OBRASCI ISKRENOSTI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

divilac

OBRASCI ISKRENOSTI

Oceni ovaj blog
Zamislite da se negde, nekada u nekom drštvu dogodilo ovako nešto:
Okupilo se u jednoj kući nekoliko ljudi.To su bili ljudi akcije i poveo se odmah razgovor o savremenim problemima. Povela se reč o humanosti i o tome šta se pod tim podrazumeva. Jedan govornik je izrazio neka svoja shvatanja koja su bila veoma originalna. Njemu su se odlučno usprotivili. Ali od svih slušalaca koji su pratili izlaganje gospodina sa najoriginalnijim shvatanjem, najzanimljiviji je bio jedan koji je sedeo podalje i jednako ćutao, ali kome se na licu videlo da s nestrpljenjem očekuje da na njega dođe red – da i on istupi sa svojim govorom. Najzad, dok je gospodin sa najoriginalnijim shvatanjem upravo izlagao jednu svoju najoriginalniju primedbu, onaj pažljivi slušalac je odjednom ustao sa svog mesta, prišao je brzo onom gospodinu koji je govorio i činilo se hteo je nešto da mu kaže, ali, pre nego što je rekao nešto, zamahnuo je i opalio je onome gospodinu šamar koji je snažno odjeknuo. Nastala je gužva.
- Šta vam bi! – zavapi ošamareni, obraćajući se ovom nasilniku i gledajući
ga sasvim izbezumljeno.Ta izbezumljenost je bila tako snažna da je na trenutak potisnula osećanje gneva i žeđ za osvetom; ta izbezumljenost ga je skamenila.
- Dozvolite da primetim da je vaše shvatanje humanosti potpuno
pogrešno...- poče onaj što je opalio šamar veoma strasno prepuštajući se žaru spora i izgleda i ne primećujući da je čoveku opalio šamar.
- Šta vam je! Urazumite se! – povikaše sa svih strana.
- To je ludak! – dovikivali su drugi.
- Zar je sada važna humanost? Priberite se! – povika i uvređeni.
- Ah, vi mislite na šamar! – sasvim mirno reče onaj kome su bili upućeni svi
ti povici.
– Molim vas, ne obraćajte pažnju na to. Priznajem, zaneo sam se. Ja imam, pravo da vam kažem, tako neku lošu naviku: vi ste me razljutili i meni se taj šamar sasvim neočekivano oteo. No, pređimo na stvar: ja upravo hoću da primetim da humanost u onom značenju u kome je vi shvatate ne može biti.....i tako u tom smislu.
- Šta kažete za postupak ovog gospodina? Da li je to nešto nemoguće? A ako je moguće – da li je to ekstravagantno?
Članci (FMD)

Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na Facebook Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na Google Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na My Yahoo! Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na Live Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na MySpace Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na Twitter Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na Digg Pošalji "OBRASCI ISKRENOSTI" na del.icio.us

Ažurirano 20.05.2011. u 07:52, autor: divilac

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Čim se povede razgovor o humanosti,odmah pitam o kojoj zverskoj osobini je reč!
    Dalje obično ne razgovaram...