Niko nema muda da se brani od labuda - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Niko nema muda da se brani od labuda

Oceni ovaj blog
Dunavski park, toplo majsko popodne godine. Pet huligana stoji pored jezera i maltretira labudove. I najednom jedan labud izleće iz vode na obalu, širi krila, nasrće na svu petoricu - i rasteruje ih kao soko golubove. Ha ha ha! A ja se zapitah gde to nestadoše potomci hajduka, uskoka, Solunaca, četnika i partizana, a bogami i Atile Biča božjeg. Rastera ih jedan jedini labud! Nemaju muda da se brane od labuda. A prvi su ga dirali.

Junaštvo je sačuvati sebe od drugoga, a čojstvo sačuvati drugoga od sebe. Junaštvo je nužno zlo koje je naturio neprijatelj. Junaštvo može da obruka čojstvo, ali čojstvo junaštvo nigda.

Hmmm... Ne znam na čiju bi se stranu trebalo staviti u ovom incidentu. Da li zastupati pet huligana ili labuda? Ili čuvati svoja muda? Odlučio sam se za ovo poslednje. I nisam pogrešio. Rasteravši ih, labud se vratio u jezero. Pokazao je da ima više čojstva i junaštva od huligana. Ha ha ha.

Epilog ove priče je filozofsko pitanje: istina ili tradicija - šta? Moj odgovor je istina. No većina vas teško da će da skonta bilo šta od ovoga. „Šatro, gistro, extra, kul... smaraš... smaraš... smaraš...“ Ojha! ojha! Ojha ha!...

Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na Facebook Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na Google Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na My Yahoo! Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na Live Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na MySpace Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na Twitter Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na Digg Pošalji "Niko nema muda da se brani od labuda" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    "Da li zastupati pet huligana ili labuda? Ili čuvati svoja muda? Odlučio sam se za ovo poslednje.
    I nisam pogrešio."

Naravno,nikako nisi pogrešio...dobar izbor si napravio!

Kada su vlastita muda u procepu,nije potrebno mnogo premišljati...a i svako zakašnjenje može biti bolno,jel`?

Ps.Muda su danas dragocena roba...deficitarna su na tržištu!
  2. Ordačni Bužap (avatar)
    Danas, o, da, a i sve se danas dogodilo u RL... Možda ih labud prevaspita kad već nisu uspele vaspitačice, učiteljice, nastavnice i profesorke, a vojska na žalost ukinuta... :dash:
  3. coviax1 (avatar)
    Komšija,na moje oči,labud Marko kljunom klinca u glavu!Klinac pao na dupe,a Marko nazad u jezero.
    Ti si bio taj klinac-to bilo pre 30 god. Iz Gradića svi Mihauzeni...:hahaha:
  4. Tol (avatar)
    samo da se zna sa ID-om nema šale
  5. Ordačni Bužap (avatar)
    Sve ti je to posledica sankcija i ostalih švedskih akcija, bombardovanja i nevidljivih F 117-A koji pada kao muva, dejstva osiromašenog kuranijuma i obilnih međunožnih padavina, te konzumiranja pljoske i ukidanja vojske.