Та игра траје веома кратко... Све што вам треба је проста логика да је схватите и онда можете да учествујете у њој или одмах да је завршите... Сад то зависи какви сте, и шта све сматрате под забавом. Али ни у једном тренутку немојте да посумњате у себе, и да вас игра заведе... Осећаћете се много глупо касније.
А чему овај текст горе... Текст је недељна разонода... Пошто некад волим да седнем и да испишем гомилу ствари које немају везе с везом... На први поглед... Онда после пар дана/месеци/година, прочитам све то и видим да има смисла... Е сад ћу да вам испричам једну причицу која такође нема везе с везом, ал нека је заједно са овим словима да се не би осећала усамљено... :)
Радња ове причице је смештена негде између јаве и сна... Још није одлучено где се заправо одиграла... А можда је то само уображавање духа да се уопште и одиграла, као и све около...
Некада давно је постојала земља идиЈота... Ту је требао да се роди још један идиЈот али судбина (које нема) је решила да се поигра са овим идиЈотом и променила му место рођења... ИдиЈот се родио у земљи паметних људи... Како сурова судбина зар не? Али и веома добар смисао за хумор... Функционисање овог идиЈота у таквој земљи је било веома тешко... Самим тим што је идиЈот тешко се уклапао било где, имао је неки чудан поглед на свет, који је паметним људима био занимљив, али у неку руку и смешан... ИдиЈот се није, ма колико то било чудно, везивати за материјалне лепе светлуцаве ствари, што је паметнима било чудно... Али знали су да је идиЈот и шта он зна шта је лепо... Понекад би помислио да је нашао неког идиЈота сличног себи, али је то на крају испадало поигравање паметних људи... За шта друго служи идиЈот неко за забаву. Пошто је идиЈот он није могао да се љути, на њих због тога. Само би слегао раменима и наставио даље... Све је то било компликовано за њега да би схватио. Питао се често у каквом се то он свету налази... Све му је било наопако, ништа није имало смисла, и ништа није могао да схвати... Како би он је идиЈот зар не... Код њега је све било искрено и једноставно... Оуч, најнецењенија ствар у паметном свету.. А најцењенија је рећи једно, мислити друго а радити треће... Што је за овог идиЈота било компликовано, толико операција.... А не могао је само једну... Мислити, рећи и радити исто... Мислим да је то довољно да наслутите његове проблеме...
Такође једнакост за овог идиЈота није постојала... Ако би се према свим другим паметним људима понашали на један начин према идиЈоту би се понашали, на најгори могући и понижавајући начин... А идиЈот је само могао да гледа и да допусти људима да му то раде... Јер они су паметни он је идиЈот... Али једног дана судбина одлучи да отвори идиЈоту очи... Пошто су га опет обманули паметни, судбина више није могла да гледа ту неправду и подари идиЈоту памет, да би могао да би борба била фер... Чак ни судбина тада не би свесна шта је учинила... Направила је хибрид паметног идиЈота, који се још више згрози на свет који га окружује, и схвати да је ово место само дно дна... задржао је доброту идиЈота, али захваљујући памети могао је да прозре сваки потез паметних, и сваку њихову игрицу....
Али опет им је допуштао да се поигравају с њим јер ипак је он само идиЈот!!!
 
Drugi ljudi, bas i nemaju uticaj na odredjenog pojedinca.

IdiJot treba da bude svoj. Ako mu se ne svidja kako se drugi ophode prema
njemu, neka se ne mesa sa njima. :)
 
Немају утицај, али имају могућност изнуде реакција... Што ти дође на исто... Гледај само право... :D
 

Back
Top