Sumnja - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Sumnja

Oceni ovaj blog
Sumnjiv mi je svako ko je uvek potpuno siguran, ko ne dozvoljava sebi grešku: da pokisne, da bude nemaran prema svom izgledu, ali još više ko mari za ono što drugi govore o njemu. Ali još više mi je sumnjiv onaj ko je uvek odlučan i siguran u svoje stavove, ko ne dozvoljava da ga plima promene potopi i da onda polako izranja u novu svetlost, a time i u novu dimenziju.

Danas me je jedna stonoga dodirnula svojom 57-mom nogom. I rekla mi:

- Ovim dodirom ti prenosim stonoginu mudrost i zavetujem te da tu stonoginu mudrost prenosiš sa kolena na koleno.

- A kakva je to mudrost?

- To je mudrost koju moraš znati. Kada te boli, kada ti iseku jednu nogu, moraš znati da imaš dovoljno ostalih da bi puzao, da bi se kretao. Puzi, gmiži i sećaj se da je bolje izgubiti i nogu nego njome zakoračiti u ambis prepun strasti, greha i propasti.

Je6eš svet u kome se na aukciji ne mogu kupiti nošene tange od Ćićoline, u kojima su se čuvale Stradivarijeve violine; i gde je Ćićolina tek treća violina... gde je balerina druga, a baba sera prva violina. A ja ne umem da sviram violinu.

Ko se nije skrio magarac bio. Ko se naljutio pevac mu se više ne ukrutio. Ko se uobrazio pevac ga pomazio.

Ko prvi do mene dobi nešto od mene...

Evo ga prvi:

[url]http://img706.imageshack.us/img706/4782/prdolitikolog.gif[/url]

Eto vam, i evo vam, i mudrih zmija i bezazlenih golubova.

A... ko je pustio goluba?

Pošalji "Sumnja" na Facebook Pošalji "Sumnja" na Google Pošalji "Sumnja" na My Yahoo! Pošalji "Sumnja" na Live Pošalji "Sumnja" na MySpace Pošalji "Sumnja" na Twitter Pošalji "Sumnja" na Digg Pošalji "Sumnja" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Valeria (avatar)
    Mudra stonoga...
  2. coviax1 (avatar)
    Komšija,zaebala te stonoga-uvalila ti mnogokefalo da se sbeš s njim...Vid ja:u srcu mi Bosna-u glavi fosna i PEVAM!
    (Ja sam ti 50% Bošnjo-srce mi izBosne...)...Ma superiška ti je ovo...Poslovično...
  3. hakim bej (avatar)
    Mislio sam da politikologija nema veze sa polugama.
    Sumnjivo.
    Trebalo bi da se zove polugologija.
    Ažurirano 20.06.2011. u 18:06, autor: hakim bej
  4. Ordačni Bužap (avatar)
    :hahaha: Da znaš. Baš. :hahaha1:
  5. hakim bej (avatar)
    Ko je prema tebi previše fin, ili te je prevario ili će te prevariti.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Ko se nije skrio magarac bio. Ko se naljutio pevac mu se više ne ukrutio..
    Prva poznata dečija,druga novokomponovana za odrasle...obe izazivaju osmeh.

Tvoji postovi imaju često ovakve "igre" rečima i zbog toga mi se posebno dopadaju.

Zadužen si za moje dobro raspoloženje...hvala ti,Ordy dečkonjo!