U autobusu & na ulici - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

U autobusu & na ulici

Oceni ovaj blog
Postoje stvari koje ne mogu da razumem, ma koliko se trudio.

Posmatram malopre ljude u gradskom prevozu. Jedan čovek slučajno zgazi drugoga i kaže mu: „Izvini.“ - „Ništa.“ - odgovori mu onaj drugi. Zgazi ga drugi put, sad već namerno, i kaže: „Izvini.“ - „Ništa.“ - opet odgovori onaj drugi. I može tako da ga gazi sve do kraja vožnje. I da se stalno čuju reči: „Izvini.“ - „Ništa.“ - „Izvini.“ - „Ništa.“ - „Izvini.“ - „Ništa.“

Izađem iz autobusa i na ulici vidim ženu kako iz mesare iznosi kesu punu mesa. Neki pas lutalica se zaleće na kesu i trenutak kasnije žena u ruci nosi samo kesu. Pa ne nosi se u običnoj kesi.

Pa je6em ti ljude. Možeš da im radiš šta god hoćeš. Sve nešto i neki fini i neprimećeni, kao da rade u Ambasadi Finske kao pridržači toalet papira klijentima koji idu u toalet u kome nema čučavca.

Kokoš kada snese jaje ne dere se sebe radi nego sela radi. A tako i svi ovi fini i povučeni. Poznajem mačke i pse koji imaju više dostojanstva, časti i hrabrosti.

Kako reče Nikola Kojo u jednom domaćem filmu: „To je to. Usrani mali čovečuljak i njegov usrani mali životić.“

Dajte, trgnite se malo.

Pišam na pola sveta, jer mi druga polovina ne smeta. Enjoy.

Pošalji "U autobusu & na ulici" na Facebook Pošalji "U autobusu & na ulici" na Google Pošalji "U autobusu & na ulici" na My Yahoo! Pošalji "U autobusu & na ulici" na Live Pošalji "U autobusu & na ulici" na MySpace Pošalji "U autobusu & na ulici" na Twitter Pošalji "U autobusu & na ulici" na Digg Pošalji "U autobusu & na ulici" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Tol (avatar)
    Po tvome, treba da se koljemo...udaramo šamare..ili vredjamo, koristeći vokabular sa organima-ja tebi sve po spisku..?

"Pišam na pola sveta"...cvrc milojka, nije nego...to može u glavi...hajde da te vidim u reali..kada te zahvati neka pesnica po bubrezima..ili ne daj bože nož , pucaljka...Svet je nervozan..traži razlog za krv....a budala je pun svet.
  2. Ordačni Bužap (avatar)
    Po mome? Otkud znaš šta je po mome? Zašto se izjašnjavaš u moje ime? Imam jednu priču za tebe.

Razgovaraju dosadni propovednik i nevernik na ulici. Propovednik dosadno veli neverniku:

- Ti misliš da ćeš da se spasiš i odeš u raj ako se ne preobratiš?

- Ne mislim. Ne znanima me ni raj ni pakao. Otkud ti to?

- Pa govorim u tvoje ime.

- Aha! Znači, govoriš u moje ime! Sa kojim pravom?

- Eto tako.

- A ako ti govoriš u moje ime, mogu li ja da prdim u tvoje ime? Mogu li ja da je6em u tvoje ime, a ti da naje6eš u moje ime?

Aha ha ha...

Kakva sad Milojka? Ona se zove Tvrdojka. A ja sam 1999. bio u ratu tako da se ne bojim tih tvojih budala. Mašala.
  3. Tol (avatar)
    Ok, ispravka...onda- u ime teksta i smisla-namere. ironije ili već kako se oće...a oće se jer su svi kaki-taki-nikaki-naopaki
  4. Ordačni Bužap (avatar)
    Zato Ordačni Bužap piša na pola sveta, a na onu drugu prdi. [IMG]http://www.sherv.net/cm/emo/funny/1/farting_smiley.gif[/IMG]
  5. coviax1 (avatar)
    Smiri se komšija,dođi doveče u kafanicu filozofije svi te željno iščekuju(ima i virtuelni wc za pišanje po onoj polovini koja đeđi napolju...)...Đido loma da ti štone žemka...I ne dirati Tol-ne zaboravi...
  6. Ordačni Bužap (avatar)
    Nedodirljiva Trol dira Bužapnog Ordača... ča ča ča...
  7. Tol (avatar)
    volem ja to...no frx...covi je medenjak , omiljeno moje stanje svesti...a Buž i tako nešto..sa ovim TRol..me seti da me je već neTko tako imenovao....ma..svet je mali
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    "Postoje stvari koje ne mogu da razumem, ma koliko se trudio."

Onda više nemoj da se trudiš,Ordačni...

Život je lep,sve zavisi sa koje strane ga posnatraš,dragi....
  9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Svet je nervozan..traži razlog za krv....a budala je pun svet.
    Vazda bilo i biće,lepa moja....
  10. Tol (avatar)
    Ma Lejlice, ti si jedna blue devojčica ))

/blue- mladost, visina..letenje...nebo...ushit...trajanje..kreativ nost i moooooreeee /
  11. coviax1 (avatar)
    Komšija a u kafanu????????????????????????????????????????
  12. Ordačni Bužap (avatar)
    Komšija ne ide u kafane, jer pije samo guste sokove.
  13. coviax1 (avatar)
    [QUOTE=Ordačni Bužap;bt142495]Komšija ne ide u kafane, jer pije samo guste sokove.[/QUOTE]
    Lažeš keru-pišo si uz banderu...:hahaha:
  14. Ordačni Bužap (avatar)
    [video=youtube;8jZ1LDWeovE]http://www.youtube.com/watch?v=8jZ1LDWeovE[/video]