Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej...

Oceni ovaj blog
Noćas me je kombinacija zelenog čaja i crnog vina terala tamo gde su se i najhrabriji upiškili. I u polumraku kupatila ugledah glavnog junaka jednog svog bloga od “niđe veze” kako se brije. Šaputao je nešto sebi u bradu.

Načuljio sam uši. Čuo sam kako reči postaju rečenice: “Ispiškim vam se u lobanju umesto u nošu iz sledećeg razloga: razlog nije naveden. Datum kada ću prestati da vam se ispišavam u lobanju umesto u tutu: nikada.” Nisam ga ništa pitao.

Na povratku u postelju nasmejao sam se do suza. Shvatio sam, ne bez razloga, da junaci mojih blogova i priča od “niđe veze” imaju više smisla za humor od svih ljudi koje srećem u realnom životu i, svakako, na Facebook-u i po forumima; jer ovi prvi se sećaju svih svojih prošlih života, dok se ovi drugi ne sećaju ni mnogo toga iz ove poslednje jadne i bedne egzistencije pod ovim sumornim, tesnim i turobnim nebeskim svodom.

Ženski deo u meni, koga psiholozi nazivaju animom, u toku noći je dobio groznicu. Tresao se od nekih reči i nekih utisaka (kao da je dobio menzis), od nekih erupcija koje nisu bile vulkanske, već uzrokovane ljudskom patnjom.

Radije ću taj psihološki termin nazvati cvetom, čudesnom mandragorom koja ljubavnicima daje magiju postojanja, ali još više od toga iluziju i radost stvaranja.

Čuo sam da postoje izvesne ženske osobe, umišljene lepotice, samozvane muze, ljigave kao meduze, koje su se specijalizovale za to da se raspravljaju i bore samo i jedino sa pesnicima... i samo i jedino protiv njihove poezije; i poezije uopšte. I da na svojim grbavim leđima nose kosu da pokose onaj najlepši cvet što štrči na livadi na kojoj su ispraznile svoju buđavu utrobu. Kukavna im majka koja ih je rodila i pevac koji ih je oplodio, jer nisu svesne da su triput gore od orlušine koja Prometeju jede džigericu.

Podsvest im je govorila da su se stekli svi uslovi za šmrkanje jutrošnjih prdeža. Ada šta će kad vide samo ono što vidi najbolji čovekov prijatelj; i ništa više od toga. Mogu da oprče četvoronožnu Micu ili da legnu pod četvoronožnog Frica. I da zalaju od sreće.

Valjalo bi da nam kažu kako izgleda svet iz pasje vizure. Ovo nije bila operacija bez anestezije.

Setih se, dok sam živeo u Beogradu, kao srednjoškolac i kasnije student, kad god smo na leto odlazili na kupanje na Adu Ciganliju, da smo uvek ujutro na ulazu na Savsko Jezero i uveče pri odlasku sa njega gledali dubinomer, i zaključili da se svaki put, bez obzira na nepodnošljivu vrućinu i užasna isparenja, nivo vode uvek uvećavao za oko 3 cm. Da li su za to odgovorne podzemne vode ili donje česme od 300000 kupača?

Sve oko nas je apsurd, daleko veći od onog koji se rađa iz molbe seljaka kada svojoj ženi kaže: “Živadinka, sestro slatka, dodaj mi onu lulu sa stola.” Ha ha ha... živi bili 150 godina i 100 godina bili babe i dede...

Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na Facebook Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na Google Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na My Yahoo! Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na Live Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na MySpace Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na Twitter Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na Digg Pošalji "Zeleni čaj i vino, junaci blogova, mandragora i Prometej..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Komšija pa ti si BG frajer...Kečao se na tramvaje i stanovo u Keve Jevrosime keckec?
    Mora da si još tamo navuko to...
  2. Ordačni Bužap (avatar)
    :hahaha1: Jes blizu Keve Jevrosime kec kroz kec... :rotf: