citati - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мишкони

citati

Oceni ovaj blog
Čovek je sretniji u samoći nego u društvu. Nije li to zato što u samoći misli na stvari, a dok je u društvu prisiljen je da misli na ljude?
Nikolas Sebastijan Šamfort

Pošalji "citati" na Facebook Pošalji "citati" na Google Pošalji "citati" na My Yahoo! Pošalji "citati" na Live Pošalji "citati" na MySpace Pošalji "citati" na Twitter Pošalji "citati" na Digg Pošalji "citati" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    Prijatelju moj,ja mislim upravo naopačke...medju stvarima si miran i stvaruješ a medju ljudima misliš samo,- kako da se izvučeš a ne povrijediš ikoga ...
  2. hirajgoagain (avatar)
    nije. pa nije sretniji. sretniji je ponekad. nekad je depresivniji.

da li ste ikad iskopali rupu a sad ne mozete da je zatrpate i pokuljao je katran koji ce vas zalepiti? sta se onda uradi?
  3. 123loncar (avatar)
    ...po meni , sreća je stanje duha... podjednako dakle možemo biti srećni i sa i bez ljudi .. no ako mislite da vas okruženje na neki način ugrožava- onda ste na oprezu ; a tad po prirodi stvari nemožete biti srećni ...recimo , ako ste opkruženi vulkanskom lavom - nemožete biti srećni ; ako ste opkruženi stvarima koje su radioaktivne , nemožete biti srećni ; i tako redom .... isto tako biva i sa ljudima ; ako ste opkruženi ljudima koji nežele vam dobro , ne možete biti srećni .... ima situacija kad smo bezpotrebno nesrećni -- kad umišljamo ( kad večno živimo u umišljenom strahu ), tad nikako nemožemo biti srećni ... da ne smetnem s uma one koji su samo srećni u bolu bilo koje vrste ..................................dakle , kao što rekoh , sreća je stanje duha ....zavisno od njegovog doživljaja u vezi spoljašnjeg sveta i zavisno od njegove normalnosti mi smo srećni ili pak nesrećni ...
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    "Čovek je sretniji u samoći nego u društvu."

To samo govori za sebe...odnosno kakav je izgled tog "ljudskog" društva....

Još jedna sjajna izreka,Miškoni!
  5. 123loncar (avatar)
    ....ajde malo da se nadgornjavamo ... ako je zaista tako , onda čovek nema moći kreiranja -- a to znači da je duhovno sterilan jer ne može da izvrši samokreaciju , da bi kreirao društvo ... onda mu ovo dođe kao opravdanje za njega , ali to onda govori da je ova teza istinita ( koju nagoveštavam nespretno )...samim tim takav čovek je bespomoćan ...a opet, onaj koji je bespomoćan, samo zato što ne može da upozna sebe sama ( da izvrši samo spoznaju ) , taj i nezna da ima kreativnih prirođenih datosti ; on onda i nezna koje sve moći ima čovek -- tad taj i nije po svom biću kompletan čovek u ljudskoj koži ... oće reći da takav nema samoizgrađenog integriteta i suveriniteta ; pa kao takav i nije odgovoran za sebe sama kao i za društvo u kome bitiše --- stoga i nemože biti srećan ili pak ne srećan , u pravom smislu tih pojmova ...
    ...samoća je prvi znak otuđenja od ljudske prirode...
    Ažurirano 15.05.2011. u 19:23, autor: 123loncar