NEBESKE DUŠE – 2.DEO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

NEBESKE DUŠE – 2.DEO

Oceni ovaj blog

(priče o kerećim ljubavima)

NEBESKE DUŠE – 2.DEO

Ujutru sam ponela hranu i vode u flašici ....možda je još tamo. Komšinica i ja smo se našle i pošle zajedno. Čekao me je.
„Lunjo.... ime je nekako samo došlo....izdalje sam progovorila prilično glasno da vidim da li čuje. Ustao je ....sa bolom, jedva. Ali prihvatio me je a to je navažnije....ostalo će doći samo po sebi kad mu bude vreme. Osećaj, intuicija, instikt.....kako god to zvali suština je osećaj poverenja, sigurnosti.....potpuno razumem.....To je tek onaj prvi nesvestan bezimeni osećaj po kome se funkcioniše, po kome se napravi ovakav ili onakav prvi potez. Životinje ga bez pogovora slušaju jer on njima upravlja......ljudi....pa, mali broj mu daje prvenstvo. Većina ga samo skloni i reaguje vagajući ili verujući svemu.
Pomazih ga po glavi....opet glava na mom dlanu....obožavam taj pokret....govori više od bilo kakvih reči.....vrat na izvolte, otvoren, nezaštićen u životinjskom svetu ima značenje... nema napetosti, potpuna opuštenost radi par sekundi totalnog uživanja, nema opreza...znači verujem ti. U ljudskom svetu ima isto značenje ...razmislite....kada mazite dete i ljubite ga po vratu....kada se dvoje koji se vole ljube....ili obrnuto, hvatanje za vrat....vrat znači život.

Sve je pojeo od sinoć. Dadoh komšinici tašnu da mi ne smeta.....da ne padne sa ramena i uplaši ga nenadani pokret. Spuštajući činiju sa hranom na zemlju uzela sam praznu i dodala je komšinici....istovremeni pokret oduzimanja i davanja....niko ne voli da mu se samo oduzima....ravnoteža u svemu....ako je sami ne postavimo razmišljajući o njoj, ona će se nasilno sama postaviti....pitanje je samo da li će nam odgovarati ta postavka. Psi su vrlo slični ljudima...mnogo sličniji nego što većina ljudi pretpostavlja....psi ne pretpostavljaju ništa.......oni znaju jer slede svoju intuiciju. Pogledao me je.....„Lunjo jedi“ .....poslušno je sagao glavu i počeo da jede.

Svakoga jutra isto.....svakoga dana kad se vratim s posla isto....svako veče isto. Mazuljka i dalje nisam vodila. Ona je tada bila jako mlada keruša, kao čigra i halapljiva.....ne bi joj bilo jasno šta to radim, ljubomorisala bi malo jer je navikla da je jedina, i to je normalna reakcija, a njemu bi njena užurbanost smetala i verovatno ga uplašila. Tako bi se poremetila ravnoteža koju smo on i ja stvarali. Doći će vreme da se upoznaju....sve ima svoje vreme, samo ga treba sačekati.

Svakoga dana je bivao sve bolji, lakše ustajao...jednostavno se lepo videlo da ima sve više snage. Iščetkala sam ga, sredila, pregledala od krpelja svakog dana. Kupila vitamine jer nisam imala Mazine....njoj više nisu trebali.....ko zna kakva bi bila tako vitamizirana kad je bez njih bila kao tane hahahah Kada je počeo da vrti onim bezrepim dupetom, doduše mnogo sporije nego Maza, u znak radosti kada dodjem....pa kad me dočeka na nogama.....bila sam sigurna da je dobro. Jedne večeri sam namerno prošla sa Mazom pored njega. Došlo je vreme za druženje. Nas dvoje smo već izgradili dobar i jak temelj koji je mogao, po mojoj proceni, da izdrži Mazu koja je tada bila.....paaaa, kao da je šapu gurnula u šteker i to 24 sata hahahaah Prišao nam je, onjušili su se...moja devojka je kao svaka lepo vaspitana mladica smerno čekala da on prvi pridje.....Pošto je sve bilo u redu Maza se stuštila u ono udubljenje. Naravno da je kao usisivač u najvećoj brzini obišla njegovo mesto, peškir, svaki milimetar onjušila....pustila sam je a i on je pustio. Mora ona to da uradi radi upoznavanja. Pozvah ih da idemo.....pošao je za nama.....lagano, hramajući ispratio nas je do ćoška....do kraja njegove teritorije. Svake večeri išli smo sve dalje......par koraka dalje,ali dalje. Lunja, hrabra starina. Onda ga nas dve vratimo do njegovog mesta, ostavimo da spava a mi nastavimo šetnju. Slušao je bez pogovora. Nemojte misliti da mu je svako mogao prići ili da je on prilazio svakome ma kako umilnim glasom mu se neko od dece ili prolaznika obratio i ma kakvu hranu mu nudio......taman posla....pa pas je to.....bez poverenja koje oseti samo svojom intuicijom ni jedan pas vam neće prići ma koliko gladan bio. Dečici iz obližnjih ulaza sam objasnila da je on star i bolestan, da ga ne maze i ne donose mu hranu...da on nije kao štenci koje čuvaju. Kada su shvatili da Lunja neće sa njima da se igra više im nije bio interesantan. Nisam znala kud ću sa njim. Za sada mu je bilo dobro tu....lepo je vreme....ali jesen, zima....kod nas nije mogao. Mali stan bez terase, nas petoro i ekstremno živahan pas....nema šanse ni Maca da odobri. Volim pse, svi ih volimo......ali to ne znači da trebam biti nerealna i da se pravim da ne vidim činjenice jer one postoje. Previše je star, bolestan i nemam ga gde.....sumnjam da bi ga iko uzeo. To je realnost omedjena činjenicama kao bedemom....svi imamo svoje reale...ovo je bila njegova i moja.

PS Dobro jutro u ovo nekako teško jutro....ajde da pomognemo danu da bude lakši od tmurnog jutra

Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na Facebook Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na Google Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na My Yahoo! Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na Live Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na MySpace Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na Twitter Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na Digg Pošalji "NEBESKE DUŠE – 2.DEO" na del.icio.us

Ažurirano 03.06.2011. u 07:55, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. magdalena48 (avatar)
    Nadala sam se da ćeš postaviti nastavak ove prelepe priče.... zato sam prvo ovde došla i nisam se prevarila....lepo si opisala postepeno stvaranje poverenja...šta da kažem opet...hvala što si mi ulepšala ovaj dan....
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio magdalena48
    Nadala sam se da ćeš postaviti nastavak ove prelepe priče.... zato sam prvo ovde došla i nisam se prevarila....lepo si opisala postepeno stvaranje poverenja...šta da kažem opet...hvala što si mi ulepšala ovaj dan....
    Ma nije tekst kako treba....uzeše mi moj mir pa ne mogu da se vratim tamo i osećaj prenesem...ali, to je to u globalu....ima još
  3. sofija06 (avatar)
    Ljiljo, blagoslovena da si za pomoc bolesnom i iznemoglom psetu. Divno je znati ljude kao ti.
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio sofija06
    Ljiljo, blagoslovena da si za pomoc bolesnom i iznemoglom psetu. Divno je znati ljude kao ti.
    Hvala Sofija, ali iskreno, ja nisam neki borac. Skidam kapu svima koji pomažu, leče, udomljavaju, brinu o psima, macama, životinjama.....ja nemam snage za to a ni želudac. Nisam čak ni član nekog udruženja, ne volontiram...ovde na forumu čak i ne gledam teške teme....probala sam, nije da nisam....i rezultat je da se toliko potresem i opteretim da bukvalno ne mogu da radim ništa drugo. Jednom sam posredolava u udomljavanju psa....tri dana nisam ništa radila...ni posao, ni porodica...ništa, samo to. Ne mogu da povučem crtu....ne umem i pošto znam sebe, sklanjam se jer od mene tada imaju svi više štete nego koristi....svi osim psa....a to nije realno jer ja bih sve to donela kući i zadržala, kao kad sam bila dete i donosila mami na lečenje. Posle je žena silne muke imala sa mnom. Zato uplaćujem novac svakog meseca i samozabranila sam sebi da dovodim bilo šta....svesna sam da kad krenem onda ne znam da stanem.
    I sa Lunjom je bilo isto...bio je pod mojim nadzorom neprekidno, kao da je moj pas...samo nije spavao u stanu...i samo da Maca znajući me nije bio tako striktan...
    Slaba sam ja Sofija......ne možeš da veruješ koliko....hvala ti na lepim rečima
    Ažurirano 03.06.2011. u 10:47, autor: LJILJA MMM
  5. sofija06 (avatar)
    Bez neznozti duse nema ni lepote karaktera. Kamo srece da ima vise tako "slabih" ljudi jer bi bilo i manje stvorenja ostavljenih u nevolji.
  6. coviax1 (avatar)
    Ako još, u sledećem, se zbude da prodali stan i kupili kuću,obesiću se o...Mesec što sam ovo napisao...
    Šalim se,previše romantike nije više romantika...
    Čekam nastavak...zasad strpljivo..jedva.
  7. sirijus49 (avatar)
    Ljiljo lep gest , čestitam na humanosti. Na žalost mnogo je takvih nekadašnjh ljubimaca ostavljeno i zaboravljeno!
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio sofija06
    Bez neznozti duse nema ni lepote karaktera. Kamo srece da ima vise tako "slabih" ljudi jer bi bilo i manje stvorenja ostavljenih u nevolji.
    Hvala.....ipak...
  9. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio coviax1
    Ako još, u sledećem, se zbude da prodali stan i kupili kuću,obesiću se o...Mesec što sam ovo napisao...
    Šalim se,previše romantike nije više romantika...
    Čekam nastavak...zasad strpljivo..jedva.
    Cov....mi jesmo posle toga prodali stan i kupili kuću
    Pisah ja o tome podrobno....ali davno...mislim u blogovima davno hahahaha
    Koja bre romantika?
    Još jedan deo ima.....samo da ga završim....ne davaju mi bre čoveče....zaposeli me ametom
  10. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio sirijus49
    Ljiljo lep gest , čestitam na humanosti. Na žalost mnogo je takvih nekadašnjh ljubimaca ostavljeno i zaboravljeno!
    Ma nije gest....zato i ne prililazim štencima, lutalicama.....ima ih previše na žalost
  11. RiadaT. (avatar)
    Ljiljo,uvijek me odusevis svojom količinom ljubavi za pse...i ne samo njih....nego za sve oko tebe...Jutros sam bila zauzeta pa evo ti tek sada saljem uobicajenu porciju!

fataj
  12. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Ljiljo,uvijek me odusevis svojom količinom ljubavi za pse...i ne samo njih....nego za sve oko tebe...Jutros sam bila zauzeta pa evo ti tek sada saljem uobicajenu porciju!

fataj
    Hahahaha ma volem ja i ljude bre....ne samo pse...mada je sa psima lakše...
    Poskok.......iiiiiii......ufaćeno.....
  13. slutnja @ (avatar)
    Ljiki, evo na ovu tvoju pricu se i moj kucov divi...volim i pse i macke i sve zivotinje...hranim i ja pse koji lutaju oko moje kuce i mog parka,znaju da se nekako zahvale...okice su im nekako uplasene...posebno mi je zao konja koji su cesta pojava u mom gradu i koji se muce neljudski...kazem, da sam neka vlast oduzela bi sve one lepe,ali napustene konje sa oljustenim ledjima i oziljcima od ko zna cega....ipak je covek najveca zivotinja....kakav si prema njima takav mozes uvek biti i prema coveku...
  14. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio slutnja_z
    Ljiki, evo na ovu tvoju pricu se i moj kucov divi...volim i pse i macke i sve zivotinje...hranim i ja pse koji lutaju oko moje kuce i mog parka,znaju da se nekako zahvale...okice su im nekako uplasene...posebno mi je zao konja koji su cesta pojava u mom gradu i koji se muce neljudski...kazem, da sam neka vlast oduzela bi sve one lepe,ali napustene konje sa oljustenim ledjima i oziljcima od ko zna cega....ipak je covek najveca zivotinja....kakav si prema njima takav mozes uvek biti i prema coveku...
    Za kucova veliki maz...on je jedan srećnik što je kod tebe završio.
    Pa znaš kako....ljudi su....samo ljudi i opreza nikad dosta....
    Kada prema čoveku ispoljiš pažnju, brigu, razumevanje, odgovarajuću vrstu ljubav najčešće biva da ti tako ne vrati ...živuljka vrati dato
  15. Doktor Zo (avatar)