Pijan od zelje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Pijan od zelje

Oceni ovaj blog
Trazio sam u sebi coveka... ma ne jednom, sto puta. Kopao noktima i prstima, zavirivao u misli, ostatke razuma, secanja....
Preronio bi tone prasine, izbacivao iz glave pune dzakove djubreta, i pitao se odakle ono tu, tako duboko u mojim mislima.
Al njega, coveka, nigde!
Nije se javio ni kada sam onomad presao cetrdeset sa dva.. stepeni, godina, ko jos pamti...
Onda sam se dosetio da ga isteram alkoholom!
Da mu vidim lice, da ga pitam sta je mislio kada mi je svaki put minirao prilike, kada je vodio umesto mene razgovore, kada je donosio vazne odluke, i kada je bio uzdrzan i onda kada se to ne sme - u ljubavi.
I tada se javio. Znaci ziv je, postoji.
I voli da popije, becar, a mozda se pijan ne kontrolise bas najbolje. Ne mogu da zamerim, i ja sam katkad takav.
Razgovaramo kao najrodjeniji, o svemu i svacemu. Nije narocito zanimljiv ni pametan, ali drugog sagovornika nema.
I ja znam da treba nesto da ga pitam, na vrh mi jezika, al od rakije ne mogu da se setim. Nazdravljamo samo zeljama, jer su mogucnosti ogranicene a zelje su nam beskrajne i slobodne.
Ne znam ni kako ni kada zavrsava vece, i nisam siguran gde on tada nestaje. Verovatno se onako pijan dotetura do moje glave i tamo zaspi. Uzas! To je moguce objasnjenje za veliku zedj i jos vecu glavobolju.
Sutradan, kasnije posle podne, kad prodju aspirini i glavobolje, imam utisak se da mi je nesto govorio, vazno, u poverenju.
I tako danima lomim bolnu glavudzu pokusavajuci da se setim, ali tjorak. Tu misao je sprao alkohol. Ona casa viska.
I nije mi jasno kako ne moze da spere stara secanja, nego samo tu vaznu jucerasnju misao. Selektivno brisanje.
Doci ce opet kad god ja hocu. Koristim alkohol kao mamac. Samo, njega sporije hvata. Ili ima bolju kondiciju, ili mozda ja pocinjem vece vec napola pijan. Pijan od necega sto njega ne komira. Pijan od ljubavi.
Pitam se kome je teze: jedan pijan od zelje, drugi zeljan pica.
Koga poslusati?
Tezak izbor.

Pošalji "Pijan od zelje" na Facebook Pošalji "Pijan od zelje" na Google Pošalji "Pijan od zelje" na My Yahoo! Pošalji "Pijan od zelje" na Live Pošalji "Pijan od zelje" na MySpace Pošalji "Pijan od zelje" na Twitter Pošalji "Pijan od zelje" na Digg Pošalji "Pijan od zelje" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2017. u 23:03, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Uh...tera na razmišljanje i neku
    tugu koja se ne da opisati, videti, crtati,
    izgovoriti...samo ćutati i razmišljati...
  2. Tol (avatar)
    A da obojica trezni o tome razgovaraju? I pronadju izvor svojeg neizdrža?.Lako je prepustiti se i dumati unatrag i presipati iz šupljeg u prazno....biti hrabar nije fol...već izazov...ima li u obojici volje za izazivom?
  3. sirijus49 (avatar)
    Doci ce opet kad god ja hocu. Koristim alkohol kao mamac. Samo, njega sporije hvata. Ili ima bolju kondiciju, ili mozda ja pocinjem vece vec napola pijan. Pijan od necega sto njega ne komira. Pijan od ljubavi.
    Pitam se kome je teze: jedan pijan od zelje, drugi zeljan pica.
    Koga poslusati?
    Tezak izbor.

Super tekst , čestitam ti (mislim onom bez pića)!
  4. hirajgoagain (avatar)
    pa ajde da idemo da ebemo keve svima ako hoces. ako si u bgd
    znam gde bih ja a mogu i gde bi ti da stanem
    mozda. ono diskretno. malo. al da ih opeche
    ?

ali nisam dobra. necemo.vise nisam dobra.
    jedino na necemu... tad mozemo da ih sredimo.

ovaj je sav strejt. ynaci taj nije ni pio.
    kao sve mu je OK u zivotu to bih rekla. smeje se ono.
    ?

.....

izgleda da nisam bash sarmantna a ovo sam pisala malo pod gasom ovo iznad
    ali ne bih da se vadim mislim vi iskusni muskarci vama se ja uvek neshto gadim kao znate za bbolje
    ako
    samo da znam da ne idem opet pod gas tek tako... hm...ono je bilo samo pola litre plus laka hrana
    Ažurirano 04.06.2011. u 20:32, autor: hirajgoagain
  5. flaj (avatar)
    Jadna ona i teško tebi.