o filmu - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Trinito's blog

o filmu

Oceni ovaj blog
nisam neki filmofilski fan koji gleda sve filmove bez obzira na zanr,zadnji filmovi koje sam gledao u kino dvorani, bli su Gladijator i Perl Harbor, iskreno ovaj drugi me razocarao zbog kompjuterske tehnika pa mi vise lici na crtani nego ozbiljan i pravi film .odusevljavaju me filmovi sa istorijskom tematikom. moji filmovi forever su Pobuna na brodu Baunti ona stara vezija sa Marlon Brandom, Zorba, i nasi Ko to tamo peva i umalo da zaboravim Sakupljace perja koji su za mene neprevazidjeni.. nekako mislim da je celi Kusturicin opus nastao inspirisan tim filmom.i tako, samo naglas razmisljam.

Pošalji "o filmu" na Facebook Pošalji "o filmu" na Google Pošalji "o filmu" na My Yahoo! Pošalji "o filmu" na Live Pošalji "o filmu" na MySpace Pošalji "o filmu" na Twitter Pošalji "o filmu" na Digg Pošalji "o filmu" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...misliš da kusturizacija počinje sa "perjarima " -- onda s njima i počinje naša satanizacija u svetu ( žgadija koja trguje sa decom , koja mučki kolje i ubija) .... razmisli malo šta veličaš ?... lepo nas je predstavio obrezani prekrst , tako da je 99 uživao taj svet ( kome su ovi služili ) ,gledajući kako nas ravnjaju sa zemljom milosrdni anđeli .... film je burazeru velika politička propaganda i mašinerija za ispiranje mozgova - kao i za satanizaciju ... sad ti slavni naši režiseri jedu naš hleb iz buđžeta i samo su čuveni kod nas ... nijedan dušmanin ne ceni svoje sluge koje je kupio za šaku dolara ... takvi su samo večno slavni kod nas .... ej filmađžijo ?
  2. hirajgoagain (avatar)
    jao jao... kakav je to fasizam bre
    :I

film ti je ispiranje mozgova ali krstarica nije? internet nije?
  3. hakim bej (avatar)
    Podzemlje je jedini film na celoj planeti koji govori da je drugi svetski rat zavrsen 1989. godine, velikom pobedom Treceg Rajha.
    Nema Srbija puno rezisera koji su sposobni da procitano izmedju redova stave pred kameru.
    Znanje iz Praskih skola i veeelika hrabrost su tu u igri.
    Sad, dal su muda srpska ili poturcena, na misao nema uticaja.
    Srbi su se poturcivali ne da bi se zastitili od Turaka, nego od svojih, Srba.
    Hrabrost je to reci.
  4. 123loncar (avatar)
    ...prekrsti su poznati u istoriji čovečanstva...to nije novina ..pa ni kusturizacija nije neki intelektualni podvig prekodrinaša .. no prekrstu su misli kvarne do nebesa ; onoliko koliko ga nov gazda tera da u vernosti okrvavi ruke ...okrvaviti ruke, može se posredno i neposredno ... ćakijom i umetnjićkom aljatkom .. današnje srpstvo iz turskog sarajeva , svoj fondament ima na prekrstima .. ističe se stefan nemanja --- triput se prekrštavao rodonačelnik srpštine ( usput je malo pljačkao i ubijao -- da bi imao šta da ispoveda u kajanju zarad prosvetljenja ) .. naravno vasileus konstantinopoljski tražio je i u krvi vernost/ a možda je hteo da vidi dokle u klanju se može nad sopstvenim stanovništvom ... tako da je taj veliki sveti simeon ubio brata i oteo mu imetak i položaj; pa je genocdirao bogumile od sofije do knina današnjeg .. SV. Sava piše da se zbog ovih zločina i na samrti kajao .... dakle , i danas imamo ljude koji se dokazuju stranim imperijalistima na štetu sopstvenog građanstva ( podpomažu im u genocidu nad njihovim stanovništvom ) .... tako da ova sarajevska umetnost nije novina nit prvina ...što se tiče tog slavnog režisera i njegove hrabrosti i viteštva u prekrštavanju -- prelistaj te malo osamdesete i pogledajte njegove izjave u vezi pobune na kosovu i u vezi srpstva .. naročito obratite pažnju na njegove ortake muzičare ... i ne samo njegove --- možete obratiti pažnju na celu tu kliku umetničku iz sarajeva ...tom slučaju dodajte i šešelja ....
    no nebitno je .. stvar je svakog šta uzdiže kod prevrtača/ prekrsta / etičkih nakaza .. danas srpstvo ima za vitezove i one koji su ubijali tuđu decu- tek onako bosanski ... to srpstvo = srpština , sigurna je kuća za ratne zločince i profitere i etičke ništarije... ono još se nije poklonilo na masovnim grobnicama - svojim u koima je sakriven genocid nad sopstvenim stanovništvom ..ali zato se poklanja zločinima koje nisu srbi počinili ; da bi bili pripisani srbiji .... bo-ta nije otišao da se pokloni senima streljanih šumadinaca i moravaca ( uzgred koje su tako lepo odradili ličani - bosanci - kraišnici ) ; nit je praška škola to junački obradila ...a koliko je velika ta praha - kinematografija , može se videti i po tome što ćuti o ovome
    Ažurirano 12.07.2011. u 22:03, autor: 123loncar
  5. Trinito (avatar)
    loncar 123, najmnje sto volim to su Srbi po zanimanju., ja sam sine prosao ustaski zatvor, da ne duljim...u toj yebenoj Bosni ti pojma nemas sto znaci "kundacenje", odbijanje bubrega kundakom, da li je neko sa tobom igrao ruski rulet,?samnom jesu u 100 DM, da li si u jednom danu ikad umirao sto puta, nisi, ja jesam to je uzasnije od same smrti, molio sam da mog cuvara ispucaj mi metak u celo, a on kaze , e ne moze lako je umreti tako , teba se napatiti...a sto se tice Kusturice jedan od retkih koji je uz Mesu koji je spoznao svoje srpske korene. moje opservacije u vezi filma su samo moje, a Srbe po zanimanju nabijem na ****...
  6. Trinito (avatar)
    hakime ne seri, ja znam ko sam, tri veka unazad, znam po krsnoj slavi i ti bi trebao...
  7. 123loncar (avatar)
    ...bilo šta da kažem u vezi zločina nad tobom i hiljadama drugih , ne može se ispraviti zlo nanešeno žrtvama ... očigledno je da žrtve ovih poslednjih balkanskih manijačenja ne vide koren tome .. jedna žila / koreni krak srpštine ide preko drine ... još sa nemanjićima .. to je jasno svakom časnom i razumnom čoveku .. slava ovakva ili onakva ne dokazuje čast / poštenje / ljudskost / časnost... alija i tuđman molja še se svako svom bogu i slavišega samo da pobiju što više ljudi i otmu što više tuđeg ... to radiše i ovi što naprasno poskidaše pravoslavne ikone sa tavana - te postaše časni srbi kao kusta .... neznam koga ćeš da nabijaš na to što nabijaš svoje poreklo .. to je stvar prostakluka ... naročito onih potomaka koji vuku poreklo od ugarskih vojnika u plavim uniformama koji radiše kod poćoreka kao konjušari i štal majstori --- a kad pređoše drinu,savu i dunav , genocidiraše šumadiju i pomoravlje ...( pročitaj malo ičega iz bečkog arhiva - ne veruj sve ništacima ) , to im nebeše dosta pa nakon II rata ponoviše stvar sa titom ( kemo ne zezaj nanu ).... dakle , ja nisam takav srbin ( prekrst krvavih ruku ) .. nit sam srbin po zanimanju ; kao vaš slavni andrić ( hrvatsko kopilče ) .. njemu dole i kusta prave grad -- kaj ne ... kao šro je čuveni vitez ratko prodavao tešku artiljeriju rvatima da mazi tu srpsku nejač teškim haubicama ; ili kao što im je prodavao artiljerijsku vatru pa je posle objavljivao kako su neki stradali odprijateljske vatre ; naravno za marke na tajnim računima ... dakle ja nisam takav srbin ... ja sam od onih koji su iz albanije jurišali na branioce srbije u plavim uniformama ( uzgred ti branioci su govorili nekakav čudan nemački jezik sve na kvarnom srpsko -- sve u infinitiv osnovi ) , pa ih ćerali do beča i trsta ... to radiše moji preci dvared ... svi izginuše ... osta zapisano da će lako njihovi potomci sa germanima i anadolcima - no teško će sa ovim korpusom koji govori kvarnim srpskim u infinitivu i svaki čas se prekrštavaju ... dakle , nisam taj srbin zadojen danas dodikizovanomkusturizacijom ... jok .. rekoh sikter sebi .. budi čovek i umri kao čovek... a ti prika nabijaj .. ima takvog srblja koliko oćeš međ prekrstima ; a vala i međ latinima i muhamedancima -- pa se međusobno nabijajte ... vala od istih ste roditelja ....
  8. Trinito (avatar)
    dobro moj arijevski Srbine. jesi' krsten?
  9. 123loncar (avatar)
    ...ma nema veze... i ovako i onako , nestajemo .... kosmučka priroda nas izbacuje iz sebe kao strano telo ...izčiljujemo -- govorili ne govorili istine -- razumeli, ne razumeli : prošlost , sadašnost i budućnost koju nemamo ...izčiljujemo ,, Pozdrav ...zdrav mi po zemlji hodio .. jabuku svoju večno nosio ...
  10. Trinito (avatar)
    hvala na lepim zeljama. od danas nadalje i ubuduce ti si loncaru moja moralna, nacionalna i dakako intelektualna vertikala. jabuku ti ostavljam ,tebi i tvojoj vrsti koja veruje u kosmicku pravdu, ja cu ipak radije svoj krst da nosim sa verom u Boga i pravdu Njegovu. i jos nesto da ti kazem , izbi sebi iz glave tu glupu ideju da si bas ti jedinica mere za svekoliko Srpstvo i da ces bas ti odredjivati koliko i kako je neko Srbin, sta je onda po tebi, Tesla , Ducic, Santic, Copic, Kocic, Vaso Pelagic, Princip, da li su oni, zaboravimo moju malenkost koje nema pretenziju niti da se svrstava u istu grupu sa tim ljudskim velicinama niti da raspravlja o njihovom genetskom kodu, po tvojoj nomenklaturi, Srbi ili potomci austrijskih konjusara koji govore i pisu nekim cudnim jezikom?nije li cudno onda sto je Vuk Karadzic, svoju inspiraciju za pravopis i gramatiku, dakako Srpsku pronasao bas u Staroj Hercegovini, Trebinju., rekavsi da ti ljudi govore najcistiji srpski jezik, a eto po tebi su to potomci Turaka ili Austrougara.Srpstvo je ideja loncaru i ne poznaje granice prekodrinske, izadrinske, onodrinske.... i nije za poluintelektualne mediokritete da je prezivaju pa onda ispljunu kao sto si to uradio na mom' blogu. doduse tvoje "misaone kaskade" i nisam razumeo jer mi je nejasno kome se i u kom' kontekstu obracas da li iskljucivo meni ili prekodrinskim Srbima ili Srbima generalno. ili je to puka potreba za pljuvanjem, kriza indentiteta(oko postoji nacin prekontrolisi recimo koliko Cincarske krvi imas u sebi) il' ko zna sta vec.ovakvi komentari kao tvoji mogu se procitati na Bosnjackim portalima, potuno isti kao jaje jajetu,poluistine i pljuvacina uglavnom nije da sam neverni Toma, al' nesto smrdi.
  11. 123loncar (avatar)
    ...eto ti sad , meriš cigansku krv ... a garant nisi video u svom životu toliko indoevropske krvi koliko teče u meni....što reče ćorović , toliko u meni ( ne u njemu ) teče indoevropske - arijevsko slovenske krvi - da je balkan nije video dva milenijuma ... još otoičke pa sam riđ kao nemanjići ... ali to nije bitno ..
    .. bitno je da nisam prekrst ( geografski / religijski / moralni / etički ) .. ovo je bitnije čak i od milenijumskog putovanja mojih predaka dinarskim masivom ... dakle , nastojim da budem i održim čovečnost u sebi ...
    ... svakako da je reč o krizi identiteta u ovoj raspravi ... onaj ko nema lično "ja " , on poseže za čuveno pučko palanačko "mi" ... on nema integritet ali ima nacion i narod -- kao imaginarno sopstvo .. takav nema svoje mišljenje , on ide po njega il kod čopora ili kod čobanina ... okreni obrni : orkestracija ....

... čime vukovi podvaljuju ovcama i stadu zna svaka lopina ... to bosanski čobani odlično poznaju ... ali kad govoriš o govoru i moćima govora rećiću ti nešto ... u periodu od nepun milenijum ipo , slovensko srpski jezik menjamo triput .. menjajući tako pismenicu , uvedeni smo u prekrste koji nemaju svoj biološki identitet ... englezi kažu da imaju izuzetno težak jezik koji zahteva od čoveka velike fizičke napore pri govoru ( asimetrično krveljenje ) .. tvrde da imaju intelektualnih moći da stvore idealan jezik na planeti -- te im to nije problem ... nije problem ni preći na takav jezik ... problem je kako sve zapisano u kratkom roku prevesti na taj jezik i građanima dati na raspolaganje ...
    ..ako razumeš ovaj poslednji problem , razumećeš zašto je bilo pogrešno menjati pismenicu .. tad će neminovno doći do zaključka da je vizantija jednom novom ratnom strategijom savladala najezdu slovena sa cele severne hemisvere ... i ne samo savladala nego jezičko religijski porobila .... neki koriste glavu a neki aliju / tuđmana / slobu / ratka --jevrejštinu, hrvatštinu, kusturštinu, muhamedanštinu, srpštinu ....

..milo moje , osvajao sam i ja ljude i gradove ..prvo bi međ njih slao : bezmoralke , čedomorke , ubice , oco i brato ubice , prekrste i nakrste , lopine i moralno kljaste , zločince i svakojaki ljudski ništački gad ... a kad ih ovi iskvare svojim poganim neljudskim jezikom , dolazio sam sa vojskom i sudijama da im delim pravdu .. milo moje , osvajao sam i ja ljude i gradove poganim jezikom ništačkog puka ... možeš sve izgubiti pa i povratititi .. a kad izbubiš jezik svoj od postanka , izgubio si sebe bezbovratno... avetinja.... a čovek bez "ja" ( jezika od postanka svojih predaka ) , kao i da nije čovek ... zato gledaj milo moje , da pronađeš jezik od postanka svojih predaka .....biće ti bečno bitisanje međ ljudima koji sačuvaše svoje od postanka ...

..tako nekako je govorio jedan hercegovac - al već tad bejaše kasno , milo moje ...
    Ažurirano 15.07.2011. u 23:01, autor: 123loncar