~ P R I J A T E L J ~

“Prijatelj je najbolja imovina u zivotu. Samo ruka prijatelja moze izvaditi trn iz srca” – I. Zafar

Onaj covjek koji nema ni jednog pravog prijatelja, nije dostojan ni da zivi! Kada si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja I otvorit ce ti se oci, I vidjeces da li imas prijatelja ili samo njegovo ime. Ako su u nevolji, prijateljima treba dati pomoc a ne samo prazne savjete. Nama nije potreban prijatelj koji se u svemu slaze sa nama I onaj koji samo klima glavom, jer to moze da uradi I nasa sijenka I to mnogo bolje. Medju prijateljima treba cijeniti one koji zaloste nase nesrece a jos vise one koji nijesu ljubomorni na nasu srecu I uspjeh. Za nekoga, da bi sigurno mogli tvrditi da je nas prijatelj, on mora da se pokaze u tri slucaja I to: u slucaju potrebe, iza nasih ledja, I poslije nase smrti. Prave prijatelje pozivamo da dodju kod nas na veselje I radost, a kada nam je tesko oni dolaze bez naseg poziva.
Lazan prijatelj je poput sijenke, prati nas samo kada sunce sija. Nije pravi prijatelj onaj koji na laska, vec onaj koji nam ukazuje na greshke, prije nego one dodju do nasih neprijatelja i oni ih upoznaju. Vijernost nekog prijateljima moze se dokazati samo djelima ali ne I rijecima.
 
znas kako kazu kod nas,
da bi znao da li ti je neko prijatelj, moras pojesti dzak soli sa njim.
a to je stara poslovica. za one koji ne znaju, so je nekada bila skuplja i od zlata, e sad zamislite koliko vremena vam treba da pojedete dzak soli, ako je toliko vredna, i vi je stedljivo trosite, onda.... treba vam relativno mnogo vremena da bi ste znali ko vam je zaista prijatelj.
 
Na jednom mestu sam chuo jednu osobu da je rekla, tj. napisala neshto shto me tera da se duboko zamislim u sushtinu te misli, koja kaze: Prijatelj postoji da ako je vama dan propao,..da vi upropastite i njegov...ne znam zasto, ali ima nekog smisla kad chovek razmisli....mozda greshim...a mozda i ne...
 

Back
Top