PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DUNJA W

PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE

Oceni ovaj blog

Ja sam ispunjena žena.Nemam mnogo,ali ono sto imam čini me srećnom.Na one koji me pokušavaju slomiti sitnim pakostima vise se ne obazirem,nisu vredni da na njih trošim svoje misli.Moj dan pocinje i završava se osmehom.Ne trujem sebe zlobom,već uživam u malim ljudskim radostima.Umem da volim i ne stidim se da to pokažem,umem da se radujem tudjoj sreci od srca,ali razumem i tudje tuge.Hvala živote za sve sto si mi dao,a za ono što si uzeo...preživela sam....

Ništa nije sasvim crno ili belo.Ono što smo do juče smatrali lepotom i što nas je ispunjavalo,već danas pokazuje svoju tamnu stranu,i mi ostajemo začudjeni kroz kakve smo naočari gledali kada ne videsmo pravo stanje.Zaista: ''sve što volimo stvorili smo sami''Ulepšali smo sliku,izglačali do detalja,tako da je u našem umu ona bila savršena,zaboravljajuci sve vreme da savršenstva ne postoje.To je bila samo želja srca.

Neke reči kao da vape da budu izrečene,a bolje da su ostale zauvek zarobljene u mislima...Jer samo tako njihovi smo gospodari...Čim ih pustimo da slete sa naših usana postajemo im robovi...I platili bi duplo da ih možemo povući...Da ih možemo zabraviti i ne dozvoliti im da pobegnu,dok sami ne osetimo da je pravo vreme,ili dok se one ne umore i odustanu....

DUNJA W

Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na Facebook Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na Google Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na My Yahoo! Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na Live Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na MySpace Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na Twitter Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na Digg Pošalji "PREGRŠT MISLI SA IZVORA MOJE DUŠE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    Svaka čast za svaku reč Dunja......ama baš za svaku
    i za sve nijanse sivog što život čine
    za reči nerečene čiji smo gospodari
    za reči odbegle čiji smo robovi
    za sve male stvari koje osmeh u oko nateraju
    za sve ljubavi i za sve boli
    za sve što ovaj suri život voli
    dok za ovakvim osmehom reči vapi i moli

Bravo hrabra ženo

ps ne buni se...zabagovao mi komp pa poslah dva puta isti komentar hahaha
  2. Nao (avatar)
    Bravo
    Ti si sebe uspela da izgradis i izdignes na malo vecu lestvicu duhovnog zivota, a to moze samo da donese dobro
  3. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Svaka čast za svaku reč Dunja......ama baš za svaku
    i za sve nijanse sivog što život čine
    za reči nerečene čiji smo gospodari
    za reči odbegle čiji smo robovi
    za sve male stvari koje osmeh u oko nateraju
    za sve ljubavi i za sve boli
    za sve što ovaj suri život voli
    dok za ovakvim osmehom reči vapi i moli

Bravo hrabra ženo

ps ne buni se...zabagovao mi komp pa poslah dva puta isti komentar hahaha

Ljiljo,hvala ti na divnom komentaru...u tvom nenadmasnom stilu...
  4. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio Ninel
    Bravo
    Ti si sebe uspela da izgradis i izdignes na malo vecu lestvicu duhovnog zivota, a to moze samo da donese dobro

Hvala,Ninel,možda mi je to donela ova nova cifra 46...koju dodah svojim godinama pre par dana...
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W

Hvala,Ninel,možda mi je to donela ova nova cifra 46...koju dodah svojim godinama pre par dana...
    Ajd bogati...kad dodješ na 48 će vidiš šta je starost
  6. DUNJA W (avatar)
    Ajd bogati...kad dodješ na 48 će vidiš šta je starost

Starost sta je to?Je li zarazno?Postoji li neka vakcina protiv nje?
  7. DUNJA W (avatar)
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W
    Starost sta je to?Je li zarazno?Postoji li neka vakcina protiv nje?
    Ima lek no nije vakcina..mislim...znaš šta mislim ...nema bodenja, to mislim
    Lek se zove duh.....ono jest da je muškog roda ali zato ima saputnicu u duši...pa tako kad se njih dvoje dovate ....mislim udruže ...e...onda imaju decu i daju im uvek ista imena....veselost, volja, strast, razum, misao, lepota, ljubav, osmeh, boli boli pa će proći (ovaj ima baš dugačko ime)....i svi postoje lako tj. nemaju težinu....nisu debeli i otužni a ni tužni a vala ni ružni...sve lepa deca bre ....bolje da stanem.....rok mi je a ja piskaram ...ali prija
    Ona kalaštura ima da me utepa
  9. RiadaT. (avatar)
    Dunja...mudro zboriš mila...mislim da se upravo u tome sto si nabrojala krije odgovor na pitanje-kako biti sretan...Pametnice moja evo ti cvijece,zasluzila si ga
  10. Amaunet (avatar)
    "Ja sam ispunjena žena.Nemam mnogo,ali ono sto imam čini me srećnom.Na one koji me pokušavaju slomiti sitnim pakostima vise se ne obazirem,nisu vredni da na njih trošim svoje misli.Moj dan pocinje i završava se osmehom.Ne trujem sebe zlobom,već uživam u malim ljudskim radostima.Umem da volim i ne stidim se da to pokažem,umem da se radujem tudjoj sreci od srca,ali razumem i tudje tuge."

Prelepe misli Dunja, još lepši iskaz istih... To što osećaš je takvo bogatstvo i nisi samo ispunjena, već i bogata žena
  11. Tijara (avatar)
    Divno Dunja, nezno bas kao sto si ti, bravo za svaku napisanu rec...
  12. zxy (avatar)
    Znaš šta Dunja
    treba češće da slaviš rodjendan
    (ne bi bilo loše svaki dan)
    ili bar da proslava još duže traje
    vidiš kakve rezultate to daje
  13. sirijus49 (avatar)
    Ništa nije sasvim crno ili belo.Ono što smo do juče smatrali lepotom i što nas je ispunjavalo,već danas pokazuje svoju tamnu stranu,i mi ostajemo začudjeni kroz kakve smo naočari gledali kada ne videsmo pravo stanje
    Super tekst, posebno za mlađu gardu da "shvati" neke životne istine!
  14. slutnja @ (avatar)
    Ne trujem sebe zlobom,već uživam u malim ljudskim radostima.Umem da volim i ne stidim se da to pokažem,umem da se radujem tudjoj sreci od srca,ali razumem i tudje tuge.Hvala živote za sve sto si mi dao,a za ono što si uzeo...preživela sam....

bravo...tako je....kazem i ja hvala na osobinama koje su mi dodeljene,koje negujem i koje prenosim deci...bez obzira sto me zivot samarao
  15. miwka (avatar)
    Ja sam ispunjena žena.Nemam mnogo,ali ono sto imam čini me srećnom....blago tebi,Dunja...i svaka ti čast za ovako lepo razmišljanje i ovako prelepo sročen tekst...
  16. DUNJA W (avatar)
    Ima lek no nije vakcina..mislim...znaš šta mislim ...nema bodenja, to mislim
    Lek se zove duh.....ono jest da je muškog roda ali zato ima saputnicu u duši...pa tako kad se njih dvoje dovate ....mislim udruže ...e...onda imaju decu i daju im uvek ista imena....veselost, volja, strast, razum, misao, lepota, ljubav, osmeh, boli boli pa će proći (ovaj ima baš dugačko ime)....i svi postoje lako tj. nemaju težinu....nisu debeli i otužni a ni tužni a vala ni ružni...sve lepa deca bre ....bolje da stanem.....rok mi je a ja piskaram ...ali prija
    Ona kalaštura ima da me utepa
    Cula sam za taj lek i vec pocela da ga uzimam...))
  17. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Dunja...mudro zboriš mila...mislim da se upravo u tome sto si nabrojala krije odgovor na pitanje-kako biti sretan...Pametnice moja evo ti cvijece,zasluzila si ga

Hvala,Riada....
  18. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio Amaunet
    "Ja sam ispunjena žena.Nemam mnogo,ali ono sto imam čini me srećnom.Na one koji me pokušavaju slomiti sitnim pakostima vise se ne obazirem,nisu vredni da na njih trošim svoje misli.Moj dan pocinje i završava se osmehom.Ne trujem sebe zlobom,već uživam u malim ljudskim radostima.Umem da volim i ne stidim se da to pokažem,umem da se radujem tudjoj sreci od srca,ali razumem i tudje tuge."

Prelepe misli Dunja, još lepši iskaz istih... To što osećaš je takvo bogatstvo i nisi samo ispunjena, već i bogata žena

Zahvaljujem na lepom komentaru...Cesto sebi bas to kazem:"Ti si bogata zena''
  19. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio Tijara
    Divno Dunja, nezno bas kao sto si ti, bravo za svaku napisanu rec...
    Svi ste me odusevili svojim komentarima.,nisam ni znala kakav utisak ostavljam...Hvala,Tijara,sto si uocila da sam nezna zena...jesam
  20. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Znaš šta Dunja
    treba češće da slaviš rodjendan
    (ne bi bilo loše svaki dan)
    ili bar da proslava još duže traje
    vidiš kakve rezultate to daje
    Da znas,to su mi i prijatelji rekli,jer su odusevljeni provodom...I voleli bi da se nastavi druzenje u slicnom stilu...Sa moje slave (Djurdjevdan) su otisli u pola cetiri ujutru,a sa rodjendana u pola pet... Zadovoljni oni rezultatima,zadovoljni vi,zadovoljna ja...A i onaj dan sa roditeljima i bratom bio je predivan...pamticu ga dugo...Mada i petak ,na Zlatiboru je bio poseban...
    Ma sva tri dana slavlja prodjose sjajno!Ako se ovako nastavi pisem roman...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja