Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

O ČULNOSTI , O UMETNOSTI , O SEKSUALNOSTI ...

Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !

Oceni ovaj blog
Hajde da svakim trenom , gradimo tu beskrajnu kulu , sazdanu od voljenja i ljubavi prma prirodi , kamenu , bistrome potoku , lepoj reči , finoj misli , svemu što ima ikakvu vrednost , i vrlost ..., a ne videti samo manjkavosti u svemu .
Takvo oko , a sve ih je više , rđavo i kvarno ...
A svakim trenom voljenja , svako od nas , utabava tu stazu , ne sudbine , i ne slučajnosti , već put budućnosti , na kom ćemo se sresti , ovako ili onako , na tom istom putu , jer ga isto proživljavamo svakim danom !
Ako neko konstantno mrači , i biva negativan , i sve oko sebe tako i sagledava , on je jednom nogom u bolesniškoj postelji ..., mnogo je takvih , mladih ljudi , bez viđenja izlaza , a on je tu , blizu , tu negde , između samih očiju , u grudima , i među nogama !!!

Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na Facebook Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na Google Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na My Yahoo! Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na Live Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na MySpace Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na Twitter Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na Digg Pošalji "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sirijus49 (avatar)
    Hajde da svakim trenom , gradimo tu beskrajnu kulu , sazdanu od voljenja i ljubavi prma prirodi , kamenu , bistrome potoku , lepoj reči , finoj misli , svemu što ima ikakvu vrednost , i vrlost ..., a ne videti samo manjkavosti u svemu .
    Tako je, u potpunosti te podržavam u tom nastojanju!!
  2. 123loncar (avatar)
    "Umeće voljenja , jeste dar prepoznavanja lepote u SVEMU ! "

3. DUNJA W (avatar)
    Odlican naslov,a sa tekstom se slazem!
  4. Amaunet (avatar)
    "Ako neko konstantno mrači , i biva negativan , i sve oko sebe tako i sagledava , on je jednom nogom u bolesniškoj postelji ..., mnogo je takvih , mladih ljudi , bez viđenja izlaza , a on je tu , blizu , tu negde"

Mračni i negativni ne mogu drugačije da vide svet, jer ga gledaju kroz sebe, ali koliko god njihovi postupci bili pogrešni, i oni traže svetlo na kraju tunela, kao i svi mi ...
    Voleti, znači prigrliti i takve... negativce i videti lepotu i u njima
    U svakom slučaju, lepe misli imaš
  5. *pustinjakinja (avatar)

6. needlman (avatar)
    Citat Original postavio *pustinjakinja

Slažem se Amaunet , da svakome se nužno , barem treba , pružiti ruka , i ukazati na mogućnost izlaska iz te mračne prostorije , koje nekoga prate i po najblistavijem danu ...
    Ali ako , sama individua , to neprihvati , jer primećujem trendove među mlađima ..., kako je kul biti pesimističan , blago suicidalan , pljuvati po svemu bez razloga i biti neshvaćen (to budi samosažaljenje u njima, a to je najgora emocija po meni ) , što je da se nelažemo , bilo i kod mene , i u svakoj generaciji koja odrasta .
    Dakle ja , kao panker , sam prezirao autoritete ..., ali to i danas radim , ali one lažne , kvazi-autoritete ..., ali u svemu je postojala doza poštovanja i samopoštovanja !
    Ali ko god se samosažaljeva , jako je teško da vide , onu lepšu , interesantniju stranu i sebe (prvenstveno) , a i u svemu oko sebe ..., negde se , prosto valjaju sa užitkom u tom vlastitom samoplakivanju , a u tuđem tek sažaljenju , kao da vide spas !
    To je za takve ljude kao jedini vid pažnje prema njima , oni se maze tuđim sažaljevanjem , i traže da se primeti njihhova patnja , to je ono najgore ..., što im je svesnost zamračena tim , finijim , al perfidnijim oblikom mazohizma ...
    Ažurirano 08.06.2011. u 18:52, autor: needlman
  7. needlman (avatar)
    Hvala , pustinjakinji ,i svima ostalima isto tako , uključite se još i više , ovo je , barem po meni , dosta bitna tema
    , na globalnom nivou !
    Ažurirano 08.06.2011. u 14:19, autor: needlman
  8. needlman (avatar)
    Evo pade mi nešto na um ; - Sve oko nas , reaguje , na ono što trepti u nama ..., i sve ono u nama , jeste odraz , svega što se oko nas događa !
    Uzrok - Posledica
  9. needlman (avatar)
    Citat Original postavio Eva Marija
    Needlman...Poznajem nekog,ko je zbog ,,prepoznavanje lepote u svemu,, zavrsio na lomaci-kao vijestica! U vatru ljudske podlosti! A kada gori ljubav,tama bezi...Valjda je vredelo...Zbog onih u mraku!
    Pa to je samo pokazatelj starih Crkvenih dogmi , prema onima koji su iole bili osobenjaci , to je za one koji obožavaju tu crkvenu moć , i njome su rasipaju , najveća pretnja i danas , cinizam , humor , sex , kojeg su i oni željni više nego iko ..., te spaljivanjem , ili bilo kojom vrstom kazne , oni svoju tragediju življenja pokušavaju da zaleče ...
    A svaki trzaj , u pracu voljenja nikada nemože biti bezvredan ..., zar ne ?!
  10. Arianna (avatar)
    Tako je
    Ko vidi ljubav, ima ljubav...
    Put ljubavi je put zivota...
    Put mraka vodi u potpunu tamu i smrt duse...
  11. needlman (avatar)
    Citat Original postavio mona *
    Tako je
    Ko vidi ljubav, ima ljubav...
    Put ljubavi je put zivota...
    Put mraka vodi u potpunu tamu i smrt duse...
    Apsolutno ... Ali put mraka , može biti i put ljubomore , što je ljubav isto , ali nesigurna u sebe , ili put mržnje , još više , a koja opet , po meni nemože , nastati bez predhodne ljubavi (barem podsvesne ili nesvesne .
    Zato neki i gledaju dobro i zlo , iracionalno , i trezveno , ljubav i mržnju kao dva različita polariteta , ali iz istoga izvorišta , tj. u jeednoj , idetničnoj osobi , kao i čitavom Univerzumu , je postojano i jedno i drugo ...pitanje na koju se stranu , neko opredeljuje !
    I to veliko , i suštinsko pitanje , nad pitanjima .
  12. needlman (avatar)
    Panonskoga mora , mrtvo je dno ,
    sada moja povrsina , pod nogama mi tlo .

Na hiljade mocvarista , jezera i bara
    tek ostrva pod trskom, kvare ucmalu ravninu ,
    s' pomoc kojih zemlja , pod vodom sto vazduh hvata ,
    sve je kao da , na kolena pada , jauce i pati , cim nanjusi silinu ,
    Bas tu gde i nebo , travka , srndac ...,
    svako sobom nosi zelenu pitominu .

Tu si kao "jedno" medju "raznome" !
    Tu si kao seme u "nigde" i u "praznome" !
    Tu si nerazumljiv , ako gledas suvise siroko
    I nema mesta doslednosti ... medj' njima nikako !.

Ti ..., paperje od platine , on ..., zguzvan blatnjav list
    Medj' tonama otpada , korozije , kao plavi Ametist .!!!
    Medju njima, izglacani "moral" si ,
    kol'ko god da kvaran si ?!?

Kolko god da sebe , kao "jedno" ...
    i "celovito JEDNO" stvaras ! ...,
    u svakome trenu , i u svakoj tami ,
    ti u'istom moras ... ono JEDNO i da "rasparas" !!!

Bas u toj , i takvoj ravnici ,
    uvek mora se gledati sa samo tebi znanih planina .
    Toj bajatoj ,bremenitoj i sivomucenickoj slici ,
    duznost ti je ,dodati joj sarenilo boja , donetih s' visina .!!!