Moralnost (I) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Moralnost (I)

Oceni ovaj blog
[SIZE="3"]Za većinu religija je karakteristično da ističu značaj duhovne ravnoteže ili umerenosti u uspehu i porazu pošto je i jedan i drugi momenat varljiv, nestalan i prolazan, a takođe i naizmeničan. Takva naizmeničnost se poredi s kolom sreće koje se neprekidno okreće, pa se i kaže: "Dok jedan točak od kola izlazi iz blata drugi u njega ulazi".

Pošalji "Moralnost (I)" na Facebook Pošalji "Moralnost (I)" na Google Pošalji "Moralnost (I)" na My Yahoo! Pošalji "Moralnost (I)" na Live Pošalji "Moralnost (I)" na MySpace Pošalji "Moralnost (I)" na Twitter Pošalji "Moralnost (I)" na Digg Pošalji "Moralnost (I)" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2017. u 01:45, autor: sofija06

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Mislim da povremeno svako oseti u dubini duše da mu je baš to što ga je snašlo,dakle sopstveno iskustvo takvo kakvo je,da mu je baš to i bilo potrebno da bi bio to što jeste.A da je sa svojom glavom svak zadovoljan i da je ne bi menjao to je poznato.
    Na sudbinu ili karmu mislim da se možda može uticati samo ako se ova razume i spozna njena svrsishodnost.Jer to je uslov istinskog preobražaja,uostalom to je i uslov uspeha svakog čovekovog dela.
    Ovde si lepo iznela nekoliko dubokih istina koje svako intimno zna i oseća ali često prelazi preko toga i zaboravlja ponesen vrtlogom života.Zato je dobro kad može to ovde,lepo napisano,da se pročita.
  2. sofija06 (avatar)
    zxy. Ti si takodje to lepo prokomentarisao.
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Naravno, da to nije lako pošto najčešće iziskuje uvid u vlastitu ograničenost, skrivenu potrebu kontrole ili arogantnost ega koja se mora prevazići. Ali, upravo se u tome i stastoji proces progresivnog razvoja.

Sve ostalo je apsolutno tačno ali ova faza, ko do nje dodje naravno, je....gadna

Smatram da sve ima svoje razloge koje ne vidimo uvek u tom momentu, ali ako imamo tu spoznaju onda imamo i strpljenja da sačekamo i vidimo razloge baš takvog dešavanja. Meni sve liči na slagalice....svaka situacija te pisah o tome...neka se složi lakše, neka teže, brže ili sporije ali je najvažnije videti je i odreagovati racionalno. Naravno, nije uvek lako čak i onima koji unutrašnji mir imaju prilično uskladjen i često grešimo pritisnuti brzinom življenja, premorom.....ali i to ima svoje razloge....najvažnije je da te greške ne ponovimo a za nove....pa samo smo ljudi
    Za tekst
  4. sofija06 (avatar)
    Ljiljo. U pravi si. Nije lako zato sto je ego zilav i vest u samoobmani. Medjutim, veoma je vazno da se shvati da je odnos koji imamo sami sa sobom osnova svih odnosa koje uspostavljamo sa okolinom.
    Zato se uvek mora poci od sebe ili od analize vlastite reakcije jer je to ono sto trebamo razumeti da bi bili u stanju da ista menjamo i time ostvarimo ravnotezu ili mir.
    Mi ne mozemo menjati druge ako oni to ne zele, vec samo sebe ili svoju reakciju. Mada promena nase reakcije takodje uslovljava i drugaciji odnos s okolinom ili njihovu drugaciju reakciju u odnosu na nas.