Zvučna vibracija (III) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Zvučna vibracija (III)

Oceni ovaj blog
Mi samo našu vlastitu inteligenciju shvatamo kao jedini izvor spoznajne moći ili učenja i razumevanja. Međutim, bez stalnog emitovanja ili razmene različitih suptilnih vibracija s drugim telima naša svest ne bi mogla imati aktivnost spoznaje ili učenja. Za takvu aktivnost je neophodna interakcija razlika ili suprotnosti.

Bez nečeg izvan nas ne bi bilo ni nas, odnosno spoznaje o postojanju. Svaka individualna svest samo je neophodna razlika unutar celine ili jedne suštinske svesti kojom ona manifestuje svoju kreativnost i ostvaruje potreban razvoj.

Mi svi komuniciramo kroz nadsvesni nivo a da toga nismo ni svesni. Ponekad takva komunikacija može prodreti u svesni nivo te se takav doživljaj određuje kao telepatija. Većina takvih doživljaja se i ne opazi pošto im ljudi ne pridaju veći značaj ili ne razmišljaju o njima.

Ljudi koji su svesni te zakonitosti imaju više takvih doživljaja samo iz razloga što im pridaju značaj ili što ih razmatraju. Verujem da se većini ljudi desilo da su (bilo površno ili intenzivnije) razmišljali o nekoj osobi koju dugo nisu videli, da bi je potom "iznenadno" ili "slučajno" sreli.

S obzirom da ja već duže vreme razmatram takvu pojavu mogu da navedem nekoliko primera iz ličnog iskustva. Ja sam jedno vreme radila s jednom ženom samo nekoliko meseci, ali smo za to vreme uspostavile veoma srdačan i prijateljski odnos. Pošto su ona i njen muž kupili kuću koja je bila dosta udaljena od posla bila je prinuđena da nađe drugi posao, tako da smo izgubile kontak i nismo se videle izvesno vreme. Jednog dana smo se srele u shoping centru. Ona je bila veoma uzbuđena pošto mi je rekla da je bila dosta zauzeta i da nije razmišljala o meni sve do skoro te da se u njoj javila želja da me vidi.

U tom momentu ja sam se takođe setila da sam pre par dana imala veoma uzgrednu, skoro polusvesnu rekolekciju o njoj. Naš susret nije bio slučajan već je ostvaren komunikacijom kroz nadsvesni nivo u kojem nas je njena želja za susretom obe odvela na isto mesto u isto vreme.

Drugi doživljaj koji sam imala s mojom majkom je očigledan primer telepatske komunikacije. Moji roditelji žive u Srbiji (Vojvodini), a ja u Australiji tako da nismo u mogućnosti da se viđamo. S obzirom da je telefonska komunikacija iz Srbije dosta skupa za standard mojih roditelja, ja njih uvek nazovem telefonom. Jedne večeri sam bila jako pospana pa sam otišla ranije u krevet.

U momentu najviše opuštenosti ili na granici između sna i budnog stanja osetila sam skoro fizičko prisustvo moje majke i neku duboku čežnju koju je ona osećala tako da sam se trgla. Imala sam osećaj da smo u trenu postale jedno, kao da je njen doživljaj postao moj.

Ubrzo potom zazvonio je telefon. Bila je to moja majka. Prve njene reči su bile: "Toliko sam te se poželela da sam morala da nazovem i da te čujem." Tada mi je potvrdila da moj doživljaj nije bio produkt mašte i slučaja već da je bio zasnovan na nadsvesnoj komunikaciji.

Iako na prvi pogled izgleda da je iskustvo samo subjektivni proces učenja, ono se uvek postiže kroz interakciju s objektom učenja ili kroz suptilnu vibraciju kojom objekt "komunicira" svoju suštinu.

Ukoliko su ljudi opušteni oni lakše i brže otkrivaju način kako da rukuju objektom. Takvo usaglašavanje s objektom učenja obično se definiše kao intuitivna spoznaja. Opuštena osoba lakše prevazilazi vlastito individualno vibriranje te se uspešnije uključi u suštinsko (zajedničko) vibratorno polje čime i ostvari adekvatnu spoznaju.

Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na Facebook Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na Google Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na My Yahoo! Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na Live Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na MySpace Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na Twitter Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na Digg Pošalji "Zvučna vibracija (III)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    pa sad mi se desava da intenzivno razmisljam a da nisam srela... znaci da sam matora baba
  2. sofija06 (avatar)
    Ne znam na osnovu cega izvodis zakljucak da si matora baba posto on nema nikakve veze s temom o kojoj se pise. Opet naglasavam da je nasa svest izuzetno kompleksna i da svako osecanje ili misao ne predstvalja intuiciju.
    Ponekad su u pitanju neispunjene zelje, nade ili strahovi koji predstavljaju nizi nivo polusvesnog ega, a ne intuiciju. Intuicija je izuzetno stanje duha kojim se ostvaruje sustinsko razumevanje kao i telepatski uvid koji se uvek ostvari. Ukoliko nisi imala takvo iskustvo, onda nisi ni imala intuitivni uvid.
  3. hirajgoagain (avatar)
    pa ono sabrala sam dva i dva... pa mi se nije dopalo, kao

ajd vidi intuitivno ako mozes ove komarce da mi oteras

kako to polusvesno da spojim s intuicijom
  4. sofija06 (avatar)
    Haha. Nemoj vise da sabiras dva i dva ako ti se ne dopada. Probaj sa jedan i jedan mozda ti se vise dopadne. Sto se tice komaraca oni ne mare za intuiciju. Predlazem ti da kupis neki sprej ili da ih mlatis dok ne poplave ili ti ili oni.
    Spajanje polusvesnog s intuicijom se ostvaruje kroz evoluciju ili razvoj koji se naziva proces samospoznaje. Samospoznaja traje sve dotle dok se i mi nalazimo u ovoj dimenziji. Zato se samospoznaja nikada ne moze ostvariti odjednom vec predstavlja kontinuitet ucenja koji iziskuje stalnu budnost i fleksibilonost, tj. sposobnost da se izadje iz uobicajenog ili ustaljenog nacina razmisljanja.