Smrt (II) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Smrt (II)

Oceni ovaj blog
obrisano.

Pošalji "Smrt (II)" na Facebook Pošalji "Smrt (II)" na Google Pošalji "Smrt (II)" na My Yahoo! Pošalji "Smrt (II)" na Live Pošalji "Smrt (II)" na MySpace Pošalji "Smrt (II)" na Twitter Pošalji "Smrt (II)" na Digg Pošalji "Smrt (II)" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2017. u 01:33, autor: sofija06

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Nisam siguran da ljudi koji kategorički ne veruju da išta preostaje posle smrti ostaju pri tome do kraja.Obično se predomisle i promene verovanje jer je ljudima misao o totalnom nestanku nepodnošljiva.
    Što se tiče žalosti i običajima pri sahranama u nekim zajednicama,kod nas naprimer u istočnoj Srbiji,a mislim i u Meksiku i dr,prilikom sahrane svira muzika i atmosfera je opuštena jer se smatra da se pokojnik oslobodio briga i muka ovozemaljskog života i da mu je "tamo" lakše.Uopšte na groblju prilikom zadušnica i davanju pomena obično nastupi neka vrsta katarze kada žalost zameni vedrija atmosfera a to je sve u vezi sa intuicijom da smrt nije to čega se mi tako plašimo i intimnog verovanja da ona nije apsolutni kraj.
  2. sofija06 (avatar)
    Drago mi je da cujem da je u istocnoj Srbiji takav obicaj. Ja sam odrasla u Backoj i tamo je na sahranama veoma depresivno, ponekad i histericno. Jedina muzika koja se cuje je posmrtni mars.
    Vecina Australaca ima mnogo dostojanstveniji nacin sahranjivanja. Oni cesto pustaju omiljene pokojnikove pesme. Time se ne koncentrisu samo na smrt nego odaju pocast pokojnikovoj licnosti i zivotu.