**** te patak

Nema baš ništa posebno u tebi. Nikakav tragičar, nikakav komičar, samo stvor kakav se krije u svakom drugom sličnom biću koje prođe.

Čak ni tvoja pamet nije posebna.
Nema ništa ni lepo ni ružno u tebi, potpuno si neutralan. I nebitan. Nema ništa inspirišuće, nema čak ništa ni humano u tebi. Sve te strašne rane koje bi da lečiš imali smo svi i imaćemo i patićemo i tugovaćemo i mislićemo da niko od nas nije imao strašniju sudbinu. A, ustvari, niti smo po tome posebni, niti je bitno - čak i da jesmo. Jer jedini pravi svedoci naših tragikomičnih sudbina smo mi sami. I mi ćemo se smejati i plakaćemo zbog njih. A onda ćemo umreti.

Bilo bi bolje da živiš život dok ga imaš, umesto što si se sklupčao u svoju tamu i mrmljaš o nepravdi, čoveče.

Bori se za nešto.
 
Draga Lexa, ja naprosto nemam reči kojima bih opisala svoju
divljenje za tvoje pisanje ne samo ovog već i ostalih pet blogova. Nemam pojima zašto ih pre nisam čitala...Ne, ja se bavim romantikom, ja izmišljam svoju i tudje sreće, opraštam nepostojećim ljubavima, spajam nespojive....ma....Sreću vidim gde je nema, tugu ne vidim gde je ima....Samo nešto falsifikujem i pravim se da je sve u redu:rumenko:
Iz današnjeg tvog bloga, uzeću rečenicu i postaviti je za svoj kredo....ali stvarno si mi otvorila oči:

Bilo bi bolje da živiš život dok ga imaš, umesto što si se sklupčao u svoju tamu i mrmljaš o nepravdi, čoveče.

**** te patak, pišeš za čistu desetku. :zag:
 

Back
Top