Zdravlje na usta ulazi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DjoloIznogud90

Zdravlje na usta ulazi

Oceni ovaj blog
- Joooj Đole al si smršao, je l jedeš ti u Beogradu šta?!
- Zdravo baba i tebi.
- Kost i koža dete, pa to je kad jedeš jednom tamo.
- Kako ti znaš kol'ko ja puta jedem?
- Pa kad god te zovem ti se negde šeeetaš s nekim drugaaaricama.
- Pa mogu ja da radim dve radnje u isto vreme, na primer, mogu da se šetam i da jedem, znaš.
- Šta lupetaš crno dete?! Nego, aj ti lepo sedi ovde jedi, znaš kako je baka spremila lepu buraniju.
- Jao baba, de boraniju, znaš da je mrzim!
- Kako si kao mali jeo sve sad ništa nećeš, kaki si kljakav.
- Kao mali sam bio najmanji u vrsti i ni tad nisam jeo boraniju, i stalno ti to kažem, i isto da ne volim kuvani kupus.
- Šta bre ne voliš kuvani kupus, zadnji put kad sam ga pravila jeo si sam' da puca!
- Zadnji put kad sam ga jeo sam našao dlaku u njemu i od tad ga ne jedem, a to je bilo pre dve godine.
- Ma pusti babu dete, izlapila, nego, moraš ti nešto srkano da jedeš, vidi kakav si u licu ubledeo, tamo u Beogradu nemaš nista domaće da pojedeš.
- Kako nemam? Kupim u prodavnici povrća i skuvam nešto, i eto, srčem.
- Ma to ti je sve sine prskano, nije zdravo, vidi kaki je ovaj paradajiz što je deda don'o iz sela, k'o mozak!
- Kakav mozak baba? Šta nije zdravo, šta pričaš?
- Ma tamo u Beogradu sve k'o plastiku da ješ. A sećaš se kako si kao mali bio bucmast, uzmeš paradajiz i jedeš ga ovako.
- Kad sam ja bio mali još je Sloba bio na vlasti.
- Ma šta pričaš, dok nisi otiš'o tamo u grad baba te 'ranila i ti bio zdrav i prav. Vidi se sad! Samo mi žao što ja ne mogu da te hranim da se malo povratiš.
- Baba, isti sam ovakav bio i pre godinu dana, i pre 5, uvek sam bio mršav, samo tripuješ.
- Jeste, baka tri... Tri... Ma idi u đavola, šta pričaš! Ae bar uzmi ovu supicu što sam skuvala, a posle ima govedina, pečena na klompirićima, prste da poješ!
- A ova supica je kao zdrava a baba, jesi čula za ptičji grip, otkud znaš da ga nemaju dedini pilići!
- Ju dete, šta pričaš, pomeri se s mesta! E ne moraš da jedeš supu, uzmi bar ovo parče govedine i malo klompirića.
- Dobro baba, evo, uzeću.
- Ih, šta si uzeo, to u dva zalogaja, uzmi još.
- Baba, bež od mene, znam valjda kol'ko mogu da pojedem!
- Zato si taki mršav.
- Dobro, dobro.
- Ih, sine, a što žalim što ja ne mogu da jedem to, al je masno, a ja imam pritisak.
- Pa i imaš pritisak jer si jela k'o provaljena kad si bila mlada.
- Al je tad bilo zdravo sine, nije bilo koncentranta, i tih kuraca.
- Jeste, jeste, samo ste cepali gibanicu, pola kile masti pa ti sad srce svaki treći put preskoči.
- Nije to zbog toga bre, to je zbog godina!
- I zdrave hrane, da, da baba. Nego, jesi ti čula za onu bolest ludih krava, a ti meni daješ govedinu, možda je i ona nezdrava, a a a?
- Samo nešto izvoljevaš. Da odeš malo na selo znaš kaki bi bio zdrav i prav, pojede te grad. Je li, je l imaš cigaru možda?
- Otkud mi, znaš da ne pušim.
- Samo pitam, možda si poč'o tamo u gradu. Bež' sine od takvih k'o đavo od krsta. A o onoj drozi da ti ne pričam, nisi valjda lud duzmeš da se droziraš!
- A ti baba i dalje pušiš a, to je zdravo?
- Pa znaš ti otkad ja pušim, ne gledaj ti mene, nego ti ne treba da uzimaš ovo ***** u usta!
- Pa što si ti počela a?
- Iiih sine, pa tako bilo vreme, gde popova žena da ne puši, al tad bio drugačiji duvan, nije k'o sad ovo.
- Pa što sad pušiš, sad nije takvo vreme. Gde sad provincijalac u Beogradu da se ne drogira, iiih baba, pa tako vreme sad, šta pričaš ti.
- Ju dete, šta lupaš, to te sve tamo društvo naučilo! Da ti kažu da skočiš u bunar ti bi skočio!
- A ti propušila zbog plavog neba a. Nego, ne mogu ovo da pojedem, ne jede mi se nešto.
- Ma šta si pojeo! Uzmi paštete ako ništa, imaš i jorgut.
- A jesi čitala pre neki dan da u pašteti neki đavo može da izazove rak?
- Crni sine, kakav rak, pu, pu! Pa tebi ništa ne odgovara.
- Pa znaš baba, tamo Čeda što je otvorio onaj roštilj, znaš Čedu, dobar čovek, pravi pljeske i ćevape od neprskanih svinja.
- Jes' Čeda dobar čoek, prodao nam onu nazimicu prošle zime. Pa idi sine, moraš nešto da jedeš. Evo tebi 200 dinara, i evo ti još, kupi mi diklofenak u apoteci tamo, znaš, pored Pere, tamo je jeftiniji.
- Dobro, dobro, baba, uzeću ti.
- E, imaš još pet dinara ti? Evo ti još 100, pa ti dodaj i uzmi mi i cigare.
- Naći ću negde pet. Klasik Silver a?
- Ma ne zna baba šta piše tu, to deda stalno kupuje, eto ti paklica tu, vidi.
- Jeste, Klasik. Dobro baba, znači, tablete i cigare, jako zdravo. Odoh ja.
- E stani sine, stani, stani, vidi što je deda doneo, sad sam očistila, uzmi pojedi usput.
- Šta bre baba?
- Ma šargarepu sine, to je zdravo.
- Zdraaavooo!

Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na Facebook Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na Google Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na My Yahoo! Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na Live Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na MySpace Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na Twitter Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na Digg Pošalji "Zdravlje na usta ulazi" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Đole, Đole...i, gde si ti celo ovo vreme?
    Opet sam uživala uz babu i tebe.
    Kako simpatično. Popravio si mi raspoloženje.
  2. 123loncar (avatar)
  3. DjoloIznogud90 (avatar)
    Vredan momak, radi, nema vremena... Stigle me godine i obaveze...
  4. red riding hood (avatar)
    Hahahahahahaha..zdLavoooooo..ahahahaha..ajd sto se droZiraju negos sto sede na ladan beton hahahah