Naš film - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Naš film

Oceni ovaj blog
.

Još jedna besana noć stiže da me opustoši
kroz kaleidoskop kreću slike već znane projekcije
bez volje,nemo opet gledam našeg života film
završen lošim krajem i bez mogućnosti korekcije.

Scenarista je nemilosrdno oslikao sve bolne scene
statisti su prijatelji nemoćni za uloge teške
reditelj ljubavne priče je zamke postavio vešto,
a dvoje glavnih glumaca posao je obavilo bez greške.

Scenarista,reditelj,statisti,glumci...neko je pogrešio
posebno u završnoj sceni gde Djavo dolazi po svoje,
kad sledili smo fabulu pogrešno napisane priče
uzaludno je sada pravdanje poraza nas dvoje.

..

Pošalji "Naš film" na Facebook Pošalji "Naš film" na Google Pošalji "Naš film" na My Yahoo! Pošalji "Naš film" na Live Pošalji "Naš film" na MySpace Pošalji "Naš film" na Twitter Pošalji "Naš film" na Digg Pošalji "Naš film" na del.icio.us

Ažurirano 05.07.2011. u 16:04, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: our movie...
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. zxy (avatar)
    Pa često se tako dešava
    da se scenario dopisuje i prepravlja
    za vreme dok se film već snima
    To na kraju kad Djavo dolazi po svoje
    samo (kao kod Fausta) ljubav može da vas spase
    potražite je još jednom
    možda je tu negde ,zagubila se
    ps
    Pesma je dobra
    i fil je zanimljiv
    ali kraj...
    bilo bi bolje
    da je drugačije
  2. sirijus49 (avatar)
    Još jedna besana noć stiže da me opustoši
    kroz kaleidoskop kreću slike već znane projekcije
    bez volje,nemo opet gledam našeg života film
    završen lošim krajem i bez mogućnosti korekcije.

3. Zakasneli (avatar)
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Pa često se tako dešava da se scenario dopisuje i prepravlja za vreme dok se film već snima
    To na kraju kad Djavo dolazi po svoje samo (kao kod Fausta) ljubav može da vas spase,potražite je još jednom možda je tu negde,zagubila se
    ps
    Pesma je dobra i film je zanimljiv,ali kraj...bilo bi bolje da je drugačije
    Bilo bi bolje da je moglo drugačije,svakako....
    Scenario se i dopisuje i prepravlja tokom samog filma,u pravu si za to,potpuno.
    Lako bi bilo da je ljubav "zagubljena" nepažnjom...ali,postoje neke stvari neprevodive u reči,dečkonjo moj.
    Samo još malo vremena mi treba da se sa tim pomirim...pihvatila sam neminovnost nečega što je se,konačno,moralo.

Ovo mesto gde ispisujem svoje bezglasne misli,na neki način me spašava.
    Pomaže mi da ne odustanem od odluke,koju druga strana sada forsira želeći povratak na predjašnje.
    Izgleda da umem da "zaštitim" sebe...

Ti si srce,ZXY... znaš li to?
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio sirijus49
    Još jedan dečkonja koji mi pruža podršku..
    Zahvaljujem,Sirijuse...
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Zakasneli

Zahvaljujem i trećem dečkonji......
  7. bracaco (avatar)
    Zivot je pisac u predstavi u kojoj smo mi statisti ili glumci, velicina uloge lezi u granici sopstvene odvaznosti :)
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio bracaco
    Zivot je pisac u predstavi u kojoj smo mi statisti ili glumci, velicina uloge lezi u granici sopstvene odvaznosti
    Slažem se,vojniče
    Ali...ponekad "pisac" za neke likove ima poseban scenario,pa ih stavlja u nemoguće situacije,da bi im izazvao krajnju nemoć.
    A kad ih dovede u bezizlazan položaj onda pažljivo posmatra,veoma zainteresovan,šta ta beznadežna situacija može da proizvede.
    Adrenalin koji raste kod "zamorčića" u tim očajnim trenucima je čudo...preobrati zamisao pisca u neočekivanu suprotnost.
    Kada nekog postavite u "nemoguću misiju" pružate mu,za ne verovati,čudesnu (reklo bi se i opasnu) mogućnost da pokaže svoj ili mač ili štit,u zavisnosti kakva mu je priroda (što narod kaže-ćud).

Znam da sam konfuzna,Braco.....ali ne umem drugačije da objasnim.

Zahvaljujem što si se pridržio ,kao četvrti dečkonja,ovom "muškom" (po komentarima) postu...

..
    Ažurirano 05.07.2011. u 19:31, autor: lejla.al.dbuni
  9. coviax1 (avatar)
    A da ti Covi napiše scenario?
    Pa ,ajmo s načala!
    Mož i da režiram (povedem garišu režisera da mi asistira-ja nemam pojma...:mrgreen:)
    Ali,od scenarija bi se preporodila...Doduše,bio bi romantično-erotski film u letnjoj šemi s velovima i providnim šalovima i veoma vetrovito...Neću dalje...:D
  10. faraonn (avatar)
    ...sopstveni film i njegov pred-scenario , ne smijemo gledati jer hologram njegov blijedi i unaprijed nema više prošlosti, nije to lijepo ali je
    uputno...loše odigrane uloge u stvarnosti su nabojem zadojene u zamišljenom tj. spremljen scenario nikad ne uspijeva
    jer stvarnost ga uvijek osiromašuje , po nekom zakonu Uprošćavanja lijepog ,ne uspijevamo da plasiramo smišljeno , ili zaboravimo ili nas
    'markirana osoba' omete svojim prisustvom i poplava učini svoje ali, taj 'zaborav ' je najljepše što smo izrekli...
    Princeso, ne volim kad sa ironičnom sjetom razgolićuješ sebe pred sobom jer tada priznaješ da,- treba da se kaješ ?
    Ažurirano 06.07.2011. u 01:19, autor: faraonn
  11. hakim bej (avatar)
    Muzika za film, by Ljuba & Asim:

Ко да тражиш неко лице,
    у делићу огледала,
    у празнину неку давну,
    сетно си се загледала.

Ко да тражиш неке руке,
    од самоће грубе ледне,
    у бистрини топлих суза,
    очи су ти драге чедне.

А ја крадом неприметно,
    завирујем у сне твоје,
    и посматрам да ли гледаш,
    моје лице руке моје
  12. Nao (avatar)
    Zašto lažu kada kažu da - "Sve što se mora nije teško"? Kad nije tako.... teško je kad si prinudjen da "moraš" nešto...
    Bože,kako ti je tužna pesma...baš me rastužila jako... emocije izbijaju iz svake reči,ma svakog slova...
  13. BWalker (avatar)
    .................
    Ažurirano 06.07.2011. u 03:00, autor: BWalker
  14. BWalker (avatar)
    .................
    Ažurirano 06.07.2011. u 03:10, autor: BWalker
  15. BWalker (avatar)
    ................
    Ažurirano 06.07.2011. u 03:13, autor: BWalker
  16. BWalker (avatar)
    Scenario napisan sa MORA je scenario monologa, a moranje je mora za onoga ko ne mora i kad se mora onda nije tesko.
    Mnogo uvrnut scenario za slobodne mislioce, kao da nisu bas slobodni ili ne zele da budu.
  17. Džek svih zanata (avatar)
    Lepo sročeno, oseća se unutrašnja snaga iskaza, a oseća se i gorčina pred nemoći kojom se želiš odupreti.

Ipak, filmovi ne traju dugo, naročito ovi životni, i kada počneš da gledaš drugi, ovaj će ti se činiti kao treptaj oka u koje je nešto upalo, nažuljalo i na kraju odbačeno...

Koliko god se osećali nemoćno u tom filmu, sputani bili okolnostima, ipak možemo uzdignute glave da odigramo svoje.

I da citiram velikog Mešu Selimovića, nekako mi prikladno:

San je ono što se želi, a život je buđenje
  18. MPMcB (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Slažem se,vojniče
    Ali...ponekad "pisac" za neke likove ima poseban scenario,pa ih stavlja u nemoguće situacije,da bi im izazvao krajnju nemoć.
    A kad ih dovede u bezizlazan položaj onda pažljivo posmatra,veoma zainteresovan,šta ta beznadežna situacija može da proizvede.
    Adrenalin koji raste kod "zamorčića" u tim očajnim trenucima je čudo...preobrati zamisao pisca u neočekivanu suprotnost.
    Kada nekog postavite u "nemoguću misiju" pružate mu,za ne verovati,čudesnu (reklo bi se i opasnu) mogućnost da pokaže svoj ili mač ili štit,u zavisnosti kakva mu je priroda (što narod kaže-ćud).
    ..
    Bravo Lej.
    To čudo kod "zamorčića" zove se Stvaranje.
    Neko za to koristi svoje zamorčiće iliti misaone forme. književne i slične likove,
    a neko, poput večine nas to mora da pregura preko svoje grbače
    u celini i bez poštede.
    Nije ti lako, ali već se otkotrljao čim je dospelo na ove strane.
  19. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio coviax1
    A da ti Covi napiše scenario?
    Pa ,ajmo s načala!
    Mož i da režiram (povedem garišu režisera da mi asistira-ja nemam pojma...)
    Ali,od scenarija bi se preporodila...Doduše,bio bi romantično-erotski film u letnjoj šemi s velovima i providnim šalovima i veoma vetrovito...Neću dalje...
    I ne mora dalje...već sam zamislila te "velove i providne šalove" koji lepršaju na vetru i čine "letnju temu" neodoljivo privlačno..onako adrenalinski...

Dakle,Covi moj...imaš moju dizvolu da se prihvatiš režiserskog posla u mom budućem filmu.
    Pošto sam ovaj film doživela kao potpuni debakl,potreban mi je scenario od koga bih se preporodila.
    Mojoj sujeti velike dame bi veoma godilo da sada dokaže i vrhunsko umeće glumice...

Jesam li dobro razumela da ti nudiš jedan takav scenario?
    Uz jedan uslov:nemoj da mi glavni glumac bude više vojvodjanski alas...ostrašćeni lovci na ribe (iliti ribolovci) vole da love u mutnom,a to baš ne voleeeem.. Ma,šta da ti kažem...vidiš da jedva živu glavu izvukoh iz laloške mreže

Dakle.Covi...piši scenario pa da proguljajemo s načala....

..
  20. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...sopstveni film i njegov pred-scenario , ne smijemo gledati jer hologram njegov blijedi i unaprijed nema više prošlosti, nije to lijepo ali je
    uputno..
    Princeso, ne volim kad sa ironičnom sjetom razgolićuješ sebe pred sobom jer tada priznaješ da,- treba da se kaješ ?
    Hologram bledi,potpuno ti dajem za pravo,moj Faraonne...
    Razgolićujem sebe,to stoji...ali stoji i da se ne kajem.
    Zar nešto doživljeno kao veoma lepo (bez obzira na prolaznost i želju za beskonačnim trajanjem) treba u sećanje ubaciti sa kajanjem?
    Ne,to nije moj način prihvatanja neminovnosti...verujem da me i ti prepoznaješ kao takvu.

Tako danas misli tvoja Princeza,moj Faraonne...

Još jedan si od dečkonja na ovom postu...baš lepo zbog tematike njegove...baš!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja