„Mater ti inžinjersku ,,

...posle bombardovanja 99 . , kod mene u firmi napravljen je spisak tehnoloških viškova , na kome su dominirali radnici koji su bili radno mobilisani i bili živa meta našim bivšim i današnjim saveznicima ( usput : oni nas bombarduju i ubijaju u svim kombinacijama ratovanja ) ... svojim telima branili su fabriku ( njih preko dve ipo hiljade ) .. pošto je naš saveznik našao da su životi ovih ništavnih ljudi ( i dva puta kokao trafo instalacije bez ljudske posade ), bezvredni -- slobisti su ih proglasili viškom ( iako su za vreme tog III svetskog rata - jer je gotovo ceo svet bio vojno protivu nas -- izremontovali sva postrojenja -- onako zađžabaka u 12h radu, bez ratnih dnevnica i plata ) .... elem , tad jedan inžinjer napusti firmu iz straha da ne bude na spisku ... sretnem ga u vreme velikih demokratskih šetnji i pitam kako je ... on će : nije loše , samo svako jutro popijem šaku pilula za smirivanje -jer je gazda nepismen i mnogo psuje majku inžinjersku slepačku .....

..ta psovka, postala je uobičajen pozdrav naših vlasnika sredstava za proizvodnju....( svima oni majku slepačku popreko i uzduž )

ona može biti u mnogim varijantama , ali ova je omiljena poslodavačka :

"„Mater ti inžinjersku, pa nije prošlo ni dva meseca od prethodne isplate a ti bi opet pare, je li?"

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/159329/Da+nam+živi,+živi+rad+Dragi+prazniče!.html
 
To nije bio redak slučaj ni pre
ako baš govorili nisu
tako mislili su
zxy ima lična iskustva
uvek je bilo buzdovana direktora
da tako bilo nije
zar bi fabrike sve bile takve
već i pre bombardovanja spremne
za rasprodaju i žrtvovanje
A danas ...koliko ja znam
fabrika nikakvih i nema
osim ono malo što pravi
ulja ,šećera i piva
E moj Lončar
dugo ih biti i neće
pa i sam si rekao to
pre neko veče.
 
Zbog takvih je valda Boltzman na grobu dao da mu se ukleše S=k*logW da ga se prođu i da ga ne uznemiravaju do veka vekova.

A što se tiče teksta na linku. objavljivanje istog mi liči na dobro upakovanu stranačku propagandu i u inat ću da glasam za Tomu dragi Lončar iako mi nije bilo na kraj pameti!
 
Poslednja izmena:
Uh, čitam ovaj tekst, sve mi nešto poznato. Više od godinu dana bila na
tim spiskovima za otpuštanje.....E, nećete, pomislim...Izadje spisak za dobrovoljni
odlazak. Tu se prijavim prva...lakše mi je bilo da se sama otpustim nego da mi neki tamo kroje sudbinu...Posle bila dve godine zavodnica...
Setih se Duška Radovića:....
" dok drugi rade, mi raduckamo,
dok drugi žive, mi živuckamo".

Uh....:confused:
 
nesa973;bt140264:
To nam je ko neki usud...fukare će uvek biti da harači Srbijom, samo što nažalost ne završavaju ko dahije.
Ponekad se zapitam što nas svet mrzi?Pa nismo valjda toliko loši ljudi...nismo valjda mi krivi..ili sam u zabludi.

KARAĐOZ: E, tu si pogrešio. Phi, phi, phi! To ne valja. Jer baš sad hvataju nevine a puštaju krive. Takav je nov red. A kad si ti sam pred vlastima izjavio da nisi ništa kriv, moraćeš da ostaneš ovde.

Prokleta avlija
 
...misliš ono: svako je za nešto kriv , samo je pitanje vremena kad će priznati ....
...iz tog ugla ja nalazim da su pošteni dozvolili da ih kriminalci hapse ; verovatno zato što su u velikoj manjini ... to mu dođe da živimo okruženi ( ako smo pošteni ) ratnim profiterima / otimačima / prevarantima i dasu oni dominantni - većinski ( haračka fukara ) ... da to vidimo treba da sagledamo šta je sve oteto , opljačkano , uzeto u bagatelu ... tad ćemo jasno videti da taj pojam haračka fukara, poprima likove nama poznatih ljudi .. i gle zaista premnogo ih je ...
 
Tako istorija uči, da bez sile nema demokratije. Piratske družine su u svoje vreme u svojoj unutarnjoj organizaciji bili vrh demokratije.,,,,,,,Hrišćani i muslimani zajedno, crnci na najvišim položajima i to sve u XVII i XVIII veku...................sve ima svoju cenu. Što bi Njegoš rekao Nebo nema bez groma cijenu.
 
vladavina manjine nad većinom (čitaj: skidanje kože s ledja)..ta "ljubljena" demokratija..
Naš čoek to doslovce shvatio...prvo prešao u kriminalce da navata kapital..onda potplatio glave vodeće pa uzeo još koju "kintu" da pokrene proizvodnju(jer se istrošio kupovinom obezvrdjene imovine fabrika)..onda je postao direktor koji mora da ima političku podlogu( nekoga za pokriće uz nadoknadu - reket)..i kako taj nepismeni jadničak da plati zaposlene kada mu sve pare idu na kafane gde plaća danak zasluga za stečenu imovinu???
BAš ste nerazumni i bez milosti....sramota!

Nemate za hleb i vodu?..Jedite kolače i pijte rakiju :)
 

Back
Top