...Bedu,- neutoljeni zov beduina... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...Bedu,- neutoljeni zov beduina...

Oceni ovaj blog
...lutanje je kao šetnja
sa ciljem u sebi
sa razvijenim krilima
prema naviše
a nalaženje je
lutanje umnoženo
i rasijane sjemenke orhideja
osudjene
da klijaju
kad svako drugo cvijeće
venjenju krene
mene je pustinja odhranila
i pojim se njenim željama
koje neugas traže
da traju
da primaju samo sebi slične
one koji imaju u sebi
bedu
žedj koji nema nigdje više
osjećaje ni takve
ni sebi dolične...

Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na Facebook Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na Google Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na My Yahoo! Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na Live Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na MySpace Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na Twitter Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na Digg Pošalji "...Bedu,- neutoljeni zov beduina..." na del.icio.us

Ažurirano 11.06.2011. u 22:11, autor: faraonn (ubacivanje slike)

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Nao (avatar)
    Teska i tuzna pesma...Lepota njena je u slobodi...kad si svestan da si drugačiji,ti si slobodan...svi okovi padaju
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Teško onom ko se ne usudjuje da krene na put i kroči u pustnju,zato što je ona nepredvidiva i opasna.
    Taj nikada upoznati neće radost i požudu utoljavanja žedji u senci palmi,pod nepoznatim nebesima....

Divno je što si ponovo ovde,moj Faraonne....
  3. mari47 (avatar)
    Tvoj tako raskošan način pesnikovanja,
    prosto fascinira, Faraonne....
  4. sirijus49 (avatar)
    [B]...lutanje je kao šetnja
    sa ciljem u sebi
    sa razvijenim krilima
    prema naviše[/B]
  5. *pustinjakinja (avatar)
    ..................
  6. coviax1 (avatar)
    Tek kad je opevaš,pustinja sebi liči...
    A mi za tobom u pustinjačenja...
  7. faraonn (avatar)
    Ninel,
    -tvoja diagnoza me uvijek 'plaši' ali nastavljaj i raspiši je okovi i pustinja su splet čudan...pustinja ima svoje granice i čini mi se da ih i ti osjećaš a to je povlastica budi sigurna jer kao i svaka prirodna neman i ona ima svoje miljenike koji uživaju tek kada su primljeni...
    Pozdrav...
  8. faraonn (avatar)
    Lejla,
    -nazivamo prostore čiju samo spoljašnjost naslućujemo i strah od prašine nam oši zatvara pred ljepotama koje nam tek ponekad tzv.fatamorgane otvaraju...zna se da fatamorgane su stvarnosti ali ih treba i ostvariti kao i lijep tj prijatan parfem koji neko pronese a nama se javlja samo prijatnost ali ne i posjedovanje parfema nego,-njegovog 'posjednika'...Pustinja...
    Hvala,Al dBuni,- Princesin...
  9. faraonn (avatar)
    Mery,
    -raskoš je u očima koje raskoš otvaraju...tvoje djetinje oči su uvijek zagledane u prozore tj okna koja pucaju prema exterijerima još od mladosti i ti imaš sreću što to čuvaš od svih povreda...bogatstvo je to , moja mila ,- Mery....
  10. faraonn (avatar)
    Sirijus_e, zvijezdo
    sjajna
    blještavilo
    od kojeg i Sunce se
    sklanja
    neka ti je hvala
    što se sin Sunca
    i Tvojoj Svjetlost
    klanja...
  11. faraonn (avatar)
    Djevojko Pustinje,
    -strah me bilo da se ne okomiš na mene i moju drskost o Prostorima Pustinje i njenoj duši, što pišem...
    Pozdrav i ,-naklon,
    faraonn Tumnopoteh
  12. faraonn (avatar)
    Covi, moj prijatelj i to iz puna srca, njega kad osjeti moja riječ ...kao kučence umiljava mu se i zato On samo umilno o njoj govori...
    Hvala ti,-Prijatelju !
  13. ristob (avatar)
    Da li je pustinja sloboda? Ili je pustinja ropstvo... ?
  14. faraonn (avatar)
    ...Pustinja je Praznina u smislu zen-budizma i to u duhu intuitivnog tj.iskustvenog u domenu iniciranog...
    ...ropstvo je uvijek samoizabrano a predstavnik svakog ropstva je,-Emocija...
    Ristob...
  15. *pustinjakinja (avatar)
    Sloboda ili ropstvo...mogla bih jednom napisati o ovom nesto u blogu, jednom, kad skupim zrnca rasutog pustinjskog pijeska koje je pustinjska oluja razbacala kojekude po pustinjskom prostranstvu.
  16. faraonn (avatar)
    ...imaš ti dovoljno zrnevlja uvijek sa sobom i da ih ne skupljaš,-Pustinjska !