Individualnost - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Individualnost

Oceni ovaj blog
Ljudi često za malo gube mnogo. Za ono što ne vredi gube ono što vredi. Kao što se u punu posudu ne može ništa staviti dok se ne isprazni, tako je neophodno da se osoba odrekne niže, sebične individualnosti ega da bi bila u stanju da je zameni s višom, duhovnom dimenzijom nad-ega što je Isus izrazio sledećim rečima: "Da bi pronašli sebe morate izgubiti sebe."

Pošalji "Individualnost" na Facebook Pošalji "Individualnost" na Google Pošalji "Individualnost" na My Yahoo! Pošalji "Individualnost" na Live Pošalji "Individualnost" na MySpace Pošalji "Individualnost" na Twitter Pošalji "Individualnost" na Digg Pošalji "Individualnost" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2017. u 01:37, autor: sofija06

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    "Nema objekta bez subjekta"
    "Što je više različito to je više isto"
    Individuacijom do jastva-cilj i smisao razvoja svakog pojedinca
  2. sofija06 (avatar)
    Nema bica (ekspanziranog, aktivnog ili manifestovanog Ja) bez njegovog nemanifestovanog ili sazetog bitka. Zato aktivna fizicka ekspanzija univerzuma ima takodje svoj nemanifestovani, sazeti bitak koji se obicno odredjuje kao Bog, pa se komplementarna suprotnost (pozitiv-negativ, aktivno-pasivno, materijalno-nematerijalno itd.) reflektuje u svemu sto postoji.
  3. zxy (avatar)
    Citat Original postavio sofija06
    Nema bica (ekspanziranog, aktivnog ili manifestovanog Ja) bez njegovog nemanifestovanog ili sazetog bitka. Zato aktivna fizicka ekspanzija univerzuma ima takodje svoj nemanifestovani, sazeti bitak koji se obicno odredjuje kao Bog, pa se komplementarna suprotnost (pozitiv-negativ, aktivno-pasivno, materijalno-nematerijalno itd.) reflektuje u svemu sto postoji.
    Šopenhauer je taj bitak nazvao voljom a svet njenom pojavom ali to razlikovnje pojave od stvari po sebi preuzeo je od Kanta.I zbilja to na pravi način objašnjava sve tako da nema sumnje da je to tako.Naravno mislim tu i na ovu tvoju interpretaciju koja je isto to samo malo drukčije.Ali istina je jedna i ne čudi da su učenja o njoj slična.
  4. sofija06 (avatar)
    Poznata mi je ta odredba, ali je se ne bih u potpunosti s njom slozila. Sustina svega je svest. Bice je aktivni princip misljenja ili razumevanja, tako da bi volja pre pripadala bicu nego bitku. Bitak je nemanifestovani intenzitet jedinstva ili ljubavi.
    Ljubav je najjaca, nevidljiva snaga koja prozima, spaja ili drzi na okupu sve sto postoji u fizickom univerzumu. Empedokle je to veoma lepo obrazlozio tako da su ga i Dalamatici podzali s pesmom: "Da nije ljubavi ne bi svita bilo".
  5. zxy (avatar)
    Citat Original postavio sofija06
    Poznata mi je ta odredba, ali je se ne bih u potpunosti s njom slozila. Sustina svega je svest. Bice je aktivni princip misljenja ili razumevanja, tako da bi volja pre pripadala bicu nego bitku. Bitak je nemanifestovani intenzitet jedinstva ili ljubavi.
    Ljubav je najjaca, nevidljiva snaga koja prozima, spaja ili drzi na okupu sve sto postoji u fizickom univerzumu. Empedokle je to veoma lepo obrazlozio tako da su ga i Dalamatici podzali s pesmom: "Da nije ljubavi ne bi svita bilo".
    Tooo ..tu se slažemo,apsolutno
  6. sofija06 (avatar)
    To ti verujem.