Junske sanke - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Junske sanke

Oceni ovaj blog
Ako imaš šta da kažeš o sebi možeš da kažeš i za jedan minut. Ako nemaš - možeš celoga života da budeš kao svi oko tebe i da stalno govoriš - “Šatro, gistro, extra, vrh brate, cool... smaraš!” - i da ne kažeš ništa...

Danas, na ulici, po hladnom junskom danu, idu mlada majka i malo dete; dete je vuklo sanke ili nešto što neodoljivo liči na njih. Na njih verovatno niko ne bi ni obratio pažnju da se dva psa osrednje veličine, otrgnuvši se od svojih vlasnika, nisu zaustavila nedaleko od dečaka. Koketna kučka bežala je od uspaljenog psa. Najzad, odlučivši da mu se poda, zaustavila se pored dečaka naslonivši prednje noge na sanke. Pas se popeo na nju brzinom munje. No izgleda da je bio mlad i neiskusan, i da nije pogodio ono na šta je ciljao. To je razljutilo kučku i ona poče da se otima. Njihovi neujednačeni pokreti pomeraše sanke napred-nazad. Dečak je zaplakao. Majka ga je držala za ruku, ali nije reagovala. Nije znala šta da čini. Prolaznici se smejaše na sav glas, dok neki snimiše scenu mobilnim telefonima. Vrh! Lom! Krš!..

Je li vam dosadilo više da se navlačite kao babe i dede zbog ove zime? Meni jeste. Digne mi se, pa mi se spusti dok skinem debele pantalonetine i dugačke gaćurine, pa tek kad njoj skinem helanketine i čarapčine... Ih!... Jo-o-oj! Ne volem zimu! Pingvini šiškiriške kockice leda za whiskey. Jedva čekam bre da se skinem polugo i trčim po ulici bre! A vi?

Hm? Ha! Verovatno je svima ispala grafika iz trafike, a ne znaju kako da je vrate nazad, jer kući ne sede na trafici, pošto kući i nemaju trafiku... A kako su onda izgubili grafiku?...

Pošalji "Junske sanke" na Facebook Pošalji "Junske sanke" na Google Pošalji "Junske sanke" na My Yahoo! Pošalji "Junske sanke" na Live Pošalji "Junske sanke" na MySpace Pošalji "Junske sanke" na Twitter Pošalji "Junske sanke" na Digg Pošalji "Junske sanke" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Komšija,kod vas u Gradiću dinamično...