Na današnji dan pre dvanaest godina - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Na današnji dan pre dvanaest godina

Oceni ovaj blog
Na današnji dan, pre dvanaest godina, Vojska Jugoslavije oborila je jedan od poslednjih aviona u ratu protiv NATO-a. Pilot se ukopao i bukvalno “nestao” da ga niko nije mogao naći. I gladni jugoslovenski vojnici, koji su kao sledovanje dnevno dobijali jedan hleb I jedan mesni narezak od 150 grama na četiri vojnika krenuli su u potragu. Nije prošlo ni 10 minuta a iz Albanije je doleteo američki helikopter “Apache” i iz njega su iskočili do zuba naoružani komandosi, koji po jednoj akciji zarađuju 10000 $. Gladni jugoslovenski vojnici hteli su da ih napadnu, i da poginu za Jugoslaviju, ali kapetan im je naredio da ostanu u zaklonu. I ne samo to. Kad je video teksaške rendžere, kao od stene odvaljene, site, lepo obučene, plaćene i motivisane za borbu, upišao se u gaće od straha. Tad sam shvatio da nema svrhe boriti se za ovakvu državu. I drago mi je što tada nisam poginuo za Jugoslaviju, jer bih uzalud poginuo, pošto je danas i nema...

Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na Facebook Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na Google Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na My Yahoo! Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na Live Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na MySpace Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na Twitter Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na Digg Pošalji "Na današnji dan pre dvanaest godina" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Komšija-sad bih ja čito nešto drugo...A da sam ja tada pogino-tebi bi čito ovo neko drugi,
    a da smo poginuli obojica ovo ne bi ni pisali ni čitali,a da su svi izginuli sem nas dvojice.na qrcu
    bi ti piso,a ja s qrca čito,a tebe-ko ebe-Ja da sam samo preživeo sam bih sebi mogao ljubavna
    pisma pisati kao u JNA što pisali...Sory...