ЗАВЕТ СРБСКОМЕ РОДУ

ЗАВЕТ СРБСКОМЕ РОДУ


Ја, Србин по рођењу, живљењу и опредељењу, заветујем се крвљу својих предака, чашћу и будућношћу својих потомака, да нећу испустити Крст Часни којим су ме Господ и народ мој небески благословили, да ћу ходити бескомпромисно и неустрашиво стазом уском и трновитом, стазом која води ка Голготи, али и према Спасењу.



Да се нећу престрашити мрака и утвара овога света као ни милиони Светитеља, Витезова и Мученика Србских пре мене, него ћу Љубављу и Вером својом благодарити Свевишњем што ме удостојио да будем Србин.



Заветујем се да ћу служити Србству и Светосављу свим својим срцем и душом, не тражећи плату осим оне којом ће ме Господ наградити.



Заветујем се да ћу живети за Србство, а не од Србства, за Отаџбину, а не од Отаџбине.



Да ћу се, следећи Светога Цара Лазара, одрећи царства замаљског, Царства Небескога ради.



Борби за Васкресеније Србско приступам слободна срца и чисте душе,
као што Свети Лазареви ратници приступише Светом причешћу пред одсудну битку за Живот Вечни.



Спреман сам да својим ангажовањем допринесем поновном васпостављању оних вредности које су учиниле мој народ великим и Божијим.



То су на првом месту Христољубље и родољубље, врлине из којих проистичу честитост, мудрост, племенитост, храброст и правичност...Особине које морају красити сваког Србина.



Створитељ је расуо мој народ по свим деловима ове наше планете као домаћин који се труди да добро семе допре и до најскровитије тачке његове њиве.



Ја знам да је Светиња која нас спаја много моћнија од даљине и граница које су нам силом наметнуте.



Позивам стога васцело Србство, да одбаци све несрећне поделе, разлике и баријере и усагласи свој национални програм са тужном, али Светом истином да постоје само Срби који поштују и следе овај завет и „Срби“ који га крше.



Како ја чинио тако ми Бог помогао.
 
A šta mi,nas par miliona koji nismo Srbi,a među vama i sa vama živimo?
Da se i mi zavetujemo?
Ili da čutimo kad nas niko ništa ne pita?
Ili i nas da i vi poslušate malo za promenu?
Ili šta?
Ili ako nećemo i kako hoćemo?
Ili,najbolje da svako gleda svoja posla...
 
Ја Вас баш не разумем!
Овај завет почиње са "Ја...", и заиста ми није јасно где сте се Ви ту препознали. Ви нисте Ја, зар не?
Ја сам себе нашао и заветовао, моја је Отаџбина окупирана, део Свете српске земље је ампутирам и ја имам право да се заветујем да ћу се борити против тога.
А Ви се пронађите у некој својој причи!
Амин+
 
Koschei.Besmertnii;bt151998:
Ја Вас баш не разумем!
Овај завет почиње са "Ја...", и заиста ми није јасно где сте се Ви ту препознали. Ви нисте Ја, зар не?
Ја сам себе нашао и заветовао, моја је Отаџбина окупирана, део Свете српске земље је ампутирам и ја имам право да се заветујем да ћу се борити против тога.
А Ви се пронађите у некој својој причи!
Амин+
Pa dobro,ako je to priča...
 

Back
Top