Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...” - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”

Oceni ovaj blog
Juče uveče me je neka viša sila stavila na optuženičku klupu.

Rekla je: “Kriv si, jer voliš, jer si drugačiji, jer u tvojoj krvi postoje vekovi i tuga. Kriv si zbog tvog stava da je uzaludnost isto toliko potrebna kao i korisnost. Kriv si zbog svog potrošenog mraka na kome si svetlucavim mastilom ispisivao neke patetične reči. Kriv si, kriv si, i kriv si... i zbog toga je tvoja kazna da te pretvorim u najobičnije krvoločno i drsko birokratsko piskaralo.“

A ja se pitam gde danas nestadoše svi ti tužioci? Šta im je to odvuklo pažnju? Klopa, njupa, drinkići, šta li već... ajde, razigrajte svoje prstiće, a nožicama udarajte ritam. O, da, i popušite mi penkalu...

Veli meni jedna budala od vernika, jedna žena koja se premetnula u muškarca, budaletina koja ne veruje u reinkarnaciju, a dokazala je na forumu na svom bednom primeru da reinkarnacija postoji i funkcioniše, kako sam ja satanin sluga zato što gledam u Sunce ujutro ili uveče, a da je ta budaletina božji sluga zato što veruje u krv čoveka koga više nema i u to da je bog tražio krvne žrtve od Mojsija u vidu klanja volova, ovnova i golubova na oltarima... Kakva bedna zamena teza. :rida: Kakvo dno dna. :thumbdown:

Sinoj kasno jedan moj drug i ja vraćamo se iz jednog lokala i na uglu dva bulevara nailazimo na dve narkomanke; mislim, odmah se vidi da su narkomanke. Po ovako toploj večeri nose neke ružne kape, oči im se nadule, lica podbula. Nešto razgovaraju odvratnim muškobanjastim glasovima i zvuče kao besni psi kad reže. Ugledavši nas dvojicu, baciše oko na nas i prvo nas zapitaše koliko ima sati. Ja im nezainteresovano odgovorih da nemam, te da pišam na pivo, vino, rakiju, duvan, drogu i lekove... i na svačiju krv... Kad ona druga pita imamo li cigaretu. I ja im nezainteresovano odgovorih da nemam, te da pišam na pivo, vino, rakiju, duvan, drogu i lekove... Ali moj drug im reče da će im dati kutiju cigareta ako mu popuše. I one se nasmejaše i složiše bez premišljanja. Mislio sam da se šale. Međutim... Odemo iza jednog od najvećih gradilišta u gradu, nezavršene poslovne zgrade od desetak spratova (budućeg hotela) sa koje odjekuju zvuci građevinskih radova iz treće smene, one čučnuše i zatražiše da nam popuše. Moj drug im pokaza kutiju cigareta i izvadi pevca. Ona starija se baci na posao. Nisam mogao da verujem. Ona druga se ponudi meni. (E, ljudi, verujte mi na reč, ne bi čika Bužap sa bilo kim.) Nisam pristao, samo izvadih telefon i počeh da snimam. Ona se naljuti i ode kod njega, te se obe baciše na posao. Ispušiše mu ga njih dve za desetak minuta, on im dade obećanu paklicu cigareta, a ja im dadoh dva puta po pedeset dinara za to što sam ih snimao. I po povratku kući uploadovah snimak na Internet. A danas očekujem da mi se drug javi i kaže kako je, u najboljoj varijanti, navukao triper.

Šta vi mislite o ovome i generalno o ovoj bednoj zameni teza? :rida: Dno dna. :thumbdown:

Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na Facebook Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na Google Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na My Yahoo! Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na Live Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na MySpace Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na Twitter Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na Digg Pošalji "Optuženička klupa & “Kriv si... kriv si...”" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Komšija,kad šetaš Bukovskog po Nojzacu...A ja jutros odo u Peštu (s ovu stranu Dunava samo),ebo mamu,a ne ide mi se...Pročito Tvoje...ove luzere više i ne čitam...I ne piše mi se tu više...dosta sam im pecaroških...Sondirao ih i ja jednom crticom,onako expresnije...To im previše,izgleda,vanzemaljski...:mrgreen:Zahtevno im...
    Piši komšija,kad dođem-došao...Prelistam...
  2. Ordačni Bužap (avatar)
    Srećan put komšija i prcni neku dobru cicu u picu.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    "Šta vi mislite o ovome i generalno o ovoj bednoj zameni teza? "

Definitivno,u pitanju je zamena teza...potpisujem!