ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT

Oceni ovaj blog
...zato nebo ne zna za miljenike...

Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na Facebook Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na Google Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na My Yahoo! Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na Live Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na MySpace Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na Twitter Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na Digg Pošalji "ŽIVOT JE KNJIGA KOJA SE NE PIŠE DVAPUT" na del.icio.us

Ažurirano 22.05.2011. u 17:40, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Ordačni Bužap (avatar)
    Nije NEPIŠE nego NE PIŠE i nije NEZNA nego NE ZNA...
  2. Tol (avatar)
    To je već napisana knjiga po čijim uputama koračamo nesvesno boreći se donkihotovski sa " avetima" u vlastitom egu, našem umu, koji drži do sebe i podilazi samom sebi, i koji je koren patnje jer ne dozvoljava znanju i novom da prodre oklop sujete.
  3. 123loncar (avatar)
    ...hoćeš da kažeš kako smo tašti i pritom ne vidimo sopstvenu glupost ....
    ...a ovde htedoh sa ovom animacijom da ukažem na jednu očiglednost ; naime , postoje trenuci u životu kad ne možemo očekivati mogućnost ispravke trenutka koji je prouzrokovala naša odluka ...dakle, ako u datom trenutku ne poljubiš dragu ti osobu jer si takvu doneo odluku ; možda si ugrozio ljubav ali nisi ugrozio život --- možda u sledećem trenutku poljubac spašava ljubav; ali postupak koji ugrožava život ne može se ponoviti ..naime , ovaj momak kad je iskočio iz aviona , on više ne može da se vrati u njega i donese odluku da ne iskoči ..a kad jeveć iskočio , u svakoj sledećoj sekundi donosi životno važne odluke o sebi -- jer svaki pokret tela , može biti sudbonosano koban ...i toje jedinstvenost / neponovljivost trenutka koji podiže adrenalin !
    Ažurirano 22.05.2011. u 17:56, autor: 123loncar
  4. Tol (avatar)
    Ne mislim da je za poljubac potrebna odluka...

Mislim da se ovde radi o volji i hrabrosti...Sve što se želelo se u nekom trenutku a preskočilo , neće imati istu emociju kada to poželimo drugom prilikom...Mislim da šansi ima, ali je svaki put druga priča i ne treba maštati o zamišljenoj reakciji-iluziji vec ostaviti da trenutak doživimo sada sa ove distance . I knjigu ako si čitao pre 5-10 god...sada ćeš je drugačije doživeti jer ti je pogled uočava finese koje si nekad drugačije emotivno opažao ili ne.
  5. 123loncar (avatar)
    ..da , kad je reč o knjigama ..ali kad je reč o izuzetnim životnim opasnostima , one se ne predupređuju sa puj pike ne važi --- vraćam život nešto u nazad ( nekoliko stranica izbacam iz životne knjige ) , pa počinjem to poglavlje na drugačiji način .... toga valjda nema ... ma izgleda da ja volim strašno život - ili iza toga krijem kukavičluk ...ko zna ?
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Život ne predstavlja ono što od njega očekuju hirovita "deca",već što od njega otmu hrabri i odvažni.

Surovo,ali istinito,moj Lončaru...

7. gost 217211 (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt144347]..da , kad je reč o knjigama ..ali kad je reč o izuzetnim životnim opasnostima , one se ne predupređuju sa puj pike ne važi --- vraćam život nešto u nazad ( nekoliko stranica izbacam iz životne knjige ) , pa počinjem to poglavlje na drugačiji način .... toga valjda nema ... ma izgleda da ja volim strašno život - ili iza toga krijem kukavičluk ...ko zna ?[/QUOTE]
    ma naravno da u vaznim prelomnim stvarima nema puj pike ne vazi,najcesce bas zato sto vise ne mozemo da vratimo potez jer posledice istog ne zavise od nas
    jedan moj davni bivsi(a uostalom svi su moji bivsi davni bivsi) je verovao u reinakarnaciju,valjda radi utehe smatrao ad ako bi recimo umrli istovremeno onda bi se i rodili na istom mestu u isto vreme pod drugacijim okolnostima,ali nema toga,ja cvrsto verujem da toga nema,jer bi po meni postojanje reionkarnacije obesmislilo vaznost zivota,vise ne bilo vazno bilo sta sto cinimo jer ionako to mozemo da ispravimo u sledecem zivotu
    a sto se eventualnog kukavicluka tice,mozda je bolje biti i kukavica nego biti hrabar na tudju stetu:bye:
  8. hakim bej (avatar)
    Citat Original postavio zbunjena74
    mozda je bolje biti i kukavica nego biti hrabar na tudju stetu
  9. hirajgoagain (avatar)
    http://albums.karike.com/1/4/b/14bf672608.jpg

evo kafe : ) i to crnogorska... samo nisam ti ubacila ko zna mozda znash
  10. hirajgoagain (avatar)
    joj ko da sam sad na moru...
  11. hirajgoagain (avatar)
    ko je vama najlepshi?
  12. hirajgoagain (avatar)
    Citat Original postavio zbunjena74
    jedan moj davni bivsi(a uostalom svi su moji bivsi davni bivsi) je verovao u reinakarnaciju,valjda radi utehe smatrao ad ako bi recimo umrli istovremeno onda bi se i rodili na istom mestu u isto vreme pod drugacijim okolnostima,ali nema toga,ja cvrsto verujem da toga nema,jer bi po meni postojanje reionkarnacije obesmislilo vaznost zivota,vise ne bilo vazno bilo sta sto cinimo jer ionako to mozemo da ispravimo u sledecem zivotu
    "braca lavlje srce" a. lindgren... decja knjiga
    podseca me na to...
    zajedno umiranje i drugi zivot... ne znam odakle njoj to... neobicna knjiga ne znam kakav je kraj ne secam se...

cudno citam blogove gde nam se slicne stvari motaju po glavi iako su te stvari za nekog lgupe, kao o tome sto razmisljas o proslosti, reinkarnaciji, bivsa neka osecanja ili zamisljenja, sta bi bilo kad bi bilo... nije samo kod mene... i svi ovde pisu
    znaci neki istorijski trenutak... a to je hindu, ta reinkarnacija, budizam
    a hriscanstvo je zdravo, normalno... a zasto onda stalno taj hindu? a hriscanstvo je odmah tu
    izvinite ako je mnogo teksta...
    u stvari neke stvari nisu u crkvi nego van... a crkva ti je mogucnost da se zavaras
    ja bih obrisala neki gornji a ne bih... pozdrav

e i koliko znam reinkarnacija ... menjash nivo... ako valjda zabrljas u ovom zivotu onda ides u sledecem na nizi...
    e sad ako nesto ispravis u ovom onda npr ides na visi nivo ili izlazis iz kruga tela i ulazish u npr svet ... pa ne znam..dusa?
    to je bila neka radza joga... bila su predavanja u bgd.. tako nekako je ali otprilike
    nije bas da je to voznja svaki dan tek tako uzivas i nemas obaveze, prema tome
    Ažurirano 16.06.2011. u 16:48, autor: hirajgoagain
  13. hirajgoagain (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Ne mislim da je za poljubac potrebna odluka...
    a pa to kao rade hormoni... ? to ide tako...? a je l nuzno da se obuces u haljinu pre toga ili... ?

potrebna je odluka ako radis nesto protiv onog sto ti se radi... ako oces da se ljubis a ne ljubi ti se
    ili ako neces da se ljubis a ljubi ti se... onda moras da pazish
    valjda ima i neki telesni nivo... ono omaklo nam se... onda niko nije kriv
  14. 123loncar (avatar)
    ...kažu , kad su arijevci napustili taj deo sveta , ostala je svetina koja je resaveći njihova saznanja formulisala hinduizam ... tako nastaje i ta purišina mentalna projekcija bitisanja kroz reinkarnaciju ... život kao ciganski propali točak ..