citati - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мишкони

citati

Oceni ovaj blog
Greh se ne sastoji u tome što žena menja ljubavnika kad odlazi onome koga voli, već u tome što se daje onome koga ne voli, pa makar to bio i njen muž.
Žorž Sand

Pošalji "citati" na Facebook Pošalji "citati" na Google Pošalji "citati" na My Yahoo! Pošalji "citati" na Live Pošalji "citati" na MySpace Pošalji "citati" na Twitter Pošalji "citati" na Digg Pošalji "citati" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sirijus49 (avatar)
    A kad joj se zgadi i taj ljubavnik "koga voli"???
    Onda ispočetka?!
  2. 123loncar (avatar)
    ...kako ja razumem ovu misao , greh je prema sebi .. i zaista greh sebi čini žena koja u brak uđe bez ljubavi ( naravno , muškarac nije izuzet iz komentara , ako postupa kao i ova pretpostavljena žena ) ... a greh je u ovom slučaju i telesan i mentalan --štoje vema teška kombinacija jer je celo biće uključeno u pogrešno postupanje ...često sam razmišljao o tome - pa i o tome dali čovek može činiti i prema drugima grehe ..dali je ova predpostavljena žena grešna i prema mužu koji je voli .. mislim da nije grešna prema njemu .. ona je prema njemu zlodelatna ; naime : obmanjuje ga , iskorišćava , manipuliše snjim , zavodi ga ---- i sve to čini bez njegovog pristanka i njegove volje ...dakle , on je porobljen i zatočen u lažima ; a da nije ni svestan svog zatočeništva ... živi lažan nestvaran život ... živi nepostojeći život .. dakle , ona njemu čini zlo..
    .... a kad sazna , zlo se multiplocira kroz duhovan boli koji sam po sebi svremenom postaje i telesan ...ne retko , ljudi koji izađu iz lažnog života izgube zdrav razum ili podignu ruku na seb ili na druge ..bilo kako bilo , takvi su zlodelateljstvom destruktivno uređeni -- uništeni ..

dakle , greh činimo sebi a zlo drugima ... kad greh prema sebi prerasta u zlo ... kad počnemo svesno da radimo na sopstvenom uništenju ...tad smo sve životne datosti pa i sam život izneverili i prevarili - nasilno ih zarobljavamo i stavljamo u kavez smrti ... toje jedan od najvećih zločina pa je tako to jedno od najvećih zala između drugih koje ljudi čine ...
    Ažurirano 19.05.2011. u 14:13, autor: 123loncar
  3. zxy (avatar)
    Kad bi se žene ovoga držale muževi bi ostali načisto suvi.Ne može se tako i ne sme ,muž je zakon bre .Oću reći ima zakon o tome
    Mada ima i ovakvih slučajeva ali ne zbog greha nego zbog inata
    Ažurirano 19.05.2011. u 14:30, autor: zxy
  4. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Kad bi se žene ovoga držale muževi bi ostali načisto suvi.Ne može se tako i ne sme ,muž je zakon bre .Oću reći ima zakon o tome
    ..da , ima kod muhamedanaca... bači se prvo na britvu kalemarsku - kalemi se ( obreži ) , pa juriš u šeike ( pre toga nabači par bušotina nafte , da ti isfinansiraju zakonodavstvo --- da ne prođeš kao Ser Lorens od Arabije u pašinom muškom haremu ... mislim , ima kod njih i zakon za to ....
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Zakon...napisano pravilo?!

I na tarabi piše....pa se zaleti ako veruješ u to što je napisano.

A to oko inata...mislim da je to samo mehanizam odbrane za nešto što se nesvesno želi.
    (veruj mi na reč da je tako,ZXY...kunem se časnom profesionalskom! )
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Miškoni,ova setenca je tipično žensko mišljenje,mislim na samosvesne,emancipovane žene.
    Ovo je Balkan...znači,tumači se na svoj prepoznatljivi način...da ne ulazim u to,biće muško-ženske krvi do kolena.

Moj stav koji se može odnositi na ovu problematiku ću ilustrovati sledećim primerom tj. pitanjem i očekivanim odgovorom:
    U krevetu,dok vodi ljubav sa svojim mužem,žena je u mislima stalno sa drugim čovekom.
    Ona ga potajno želi i na taj način kompenzuje (zamišljajući ga u telu svog "zakonskog" čoveka) želju za njim.

Da li je to prevara?

Naravno,da nije,jel`.....

7. 123loncar (avatar)
    ...nemoj da misliš da je to isključiva privilegija žena .... ako si za pojam prevara vezala delo preljube , onda je to samo mentalno laganje ... takva lagarija kao učestala pojava pretvara se u greh ( u smislu patnje --telesne i duhovne ) .. jer kad god lažemo , poslednja žrtva te naše laži smo mi sami ( sa najvećim štetnim gubicima ) ... ako sex se zasniva na lažnim zamišljanjima i umišljanjima u predigri i u razvoju strasti ( da tako kažem ) , u ekstazi nema toga ( u završnom vršnom trenutku ) - ako i nju ne odglumimo ... o tome je već bilo reči koliko se sećam , i G-đa Tol je to lepo definisala .. tad je stanje čistoga uma ( bez misli i spoznaje sebe i sveta u njemu ) ...to je korektivni faktor kod ovih grešnih ---- zar ne ....
  8. skura58 (avatar)
    Lejlino razmišljanje me je malo zabrinulo.
    Da li je baš tako ?