A nemam mira - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

A nemam mira

Oceni ovaj blog

15 x 101

Pošalji "A nemam mira" na Facebook Pošalji "A nemam mira" na Google Pošalji "A nemam mira" na My Yahoo! Pošalji "A nemam mira" na Live Pošalji "A nemam mira" na MySpace Pošalji "A nemam mira" na Twitter Pošalji "A nemam mira" na Digg Pošalji "A nemam mira" na del.icio.us

Ažurirano 01.07.2012. u 16:25, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    Vala Tigre....ne pamtim da sam ikada videla oslikanu poeziju koja me je više od ove tvoje takla...pravac u pesničku dušu i ljudsko srce
    Hvala
  2. luna-luna (avatar)
    Ovo je fantasticno

3. mari47 (avatar)
    Dakle ovako:
    Ja definitivno odustajem od oslikavanja poezije, znači definitivno
    Sibirski, malo je reći da sam zadivljena....celim Tvojim blogom danas...posebno Petrarkinim sonetima za Lauru de Sades....srećnicu, koja ga nije izgleda volela.
    Ali zato ja volim Tebe, mog divnog prijatelja što svojim oslikavanjem dočarava nešto tako lepo i sveobuhvatno za sve nas koji volimo poeziju...
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Vala Tigre....ne pamtim da sam ikada videla oslikanu poeziju koja me je više od ove tvoje takla...pravac u pesničku dušu i ljudsko srce
    Hvala
    Hvala Ljiljo,probaoi sam jer je izazov bio veliki..koliko sam uspeo?
  5. gost 262643 (avatar)
    Fenomelno :ok: svaka čast za originalnost, izbor slike i poezije, i posebno za ideju i strpljenje da napraviš nesto ovako
  6. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio venera75
    Ovo je fantasticno

Hvala
  7. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Dakle ovako:
    Ja definitivno odustajem od oslikavanja poezije, znači definitivno
    Sibirski, malo je reći da sam zadivljena....celim Tvojim blogom danas...posebno Petrarkinim sonetima za Lauru de Sades....srećnicu, koja ga nije izgleda volela.
    Ali zato ja volim Tebe, mog divnog prijatelja što svojim oslikavanjem dočarava nešto tako lepo i sveobuhvatno za sve nas koji volimo poeziju...
    Hvala Mari ali ne odustaj..ovo je ono sto bi se reklo poezija na metar
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Hvala Ljiljo,probaoi sam jer je izazov bio veliki..koliko sam uspeo?
    Pa rekoh....za mene si uspeo....zaista prelepo, skladno, smisleno, sve na svom mestu
  9. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Lena01
    Fenomelno svaka čast za originalnost, izbor slike i poezije, i posebno za ideju i strpljenje da napraviš nesto ovako
    Mogu ti reci da je izgledalo kao 'nemoguca misija'. Slika je u ovom formatu ali u programu u kom se radio je velicine 2,5 santimetara puta 20 sto znaci da sam sve radio na osecaj,nista nisam video osim mrlje. Da mi je bila vidljiva verovatno bi izgledala drugacija. I slova su ovde bila gif odnosno pomeraju se ali ne znam iz kog razloga nece sada da trepere
  10. gost 262643 (avatar)
    [QUOTE=SibirskiTigar;bt140869]Mogu ti reci da je izgledalo kao 'nemoguca misija'. Slika je u ovom formatu ali u programu u kom se radio je velicine 2,5 santimetara puta 20 sto znaci da sam sve radio na osecaj,nista nisam video osim mrlje. Da mi je bila vidljiva verovatno bi izgledala drugacija. I slova su ovde bila gif odnosno pomeraju se ali ne znam iz kog razloga nece sada da trepere[/QUOTE]

Naslijepo si radio čak i gif slova??? Ti bas, bas nemas mira, dobro si i postavio naslov bloga, dvosmisleno.
    Sto bi rekla mari iznad negdje, poslije ovog sva nasa oslikavanja su kao djecija igra
  11. zeljena (avatar)
    Svaka cast Tigre,sad se moze sa pravom reci da imas najveci i najlepsi na krstarici...mislim blog...
    Bez sale,ovo je umetnost nad umetnostima.
  12. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Lena01
    Naslijepo si radio čak i gif slova??? Ti bas, bas nemas mira, dobro si i postavio naslov bloga, dvosmisleno.
    Sto bi rekla mari iznad negdje, poslije ovog sva nasa oslikavanja su kao djecija igra
    Varas se,svako je lepo na svoj nacin
  13. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    Svaka cast Tigre,sad se moze sa pravom reci da imas najveci i najlepsi na krstarici...mislim blog...
    Bez sale,ovo je umetnost nad umetnostima.
    Hvala ali preterujes
  14. SibirskiTigar (avatar)
    Zao mi je sto sam morao da izbacim jednu pesmu zbog duzine i zato cu je sad postaviti ovde jer joj je mesto medju sonetima

OPOJNI GREH

Devojčica me grli i ljubi.
    Osećam kako joj se usne tope na mojim,
    i kako joj telo drhti
    od straha i čežnje.

U tišini
    još nedovršene planinske kuće
    miriše rano proleće
    i njene male jabučaste grudi.
    Penušaju se večernje magle
    i oseća vlažnost kiše
    u erotičnom vazduhu.

Ona se propinje na prste,
    pripija svoja stegna čvrsto uz mene,
    namesta oble kukove,
    svoj zaobljeni trbuh…
    utapa svoje nepomične oči
    u mojim zenicama
    i ljubi, ljubi…

Stavljam svoj potpis
    usnama
    na njen vrat izvijen
    dok opijena srsima bledi moja devojčica
    i kao leptirica treperi na mestu

Pogrešili smo
    kaza mi
    u jednom trenu slasti i vatre
    zaustavljajući naše disanje
    koje odveja vetar.

Pogrešili smo,
    kaza mi s još većim strahom
    otrgnuvsi se iz zagrljaja,
    bežeći niz proplanak i
    odnoseći vlažne poljupce
    na mladoj koži.
    Moje je oči ne stižu.
  15. luna-luna (avatar)
    Ostala sam bez teksta, a meni se to retko dogadja...htela sam da kazem da ovo sto ti radis jeste umetnost, u tome se svi slazemo.Nemoj biti skroman...i veoma mi je drago sto imam takvog prijatelja
  16. sirijus49 (avatar)
    TIGRE NISI OĐABA TIGAR! Super!
  17. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio sirijus49
    TIGRE NISI OĐABA TIGAR! Super!
    Hvala
  18. miwka (avatar)
    Lepo sam ti rekao...tebi baš ide...prevazišao si čak i samog sebe u oslikavanju poezije....moj naklon,Sibirski...mogu da zamislim kako bi to veličanstvena zbirka bila sa tvojim oslikanim čarolijama...sve najbolje ,druže....
  19. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio miwka
    Lepo sam ti rekao...tebi baš ide...prevazišao si čak i samog sebe u oslikavanju poezije....moj naklon,Sibirski...mogu da zamislim kako bi to veličanstvena zbirka bila sa tvojim oslikanim čarolijama...sve najbolje ,druže....
    Hvala miwka
  20. 123loncar (avatar)
    ...bravo majstore !
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja