Stijenjem i šibljem... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

Stijenjem i šibljem...

Oceni ovaj blog
...

...ne plašim se ja
sebe
svud sam isti
a
samo kod sebe
ono što i jesam
nesreća mi prija
i ne smetamo se
ona po meni
a ja po nikud

...kud god krenem
tamo nijesam
htio
dani moji mladi
sadašnji
i oni dani koje brojim
u dane koji mi trebaju
ne trebate mi
više
ja sam tu kao i sad
tako i onda
kad vas ne bude bilo
jer vi se mijenjate
a mene ostavite
da mijenjam pogled
od nesanice
do bunila
samo zato
što je svaka moja želja
uzaludna bila
sudbino draga i naopaka
ali meni jedina
i mila...

Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na Facebook Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na Google Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na My Yahoo! Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na Live Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na MySpace Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na Twitter Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na Digg Pošalji "Stijenjem i šibljem..." na del.icio.us

Ažurirano 19.05.2011. u 22:00, autor: faraonn (...dodatak slike)

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Uh...! Čitav život u jednu pesmu
    i vidi-odmah je [B]ljepši[/B]
  2. faraonn (avatar)
    Covi,
    -osama i tičina beduina su garancija da sami opstaju i ako ih ne nadju...a, ako ih nadju još veća je muka jer osama i dijeljenje je muka velika...rijetko ko
    može nas dršati za ruku i ne povrijediti ili sebe ili nas...veoma rijetko, Covi ...
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    Covi,
    ..osama i tičina beduina su garancija da sami opstaju i ako ih ne nadju..
    rijetko ko može nas dršati za ruku i ne povrijediti ili sebe ili nas...veoma rijetko...
    Za beduine...to što si zapazio je egzistencijalna istina za ovaj pustinjski narod.

A da "nas retko ko može držati za ruku,a da nas ne povredi,ili sebe ili nas"....tvoja je sjajna misao koja se može slobodno nazvati setencom,odnosno antologijskom izrekom.

Divni stihovi,moj Faraonne....
  4. mari47 (avatar)
    Dragi Faraonne,-
    Niti jedna želja ne može biti uzaludna,
    možda samo trenutak pogrešno odabran da
    želja ne ostane želja...Pesma Ti je vrlo
    uspela kao što i Šiblju u Stijenju uspeva
    život -
  5. wihor (avatar)
    priroda kise je uvek ista
    pa ipak od nje raste trnje u pustinji
    i cvece u basti.
  6. faraonn (avatar)
    ...Lejla,Prijateljice...rijetko kad smo imali razvijene latice a da nas nije rani mraz udario preko lica...prije ili kasnije.Za beduine ili narod koji od neznan-vremena traži i više ne traži nego mu je to postao život i kako oni kažu 'udje bedu ' u njih...ne bježe oni oni su uvijeni u svoje živote i samo samu srž života piju sa svojim najbližima po šatorima i oko ognjišta živjeći punom snegom neželje...
    ...negdje sam rekao da je kaktus ruša beduina ili njihov totem a, šta se može desiti onom narodu kojem bodlje i surovost je znak života i svrha ...njegova...
  7. faraonn (avatar)
    ...Mari,
    - uvijek me fasciniralo a sad preokupira otimanje od drugih koji su dokazani otimači...orao, zmija , vuk, anakonda...tu ili ostaneš ili nestaneš ali vrijedjelo se nadmetati u miljeu gdje priroda divlja i hoće pošto -poto da ukaže na našu nemoć e,- nedam !
  8. faraonn (avatar)
    ...Wihor, stalni pratioče nemira i vinovniče istih a, zaštitniče stvaranja i ukazivanja na slabosti i popravke...kiša je samo opomena da voda može i odozgo da napada i sa svih strana jer njeno je prvo poslanstvo da Zemlja živi i ukazuje na sebe svojim konzulom tj. vodom koja divlja miluje ...oporavlja ,peče i guši...sve , ali samo u opomeni onoga šta dolazi poslije ako je ne pratimo d o d o l s k i ...
  9. sirijus49 (avatar)
    što je svaka moja želja
    uzaludna bila
    sudbino draga i naopaka
    ali meni jedina
    i mila..

Super,
  10. faraonn (avatar)
    Sirijus49...riječ i pada tamo , dje joj je i mjesto tj. tamo dje se ona i,- kuje !

Sirijus_e , lako je ovim riječima pored takvih koji sirijuski osvjetljavaju i dodaju nijanse...