"Proglas kralja mrava" - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

"Proglas kralja mrava"

Oceni ovaj blog
Mi, Ordačni Bužap I, po milosti božjoj i volji mravljeg naroda najprvi kralj mrava sveta, objavljujemo da su sve reči umrle, ako ne umrle onda zamrle, i da su trome, trome i teške. Grebi sada, mravlja kraljice, po tom svom nebu ideja, i sećaj se rajske zmije i njenog ujeda. Ko bar malo nije Hesse, ne može ni čitati Hesse-a. Ovo su moja tmurna pevanja (i zevanja), bez gneva, ali udarena i napadnuta od gnevne mišice, od desnice kojoj više priliči držalja pluga. Ura po sto puta za slobodu, za oblak, za onog koji svaku rečenicu potpisuje sa “moje ime je...” Voda kada je gnevna postaje para, i eto nama tu i Zevsa, i njegove mitologije. Sanjati i umreti je isto, ili skoro isto. Da li znate san Čuang Cea, koji je sanjao da je leptir, i kada se probudio nije znao da li je čovek koji je sanjao da je leptir ili je leptir koji je sanjao da je čovek?

Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na Facebook Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na Google Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na My Yahoo! Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na Live Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na MySpace Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na Twitter Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na Digg Pošalji ""Proglas kralja mrava"" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Tol (avatar)
    Mi ne vidimo stvari
    onakve kakve jesu.
    Mi ih vidimo onakve
    kakvi mi jesmo

Talmud
    A stvarnopst, šta je? San..privid..ilizija...ili budućnost uslovljena zapisom...prapočetka?
    Човек у сну пије вино, а ујутру плаче и кука. Човек плаче у сну, али ујутро весело креће у лов. Док сања не зна да је то сан. У сну покушава да разјасни сан. Тек кад се пробуди, схвата да је сањао. Тако и након великог буђења схватамо да је ово велики сан. Будале умишљају да су будни и да знају да ли су кнежеви или чобани. У стварности, међутим, и ви и ја смо сан. Штавише, и сама чињеница да вам ја говорим да сањате, сама за себе је сан... Велики мудрац способан да проникне у ту тајну тешко да ће се појавити на овом свету и за десет хиљада година.
    Čuang Ce
  2. coviax1 (avatar)
    Ipak se desilo ranije...I ja sam jedne noći spavao bez snova...