Žene i alkohol

....Ajde što muškarci piju, to nekako i da razumem ali žene da se opijaju do besvesti e to ne mogu da svarim.

Elem imam komšiku koja voli da cirka i to baš loče...ko iz bureta.Dok sam bio još klinac i igrao se sa drugarima
ispred zgrade redovno je zvala nekog od nas da joj kupimo pivo i to uvek 2 flaše, još uvek se sećam i to po par puta dnevno.
Kad je davala ceger sa flašama uvek je imala isti izgovor ,,treba da mi dođu neki radnici".A mi klinci ko naivni....
kao ne znamo o čemu se radi.Roditelji su nas stalno jurili da joj ne kupujemo, ali lako je reći...ipak smo u to vreme poštovali starije.

Vreme je polako prolazilo, neki novi klinci su došli koji ne obraćaju pažnju na nju i njene ,,prohteve".Uglavnom sada ide od vrata
do vrata po komšiluku, pozajmljuje lovu za pivo, negde je i ponude sa kafom i sokom ali ona to učtivo odbije i traži jednu rakijicu.
Dolazila par puta i kod nas, ali popila je šipak, nema alkohola, samo kafa i sok.Jednom tražila i pare od moje keve, ali je opet dobila isto.
Godine prolaze i vidi se na njoj da ih teško podnosi, mada dosta toga je i posledica alkohola.Izgubila je i ono malo dostojanstva što je imala,
zbog prokletog alkohola.Sretnem je ponekad sa cegerom, bila ili je krenula u nabavku, sve jedno.Kulturno se javim pitam je kako je.
A ona bi želela da priča ceo dan, i da se izjada...Inače ima ćerku i sina, dobri ljudi poznajemo se odlično, odrasli smo zajedno.
NIje ni njima lako a retko i dolaze kod nje...
 
Pomislih da je ovo tema o ispijanju sampanjca iz cipela sa visokim potpeticama...

al nije. siva je prica. konstatacija, bez resenja, bez ideje.
"konstruktivna kritika postojeceg stanja"
uz alkohol brzo gubimo dostojanstvo, a bez alkohola tek nesto sporije. samo sto se to, izdaleka gledano, ne vidi.
onaj kome je dostojanstvo kicma, stub postojanja, smisao, taj pada snazno, brzo i bolno.
dostojanstvo je najbolje skrivani tabu u svakoj glavi.
u drugim ljudima vidimo samo ono sto prepoznajemo, sopstvene strahove.

ne branim komsinicu, vrlo je nesrecna.
da li je nesrecna vise od nas?
 
images

Na žalost to je bolest!
 

Back
Top