Ljubi bližnjeg svog

Dobar dan svima, baš, koliko vas ovde ima, baš, i muškima, baš, i ženskima, baš... i polumuškima, baš, i poluženskima, baš... izjedete stidnu vaš...

Večeras se završava regionalni reality “Veliki Brat”, u kome je trebalo da učestvujem, ali nisam zato što je pevačica Maja Nikolić na “Farmi” vređala Jevreje, bez ikakvog razloga, pod dejstvom alkohola, a ovi to preozbiljno shvatili, pa uveli opaku cenzuru za sve reality programe u Srbiji. I tako vi čika Tvrdojko Polugić, odnosno čika Ordačni Bužap, bez obzira što je izabran za ovaj program, nije ušao u emisiju, jer su mu rekli da je užasno bezobrazan i da bi svašta radio i psovao; i jeste, bih vala... i kukurikao i kokodakao... Ne mere, vele, mere ući samo onaj ko će biti fin i ko će ljubiti bližnjeg svog...

Sećam se najave od marta...






Da vam rastumačim ovaj video klip? Može?

Svevideće oko, poznato u antici kao Horusovo oko ili Oko proviđenja, simbolizuje Velikog Arhitektu Univerzuma.

U antičko doba oko je simbolizovalo sveznanje, svevideće božanstvo, moć intuitivnog viđenja. Ujedno, oko je simbol svih bogova sunca. Ono simbolizuje prosvetljenje, znanje, um, budnost, zaštitu... Oko može da prikazuje i androgina, jer ga obrazuju ovalni ženski simbol i krug kao muški. Jednookost simbolizuje ili zlo, kao kod kiklopa, ili je jedno jedino oko prosvetljenja, oko boga i večnosti.

Svevideće oko simbolizuje upravljanje Velikog Arhitekte delima ljudi kao i vladavinu odabranih nad profanim svetom kao materijom.

Svevideće oko je opomena za sve one kojima on predstavlja Vrhovno božanstvo - što je Veliki Arhitekta Univezuma - da su posvećenici u tajne pod stalnim nadzorom vrhovne pravde koja opominje najvećom maksimom odabranih:

“Voli drugoga kao samoga sebe i ne čini drugome ono što ne bi želeo da tebi bude učinjeno.”

Pre izvesnog vremena na televiziji sam gledao neku emisiju u kojoj je neki poznati doktor naširoko govorio o tome kako njegova generacija, rođena nakon Drugog svetskog rata, nije bila seksualno obrazovana kao današnje generacije, i da oni nisu tačno znali šta se događa kad se sretnu muški i ženski polni organ. Publika se na to od srca nasmejala, jer nije razumela njegov medicinski vokabular, i naravno stoga što na seks gleda kao bilo koja četvoronožna životinja. To su, u suštini, toliko veliki ljudi da bilo koji pas može da ih pomokri a da pri tom uopšte ne digne nogu... ha ha ha...

Još jedna sitnica. Kad su Mujo i Haso pecali i upecali zlatnu ribicu, a ona ih zamolila da je puste i da će im ispuniti tri želje... oni su naseli i pustili je. Umesto da im ispuni tri želje - ona je jednostavno pobegla. Ha ha ha! Vrh!

Dakle, pošto je naš Veliki Brat jako lukav, kao prvo, svi ovi cvetići su zapravo zlatne ribice koje je on ofarbao u ove boje i zamaskirao ih da ih ne prepoznate; a kao drugo, oni simbolizuju vaše želje i, prevashodno, primarnu želju da uđete u njegovu kuću. E, sad, pošto svaki domaćin ima pravo da u svoju kuću primi koga hoće, a koga neće ima pravo da ostavi pred vratima, zato se te prefarbane i zamaskirane zlatne ribice, odnosno vaše želje, na kraju premeću u njegovo svevideće oko, kojim nas i vas sve posmatra...

Što se tiče natpisa “ljubi bližnjeg svog” on je višeznačan i ovde i sada ne bih ulazio u religiozno-moralnu raspravu po tom pitanju, da ne bih pisao kilometarske komentare, ali i stoga da biste čitali i razumeli šta pišem. Lako je, naime, ljubiti bližnjeg svog ako imaš bližnjeg svog. A šta da radim ja koji živim sam? Da ljubim bližnjeg svog? Da ljubim mog? Pa koliko god se potrudio da se sagnem - nisam toliko savitljiv da bih uspeo da poljubim mog. Ako mi je bližnji moj onaj ko mi je najbliži - to bi onda mogle biti obe komšinice, i ova iz stana sa leve ali i ova iz stana sa moje desne strane. Onda bi one trebalo da poštuju ovo pravilo pa da ljube bližnjeg svog iliti mog. I to generalno ne bi bio problem za ovu prvu, devojku koja je trenutno u solo varijanti, a ume da ljubi bližnjeg svog i njegovog mog, dok bi za ovu drugu udatu možda bio problem samo to da ljubi bližnjeg svog ali ne i njegovog mog ukoliko bližnji svoj i njegov moj nije stoli me bojko muževljev konfekcijski broj... ha ha ha...

Da završimo priču brodom koji tone i kapetanom koji pita prisutne ko veruje u božju milost, na šta pola putnika digne desnu ruku. A on im na to kaže da ostanu na brodu i čekaju božju milost, dok oni koji ne veruju u božju milost odmah krenu prema čamcima za spasavanje. Elem, belem (i pevecov melem), prodajem svoje mesto u raju onome ko bi se trampio za mesto u kući Velikog Brata. Da bar na neko vreme ne živim sam i da imam bližnjeg svog koga ću ljubiti kao bližnjeg svog bez obaveze da on ljubi mog. E tako bih ja bio jedini koji bi ostvario svoju želju, jer sam na vreme prepoznao zlatnu ribicu zamaskiranu u ofarbani cvet koji je jedna cigla u piramidi svevidećeg oka Velikog Brata... he he he...

Da vidimo kome će namestiti pobedu večeras. I da li će hrvatska RTL TV zaista bojkotovati nastup Je(b)lene K(u)arleuše...

Živi bili!
 
...taman sam pomislio : vikend je , ne moram da slušam one moje genijalce s' posla kako prepričavaju sve te opšte palanačke intelektualne programe i turske serije --- kad pajser ... e daste živi i zdravi brajko ...menjam srbiju za mesto u paklu -- može i prvi red ; ali hitno ...
 

Back
Top