Vraćaju se rode - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Vraćaju se rode

Oceni ovaj blog
Jedan moj poznanik, oženjen, jednom prilikom, na jednom ostrvu je oprčio rodu u kljun. Nije se nasukao na neko pravo pusto ostrvo, kao Robinson Kruso; sve se dogodilo na nekom vojvođanskom jezeru, zapravo jezeru-rukavcu Dunava, koje ima ostrvce na kome se čovek može tek okrenuti u krug.

Bilo kako bilo, on je popio malo više vina, skočio u vodu, zaplivao, doplivao na taj mali kopneni deo koji viri iz vode i tu seo da se malo odmori. Zatim je doživeo erekciju. Ruke su mu zanemoćale još dok je bio u vodi, tako da nije mogao da izmlati pevca.

I nekako se snašao da onemoćalim rukama uhvati ribu i da joj gurne pevca u usta. Ona je jadna zevala, boreći se za život, i pocuclala mu pevca kao cuclu. Mašala.

Sve to je iz vazduha gledala jedna roda, pa da se ne bi kvasila loveći ribu u letu zaletela se na njegovu ribu i pevca. I sletela je blizu njega, prizemljila se i uhvatila ribu svojim dugim kljunom. Nastade kratka borba između rode i pevca. I riba završi u rodinom kljunu. A naš junak, da bi vratio ribu, nabi rodi pevca u kljun. Budući da nije brijao međunožni alat otkako mu je orunjavio, imao je nekoliko jako oštrih dlaka. Nabivši joj pevca u kljun i tražeći njime ribu, očekujući da ga ona jadna zaglaba i spasi se od pada u rodino ždrelo, sasvim slučajno nabi jednu dlaku u rodinu levu nozdrvu. I tada se dogodi nešto neobično. Rodino levo oko poče da se vrti u pravcu kretanja kazaljke na satu. Prc Milojka. Nabio joj je drugu dlaku u desnu nozdrvu i tada je desno oko počelo da joj se vrti u pravcu suprotno od kretanja kazaljke na časovniku.

U je6ote život, pomislio je u jednom momentu, oči joj se vrte ka unutra. Shvatio je, razočaran, da se ne radi o rodi, nego o rodonji. Rodi bi se oči vrtele ka spolja. Kuku lele. Šta će sad? Jadna gladna roda ostala je u gnezdu, da leži na jajima, a rodonja je otišao da nabavi hranu. I sukobio se sa njegovim pevcem.

I pusti on i rodonju i ribu, a za odmazdu odluči da im konfiskuje gnezdo.

Pratio je rodonju, na koji je dimnjak odleteo, svome gnezdu, pa se popenje na krov i osmuđen dimom iz njega pomešanim sa piččkinim dimom od rodonjine rode, rastera ih, jaja ostavi na crepu, a gnezdo odnese kući da ga stavi ženi na šešir sa širokim obodom. Tako i uradi.

Žena se mnogo obraduje poklonu i njegovom korišćenom pevcu. Odluči da mu istog časa poturi jadu pod nos. On je baš voleo da joj obliže, oliže i poliže jadu, koja je imala ukus crnog luka. Ko zna zna, ko ne zna neka kuka. Čiča miča i gotova priča.

Pošalji "Vraćaju se rode" na Facebook Pošalji "Vraćaju se rode" na Google Pošalji "Vraćaju se rode" na My Yahoo! Pošalji "Vraćaju se rode" na Live Pošalji "Vraćaju se rode" na MySpace Pošalji "Vraćaju se rode" na Twitter Pošalji "Vraćaju se rode" na Digg Pošalji "Vraćaju se rode" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Jjebeš rodu-čuvaj pevca komšija...
  2. Ordačni Bužap (avatar)
    JjJebeš i rodu i pelikana, najbitniji je pevac.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)

Bože,Ordy...znaš li koliko si lud,čoveče ?!

Obožavam te,definitivno!!

Da nije tvojih postova,ne znam kako bi se izborila sa ružnom svakodnevnicom..

Dobro je što te ima,što postojiš....

Postavljaš život tamo gde mu je i mesto.

Hvala ti što si me nasmejao od srca,Ordačni....

.
    Ažurirano 22.05.2011. u 23:06, autor: lejla.al.dbuni
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Ordačni Bužap
    JjJebeš i rodu i pelikana, najbitniji je pevac.

5. Ordačni Bužap (avatar)
    Znam srećo, ali baš šteta što u "Velikom bratu" gledaš (ukoliko ga gledaš) one degene a ne mene... imala bi šta videti i čuti, i publika i nekoliko nacija... ma i kanalizacija...
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Ordačni Bužap
    Znam srećo, ali baš šteta što u "Velikom bratu" gledaš (ukoliko ga gledaš) one degene a ne mene... imala bi šta videti i čuti, i publika i nekoliko nacija... ma i kanalizacija...

Ne gledam,Ordy,te serijale...
    Ali,ako budeš ti u nekom od njih,obavezno ću pogledati,obećavam...
  7. coviax1 (avatar)
    NE LARMAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hahaha::rotf:
  8. Ordačni Bužap (avatar)
    Caps lock slova i gomila uzvičnika? Histerija (ženska bolest)?