Let - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dobra predskazanja

Let

Oceni ovaj blog
[IMG]http://img339.imageshack.us/img339/2509/samorodnozlato.jpg[/IMG]

zlato

[IMG]http://img35.imageshack.us/img35/8208/pirit.jpg[/IMG]

pirit

Tamo na granici neba i zemlje, tacno na onoj granici gde se zvezde mogu dodirnuti rukom i gde sunce bolje greje, iskljucivo zbog cinjenice da ste blizi suncu, leti zmaj satkan od papira na svojim krilima iluzije. Leti samo zahvaljujuci tome sto postoje oni koji veruju u njegovo postojanje. Ako pazljivo posmatrate nebo i ako uocite igru senki znajte da ste ugledali zmaja tj. poverovali u njega i da vam nema spasa. Uvek je bolje spreciti nego leciti, pa prateci tu mudroliju najbolje ja ne blejati u nebo kada nemate druga posla. Ja sam blejala, a i mudrost mi nije jaca strana, pa sam tako ugledala zmaja, ogromnog zmaja. Iskreno, malo sam se razocarala. Uvek sam zamisljala da cu jednom imati svog sopstvenog zmaja. To bukvalno znaci svog sopstvenog, velikog, sjajnog i crnog. Ako ne crnog, ono barem zagasito crvenog, ili crnog sa ponekim crvenim detaljem, koji ce mocno bljuvati vatru, mocnije od bilo kakve ljudskom rukom proizvedene bombe. Ovaj zmaj jeste bio ogroman, ali na njemu je vec bilo putnika. Morala sam da se pomirim sa cinjenicom da zmaj nije iskljucivo moj. Druga tuzna cinjenica je bila da on uopste nije imao odogvarajucu boju, njegove sjajne sljokice, tu i tamo mestimicno zatamnjene, su bile plavo- zute. Najtuznija je bila ta sto zmaj nije bljuvao vatru, tj. bljuvao je nekakvu, preciznije kasljucao je vatru uz povremeno smrcanje, sto je kvarilo utisak. Plavo – zuti zmaj, eto sta me je snaslo. Zaista sam u trenutku posumnjala u njegovo postojanje i malo je falilo da ne pruzim ruku ka zamaju i ne popnem se na njega, ali odlika svakog iole pristojnijeg ljudskog bice je radoznalost. Radoznalost je nadigrala sumnju i ja se popeh na zmaja pitajuci se – Ima li na njemu mesta za mene? Sto je bilo prilicno glupo pitanje s obzirom da je zmaj mogao da primi svaku zivu dusu zainteresovanu za vrtoglave uspone i padove i svakojake akrobacije u vazduhu. I ne samo sto su na njemu obitavale zive duse, vec su te duse izgradile citav jedan svet na tom zmaju, snagom svog verovanja. Popela sam se i poletela na zmaju hodajuci po njemu, jer se po zmaju moglo i hodati i trcati i skakati. Dobro, skakanje manje- vise nije bilo preporucljivo, zbog mogucnosti narusavanja ravnoteze. Obilazila sam zmaja ispitujuci njegove sljokice, poneku bih zagrebala noktom, a svaka moja stopa ostajala je utisnuta u sljokicama. I ne samo moja, vec stopa svakog putnika. Naslage stopa jedne preko drugih, lezale su najcesce zaboravljene, ali su bile tu, neobrisive. Cak i one koje su brisane, kao nepravilne i lose utisnute – postojale su tu negde, mada se do njih nije moglo doci pretrazivanjem i grebuckanjem sljokica. Onda sam saznala za postojanje kapuljaca, ubrala sam svoju, navukla je i postala nevidljiva, za mnom su ostajale samo moje stope. Vise nikada nisam skinula svoju kapuljacu, jer bez nje je osecaj bio golickav i neprijatan. Nevidljiva je znacilo nevidljiva za putnike, ali ne i za zmajeve jahace, koji su vodili zmaja i brinuli o njegovoj higijeni- redovnom pranju zuba, kupanju i jos nekim gadnim stvarcicama. Bilo je raznih putnika, ljudi i drugih bica koje je planeta Zemlja izrodila – carobnjaka, vilenjaka, vestica, patuljaka, trolova i spamera. Narocito je bilo trolova i spamera. Spameri su jedan narod, koji cega god se dohvati to propadne. Ako hocete nesto uspesno da upropastite zaboravite na sve druge metode npr. slanje cunamija na Fukusimu i u pomoc pozovite spamere. Isla sam po zmaju uzduz i popreko i stope sam sa radoscu ostavljala. Bilo je dobro i ostalo bi dobro da nisam naletala na vatru i uleteh u plamen i nestadoh sa zmaja na isti dan kada sam dosla. Ali misao o zmaju je ostala i vratih se na njega na isti nacin na koji sam prvi put dosla i ostadoh, opet. Vratih se preobrazena. Ali vatre su gorele, izmedju carobnjaka i vilenjaka. I carobnjaka i patuljaka. I vilenjaka i patuljaka. I…. Dim tek ugasenih vatri sjedinjavao se sa dimom onih vatri koje su se tek palile. Gusilo je. Neki su mi i stipaljku na nos stavljali, a na cevcicu za disanje zvaku lepili. A disanje je kao misao, ne moze se ziveti ni bez jednog, ni bez drugog. Cimali su me, za rukav vukli i cini na mene bacali, i bila bih opcinjena da nisam bila nevernik.
Na kraju videh i raspevanog andjela umiljatog, zlatnog lica i tela boje malahita. I odazva se azurit pesmi malahita, jer priroda ih je stvorila i rekla da jedan bez drugog ne idu ni u jednom lezistu ovog sveta, dva mineral u igri prorastanja. I zeznuh se. To nije bio andjeo, vec vestac sa krilima andjela, koja se od udara u prah pretvorise. Ni lice njegovo od zlata nije bilo, vec je od pirita radjeno. Kada zagrebah ispod zlatnog sjaja izbi crno, kao nistavilo. Pesma njegova se pretvori u zvuk zemlje koja sa lopate na mrtvacki sanduk pada, a telo njegovo u prasinu. I smorih se od jorgana lazi koji me je prekrio i rekoh - Ja idem, a vi ebite se sami. Odoh na isti dan kada prvi put dodjoh i prvi put odoh, jer zvezde na nebu su takav raspored napravile. Usput savih tabak i napisah jahacu zaduzenom za odnose sa javnoscu da me iz knjige putnika izbrise, sto se ne desi do dana danasnjeg. Po golubu poslah tabak, valjda je neko usput pojeo goluba. Ali sam ipak otisla. Sada, mada sve redje bacim pogled ka nebu i vidim zmaja kako izvodi performanse i na njemu svoj hologram.

[IMG]http://img98.imageshack.us/img98/377/malahit.jpg[/IMG]

malahit

Pošalji "Let" na Facebook Pošalji "Let" na Google Pošalji "Let" na My Yahoo! Pošalji "Let" na Live Pošalji "Let" na MySpace Pošalji "Let" na Twitter Pošalji "Let" na Digg Pošalji "Let" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2013. u 18:57, autor: dobra predskazanja

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. dobra predskazanja (avatar)
    malahit

[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/305/malachiteafterazuriteta.jpg[/IMG]
  2. dobra predskazanja (avatar)
    malahit (zeleno) i azurit (plavo), okolo bakar

[IMG]http://img848.imageshack.us/img848/4650/azuritemalachitecuprite.jpg[/IMG]
  3. dobra predskazanja (avatar)
    malahit i azurit

[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/3792/malachiteazurite.jpg[/IMG]