Telefonski razgovor - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Telefonski razgovor

Oceni ovaj blog
Cesto sam zaglavljen u guzvi, medju dragim ljudima koji se trude da upiju svaku moju rec.
I tada mi zazvoni telefon, prijatan i drag glas, i zapocne neobavezno caskanje.
Ne zelim da grubo prekinem razgovor.
Ne zelim, o nikako ne zelim da publika cuje kako cvrkucem u slusalicu.
Tada pokusavam da zbunjivanjem sakrijem trag.
Pricam skoro zvanicno, samo plitko, koristim reci koje nikada ne bih rekao, i naslucujuci kakvu stetu cinim cekam rikoset.
Publika me gleda zbunjeno, ne razume reci, bezuspesno pokusava da slozi mozaik.
Sagovornik je zbunjen, ne razume promenu mog tempa, glasa, nelogicne reci, i ne veruje da od iste osobe moze cuti toliko gluposti.
Spustam slusalicu, i tek tada pomislim gde je metak zavrsio.
Razmisljam, ako sam okrznuo ponos, nadu, ocekivanje, dostojanstvo... ma sve to mogu ispraviti. Samo da nisam pogodio srce.
Sledeceg dana, naravno, stize rikoset. Proleteo je kroz tastaturu telefona, kroz broj 9 ili neki broj manje, i pogodio me u srce.
Sada iz izbusenog srca cure stihovi, valjda dok ne iscure skroz. Kada bi neko ko zna da sije koncem i iglom samo malo prisio, ostalo bi ih unutra dovoljno.
Evo, i jutros sam pogledao, jos curi. Ali me najvise brine metak koji sam ja poslao.
Ja ne umem da sijem. Umem samo da poljubim da prodje. Da li je to dovoljno?

Pošalji "Telefonski razgovor" na Facebook Pošalji "Telefonski razgovor" na Google Pošalji "Telefonski razgovor" na My Yahoo! Pošalji "Telefonski razgovor" na Live Pošalji "Telefonski razgovor" na MySpace Pošalji "Telefonski razgovor" na Twitter Pošalji "Telefonski razgovor" na Digg Pošalji "Telefonski razgovor" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2017. u 23:00, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Tol (avatar)
    Joj...kako si sladak ...A da odeš direkt do tog glasića i zagrljajem izlečiš sve nesporazume?

Zar mora bilo ko da te uči kada je gužva a ne bi da ti pogledi ranjavaju intimu...jednostavno samo kažeš: Trenutno je gužva...javljam se za...toliko i toliko?...
    ajde bolje pitanje: ZAŠTO te je sram da bilo ko spozna tvoju tajnu?(ako je tajna) A !tajna" možda i ne sluti da to jeste?
  2. mari47 (avatar)
    I šta reče:---okrznuo ponos, nadu, očekivanja, dostojanstvo i sve
    se to da ispraviti Malo teže, mladiću.
    Za srce si u pravu....njega nemoj ni slučajno da okrzneš....znači;
    ni slučajno.....Neka ostane celo, ovako celo .
  3. RiadaT. (avatar)
    "Sada iz izbusenog srca cure stihovi, valjda dok ne iscure skroz. Kada bi neko ko zna da sije koncem i iglom samo malo prisio, ostalo bi ih unutra dovoljno."
    Lirika....iskrena,nježna,brižna...
    Ipak vas ne precjenjujemo....
  4. Morrana (avatar)
    Provući će parče streke kroz uvo igle klašanke i okrpiće rupe kroz koje zviždi nebo..
    Važno je samo da ćutiš, jer dok na tebi šije, ne valja ni reč da kažeš.

.................................................. ..
    Svako ume da sija.. samo se to ne vidi kod svakoga.
  5. hakim bej (avatar)
    Evo, ni rec.
  6. coviax1 (avatar)
    Drugi put PEDALA auditorijumu i sva pažnja NJOJ!
    Auditorijum TO ne pruža:hahaha:
    ALI STVARNO!!! Ja sam tako postuoio i eno mi veca dovikuje da li sam...:hahaha:
  7. hirajgoagain (avatar)
    da ti pravo kazem mene je izlecilo pola litre piva...

to je najbolji lek protiv tudjih zenidbi

mada ne muce mene zenidbe nego mozda cinjenica da je vreme i da ide ono vrtic je gotov nisu tu za tebe da se igrate.
    valjda ce biti OK. a drugo je da radis druge stvari shta znam.
    oni su se opustili a ti cekas i samo ih sacekas . ali nije to zloba. to je jedini problem
    igrate igru.
    nisu se izvadili time sto su napravili potomka. necemo ih zato abolirati. samo necemo praviti grimase.
    salim se. sve je to sveto. a ja sam babuskera?!
    smrk. hvala
    Ažurirano 02.06.2011. u 23:29, autor: hirajgoagain
  8. gost 198065 (avatar)
    [QUOTE]Umem samo da poljubim da prodje. Da li je to dovoljno?[/QUOTE]

Avaj, ne.

To je lečenje uzroka posledicom, kada do uzroka nije ni trebalo doći.

Ali, svi smo smrtni, pa će ti najverovatnije uvek biti oprošteno. I posledica se u nešto računa, da.

U nešto.
  9. hirajgoagain (avatar)
    pravimo se fini i papirnom salvetom otmeno obrisemo krajeve usana. dok ona nesto govori

ali sad sam i ja trula i nisam ONA. koja je ovde rec visak?
  10. hakim bej (avatar)
  11. lejla.al.dbuni (avatar)
    "Ja ne umem da sijem. Umem samo da poljubim da prodje. Da li je to dovoljno?"

Sasvim dovoljno......

Prelepo napisano,Hakime Bej....