Epilog

Danas smo videli na delu pravu Srbiju. Slažete li se? A ta Srbija se sastoji iz dva dela. Oba dela ekstremistički deluju. Prvi deo Srbije je Čankov, onaj koji misli da su sve njihove ideje ispravne i da su sva sredstva dozvoljena u odbrani istih. Gade mi se takvi ljudi. Drugi deo su disidenti koji pribegavaju svakavim stupidnim postupcima kako bi iskazali svoje 'nove' ideje. Samo me čudi kako od jasne situacije znamo napraviti debilizam. Ko je tu bio neonacista i fašista? Obe grupe. Izvinjavam se, lideri obe grupe, neki neupućeni posetioci su samo bili dovoljno zombi-nastrojeni da pomisle da sam naziv 'antifašizam' isključuje konkretno fašističko delovanje.
Šta se to dešava u našoj zamlji, sa našim ljudima? Da li iko razmišlja svojom glavom? Debilno ponašanje državnih organa i nekih političkih lidera dalo je izgovor neonacistima za nasilje, mada ne verujem ni medijima. Čanak sa pričom o pacovima u dečijoj sobi, koja nema nikakvu analošku vrednost u celoj priči (otud ponovo pitanje razmišlja li neko svojom glavom), je zaista ovoga puta dao sebi previše slobode. A to ponašanje u zadnjih mesec dana je praktično podstaklo na nasilje, iako se sve kretalo civilizovanim tokom. Ako su neonacisti počeli da se ponašaju u okviru zakona, ne vidim logiku da ih neki dobri ljudi svojim postupcima provociraju i podstiču na vraćanje starim metodama. Ovo danas mi sve liči na neku lošu predstavu, ne znam zarad čega, ali znam da dobru pozadinu nema. Sve što je dobro je transparentno.
Evo odgledao sam Bećkovićku, i pomenuli su čoveka koji se posle nekog vremena vratio u Srbiju, i rekao da mu u Srbiji smeta toliki fašizam. Sumnjam da je mislio na Davidovića i slične. Šta može da postigne grupica od 20 mladih disidenata koji nemaju nikakvu moć, ni finansijsku, ni bilo kakvu drugu, izgnanici, obeleženi kao Jevreji u 2. svetskom ratu. Večeras se član antifašističke organizacije AFANS u emisiji pohvalio što sada neki ljudi (neka su i 100 puta fašisti) imaju status kao Romi i Jevreji u drugom svetskom ratu. Sram ga bilo. Ja se takvih 'Srba antifašista' stidim. I lepo je isti taj rekao u emisiji, nije važna suština nego forma, samo što je on mislio na emisiju, a ja na celu državu. Napiši na paroli da si antifašista i to ćeš biti. Zašto se stvari ne mogu uraditi na pravi način? Teško nama u ovoj državi (pre parodiji na državu), sa nama samima. Pitamo se zašto smo izolovani, niko neće sa nama, a drugi su gori od nas pa ih hoće. Aha... :roll:

P.S. Ovo je poslednja rečenica posvećena politici i društvenim 'vrednostima' u nas koju ćete pročitati na ovom blogu.
 
Gledala sam emisiju iako nisam iz Beograda ili Novog Sada, naravno zanima me sta se desava...pa evo citam tvoj komentar i ne znam sta da ti kazem, ali smatram da nas treba kao Vuka Karadzica tuci svake subote i ako smo dobri i ako nismo , da bi se prizvali pameti, a ako imas slicno misljenje mom znaces zasto sam ovo napisala.
 
prica kaze ovako: Italijani, njih 30ak, limeni duvacki orkestar, gostovali su na Egzitu, pa, razumljivo, u Guci, onda svratili u Kraljevo. I pitam ih ja, sasvim naivno, domorodacki, kako im se dopala Guca. Oni onako, kupus, publika, muzika, pivo, ali najvise od svega im je smetala politika. Ne secam se reci, da li je nacionalizam, nacizam, sovinizam. I komentar koji je meni bio upecatljiv: "Ne razumem zasto! Pa, mi smo sa tim zavrsili jos u pedesetim!"
Eto, to je komentar. Nije vezan za nas kao budale, za Chanka i Davidovica, vise za potpunu sliku koju mozda neko moze da stekne. Posle samo nekoliko dana u Guci.
 

Back
Top