Lična karta & klavir - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Lična karta & klavir

Oceni ovaj blog
Juče, na mokrom asfaltu, u Beogradu, zaustavljaju me dva policajca (rutinska kontrola) i traže ličnu kartu.

Ne vulgarno i bezobrazno, kao 90-tih, već kulturno, u stavu mirno, uz udaranje cipele o cipelu, onako vojnički.

- Gospodine, rutinska kontrola, ličnu kartu molim.

- Zaboravio sam je na klaviru u Novom Sadu - velim ja.

- Na klaviru? Vi ste neki muzičar?

- Da, muzem krave na sedmom spratu i sviram qrrcu.

- Na klaviru? Kako sviraš qrrcu na klaviru?

- Pa udaram qrrcem po klavirskim dirkama. Tako se dobija najprva qrrčeva muzika sveta.

- Pa to ti je onda klavir koji se svira kao timpanon. Jesi li siguran da je klavir?

- Jesam. To je jedini način da sviram klavir: da timpaniram qrrcem klavirske dirke.

- Vidi, ne zanima nas šta, kako i čime sviraš, zanima nas ko si.

- Aha, kontam da lična karta nema nikakve veze sa ličnom karrom i sviranjem qrrcu na klaviru. Lična karta mi je ostala na klaviru, a lična karra mi je uvek u futroli.

- A imate futrolu za ličnu karru?

- Pa isplela mi je jedna komšinica nakurnjak, pa ga nosim kad je zima. Je6i ga, i vi imate futrolu za službeni pištolj.

- Imate li bilo kakav dokument?

I ja u tom momentu izvadih službenu legitimaciju agenta CIA-e za „Omega sektor jug Srednje Evrope“ i pokazah mu je.

- U redu kolega. Pozdrav. Kad se vratiš kući odsviraj klavir za svoje gazde iz Vašingtona.

- Naravno, kolega, sve najbolje.

Ojha! Ojha! Ojha ha!

Pošalji "Lična karta & klavir" na Facebook Pošalji "Lična karta & klavir" na Google Pošalji "Lična karta & klavir" na My Yahoo! Pošalji "Lična karta & klavir" na Live Pošalji "Lična karta & klavir" na MySpace Pošalji "Lična karta & klavir" na Twitter Pošalji "Lična karta & klavir" na Digg Pošalji "Lična karta & klavir" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Tol (avatar)
    Ludo jedna...eo ti dokaza da MOŽE

2. Ordačni Bužap (avatar)
    Misliš da lažem? Najozbiljnije ti govorim.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Ludo jedna...eo ti dokaza da MOŽE
    Sestro,imaš li brojeve mob.tel. od ovih "virtuoza" ?!