Nema problema....

....Pa beše to u jesen 1997, u vojsci.Trebalo je da idemo na logorovanje, pa su i mene odredili da i ja budem saobraćajac, tj.da zaustavljam saobraćaj dok prođe vojna kolona.Nas saobraćajce su smestili u džip i krenusmo pre svih da bi nas ostavili na raskrsnicama.Sve je bilo u redu dok me nisu ostavili u neku varošicu, čije ime ne mogu da se setim.Ostaviše me na raskrsnici i rekoše da uđem u zadnje vozilo iz vojne kolone.U redu, nema problema.Neprođe ni 10 minuta ugledah kolonu.Zaustavim ja saobraćaj i čekam.Ovi ,,civili" iz kola navalili da ih pustim jer će da zakasne na posao.Kakvi ljudi!Žure na posao.Kamo sreće da mene neko svako jutro zaustavlja.Ali zaplet tek sledi.Prođe zadnje vozilo pored mene a ja osta.Nisu me pokupili.Šta sad?Da čekam?Nema mi druge.Pustih ja ljude da idu da rade, našta mi oni strpaše sve na gomilu.Hvala i ja vama!Bogami prođe pola sata a ja i dalje stojim i čekam.Malo dalje od mene autobuska stanica na kojoj ljudi čekaju.Gledaju oni mene, gledam ja njih.Čude se, a šta drugo.A kako i nebi kad stojim na raskrsnici sa šlemom na glavi i opremom.Možda misle da sam pobegao?Neće niko da priđe, svi me zaobilaze.Rano je jutro ljudi valjda pospani.Možda se plaše mene?Ma nisu ni važni oni toliko koliko ker koji je došao.Lego na jedno 10-tak metara od mene i gleda.Gleda on mene gledam ja njega.Digo uši gore, a moje dole.O čemu li on pa sad razmišlja.Već je prošlo sat vremena, a ja i dalje stojim gde su me i ostavili ili zaboravili.Ma nema problema imam pare kod sebe, neću ostati gladan.Problem mi je onaj ker što me posmatra.Da ne čeka pojačanje?Đavo bi ga znao.Prođe patrola policije pored mene.Malo usporiše, pogledaše i nastaviše.Hm....bar me niko ne čačka.Zamisli da me strpaju u buvaru!Svašta.Bliži se i dva sata mog čekanja.Sreća pa ne pada kiša.Mada bolje da padne, bar bi ker otišao.Deca idu u školu i gledaju, neki se i smeju.Sad ću možda biti nekom đaku inspiracija za temu.A u temi ...dok sam išao u školu video sam vojnika koji stoji ko balvan na raskrsnici...Dobro pa ne počnu i golubovi da k.... na mene.Onaj ker nema druga posla nego da zeva u mene.Evo ga neki džip.Stade.Otvara vrata šofer i pita ‚‚Jel su tebe ostavili iz vojne kolone".Jok, moju babu su ostavili.Dva sata ja čekam!Šta ćeš, reče šofer, greška....Ma nema problema....
 
esamo da ti kazem ... "trebalo je" !!! da idemo na logorovanje...
to jest

"TREBALO JE da idemo na logorovanje"... i ja pomalo zaboravljam pravopis al eto da ti kazem greota je

dobar ti dozivljaj
 
Poslednja izmena:
Po nekim tumačenjima stare civilizacije Maja su smatrale da su psi "poslati" na Zemlju da nauče čoveka bezuslovnoj ljubavi, ne kažu za bambadava da je pas čovekov najbolji prijatelj :)...stoga taj tvoj cuko ima smisla u tvom doživljaju...došao je da ti poruči da nisi sam i ostavljen :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top