“Pođi za mnom”... ma niđe veze...

Pođi za mnom, ti, koja se nećeš smejati ovim pijanim rečima i reći da je smisao u cveću i u dodiru dve misli koje se pronađu u ovim besmislenim vrtlozima. Uhvati moju ruku i zovi me svojim učiteljem. Ja te poznajem i neću pogrešiti ako kažem da si Sunce lutalica i Mesec koji traži neke oči u kojima bi se kupao. O, peno, i radosti, i okeanu u kome se rađam i za koji živim, baci me svojim talasima do moga Ja, do onog glasa koji mi nalaže da te volim, i koji ti se upravo obraća: “Sunce moje, dušo moja.”

Aog, ljudi, da znate kakvu sam riblju čorbu malopre probao. Najprva i najglavnija riblja čorba sveta. Pravi se tako što ženska koja se nije okupala mesec dana sedne u lavor, opere čkupi i to skuva u šerpi sa začinima. Kao prilog služi se pire od strugotine iz ušiju, sastrugane zarđalom kašikom. Može se po želji dodati i burek od sira sa čela tukijeva. Naime, tukijevo čelo se ne pere mesec dana, a onda se skrama sastruže i napravi sir. Burek je standardan. Uz to se pije pišalino iz jedne donje česme i kakućino iz druge donje česme. Baš je bilo ukusno. Prijatno. Dobar tek. Eto, i višejezično...

Bez kralja baš valja. Kralj bez kraljice je kao turista iz Buljarice; ki mrav bRez mravice. Em što na sve kuka, em mu iz bulje viri kilo praziluka. Je6eš kralja koji nema kraljicu. Je6eš qrrca koji nema piččkicu. Je6eš photoshoponju koji čeka dobitak na loto-u. I sa i bez Vange, sad se nose tange... Bolje da serreš nego da se dereš... udri jedno 5 do 7 !!! uzvičnjaka... ka ka... ka ka...

Zar mora nešto da bude iz ovog okupljanja? Otkako naučih indijanski „meskalero” jezik naučih i da uživam u Sada i Ovde i da me za ono Sutra i Negde baš briga... valjda zato nikad ni jedna moja reč neće biti upućena direktno boraniji...
 
Ja, već kakva jesam, skoro počeh da plačem..." Ti, koja se nećeš smejati mojim pijanim rečima....", i uopšte, ceo prvi pasos raznežio me nekako jutros:)
A ono dalje...smatraću da nisam ni čitala...."ma, nidje veze"....;)
U svakom slučaju...Ordačni, originalnost ti priznajem a ona se ne uči...i ne samo ona, mnogo se stvari jednostavno ne može naučiti....;)
 
Baš šteta što se upravo završava Veliki Brat, a Ordačni Bužap je bio jedan od glavnih kandidata za ukućanina... No u zadnji čas mu rekoše da je i suviše bezobrazan i vulgaran (i originalan), te da ne može ući, jer je nekakva "RRA" odlučila da će ići sa "teškom cenzurom" ili ga neće ni biti... Pa sad, ko ga gleda oko 00:00 h? Hm? Ha!... :rida:
 
Ordačni Bužap;bt151170:
Baš šteta što se upravo završava Veliki Brat, a Ordačni Bužap je bio jedan od glavnih kandidata za ukućanina... No u zadnji čas mu rekoše da je i suviše bezobrazan i vulgaran (i originalan), te da ne može ući, jer je nekakva "RRA" odlučila da će ići sa "teškom cenzurom" ili ga neće ni biti... Pa sad, ko ga gleda oko 00:00 h? Hm? Ha!... :rida:


Ma, i da te zovu u tog Velikog brata, ladno odbiješ....i ne plači toliko, ja ne volim
suze....:(
Nego, sve gledam kako pišeš ove "bezobrazne" reči...:eek: Meni bi odmah izašle zvezdice, čitav spisak zvezdica....:confused:
Ma, opet si originalan....:manikir:
 

Back
Top